ABC: Arturo Vidal składa doniesienie przeciwko Barcelonie i domaga się wypłaty zaległych premii

Łukasz Lewtak

28 grudnia 2019, 10:00

ABC

109 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Hiszpański dziennik ABC informuje, że Arturo Vidal złożył doniesienie przeciwko FC Barcelonie, ponieważ klub nie wypłacił mu dużej części premii za poprzedni sezon
  • Chilijczyk domaga się od klubu zapłaty zaległych kwot, ale Barça utrzymuje, że zawodnik źle interpretuje zapisy umowy
  • FC Barcelona jest bardzo zdziwiona całą sytuacją i podkreśla, że przez ostatnie sześć miesięcy Vidal ani razu nie poinformował jej o swoich zastrzeżeniach

5 grudnia prawnicy Vidala złożyli doniesienie do odpowiedniej komisji LaLigi (Comisión Mixta) oraz do Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy (AFE). Zawodnik zarzuca FC Barcelonie niezapłacenie przysługujących mu premii. Według źródeł zbliżonych do wspomnianej komisji, chodzi o 2,4 miliona euro zmiennych, które według piłkarza przysługiwały mu w zeszłym sezonie za osiągnięcie konkretnych celów. Klub uważa jednak, że cele nie zostały osiągnięte i tym samym Vidalowi nie należą się dodatkowe pieniądze. Zdaniem FC Barcelony Chilijczyk źle interpretuje zapisy umowy.

Rozbieżne interpretacje

W kontrakcie jest zapisane, że Vidalowi należy się dodatkowe prawie dwa miliony euro za rozegranie przynajmniej 60% oficjalnych meczów FC Barcelony w trakcie sezonu w wymiarze min. 45 minut. W minionej kampanii Chilijczyk nie osiągnął tego celu, ponieważ zagrał jedynie w połowie spotkań. Piłkarz domaga się jednak wypłaty połowy tego bonusu, natomiast Barça uważa, że nie należy mu się żadna dodatkowa zapłata.

Ponadto prawnicy Vidala twierdzą, że piłkarz powinien był otrzymać w całości dwa bonusy w wysokości ok. 1,4 mln euro każdy, przewidziane w umowie za dotarcie do 1/8 i 1/4 finału Ligi Mistrzów. Klub jednak uważa, że Vidalowi przysługuje jedynie 50% tych kwot. Zawodnik domaga się również 50% premii przewidzianej za zdobycie mistrzostwa Hiszpanii w sezonie 2018/19 (250 tysięcy euro).

Arturo Vidal uważa, że łącznie należy mu się 4 097 500 euro premii za poprzedni sezon, natomiast w czerwcu FC Barelona wypłaciła mu 1 693 000 brutto. Teraz zawodnik walczy o pozostałe 2 404 500 euro. Vidal zaznacza, że 3 grudnia wysłał do klubu oficjalne pismo, informując o zaległych premiach.

Klub jest zaskoczony i przedstawia swoje argumenty

FC Barcelona jest zaskoczona doniesieniem i uważa, że nie ma żadnych zaległości finansowych wobec Chilijczyka. Zdaniem klubu Vidal źle interpretuje wiele zapisów kontraktowych. FC Barcelona stoi na stanowisku, że zawodnikowi należy się jedynie 50% premii za zdobycie mistrzostwa Hiszpanii oraz dotarcie do 1/8 i 1/4 finału Ligi Mistrzów, ponieważ pomocnik nie wystąpił w wymaganej liczbie meczów w tych rozgrywkach. Klub uważa również, że Vidalowi nie przysługuje żaden bonus przewidziany za rozegranie co najmniej 60% spotkań w wymiarze min. 45 minut. FC Barcelona twierdzi, że zapis o tej premii jest zero-jedynkowy, tzn. nie można wypłacić części kwoty w przypadku wypełnienia części wymagań.

Co ciekawe, w swojej odpowiedzi do komisji LaLigi prawnicy FC Barcelony podkreślają, że Arturo Vidal ma interes w zerwaniu stosunku pracy z klubem, ponieważ jest nim zainteresowanych kilka innych zespołów. Barça zaznacza, że przez sześć miesięcy Chilijczyk nie wspominał o swoich zastrzeżeniach, i teraz Blaugrana jest zdziwiona, z jakim pośpiechem zawodnik kieruje tę sprawę do organów LaLigi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo dobrze walczy o swoje , każdy powinien tak zrobić.

@Artsss A może bardzo dobrze że Barcelona walczy o swoje ?

« Powrót do wszystkich komentarzy