Antoine Griezmann trzecim najlepszym francuskim zawodnikiem 2019 roku

Julia Cicha

27 grudnia 2019, 21:00

Sport, Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot . Getty Images

Kylian Mbappe po raz drugi z rzędu został wybrany najlepszym francuskim zawodnikiem roku. Na podium znaleźli się również Karim Benzema z Realu i Antoine Griezmann z Barcelony.

Napastnik PSG zdobył w głosowaniu 130 punktów, podczas gdy Benzema uzbierał 100, a Griezmann 44 „oczka”. Dalsze miejsca zajęli Hugo Lloris (36 punktów). Raphael Varane (31), Clement Lenglet i N’Golo Kante (po 27 punktów). Warto dodać, że Lilian Thuram umieścił obrońcę Barcelony na pierwszym miejscu. Drugą lokatę piłkarz zajął na liście Vincenta Guerina. Na trzecim stopniu podium Lenglet znalazł się u Luisa Fernándeza, Jeana Francois Lariosa, Alaina Roche’a i Thierry’ego Henry’ego. Z kolei Laurent Blanc i Karim Benzema przyznali stoperowi piąte miejsce.

Antoine Griezmann głosował kolejno na Benzemę, Mbappe, Llorisa, Lengleta i Ben Yeddera. Napastnika Barcelony na pierwszym miejscu wskazał z kolei legendarny Maxime Bossis.

Nagrodę dla najlepszego francuskiego piłkarza roku przyznaje się od 1958 roku. Plebiscytem zajmuje się France Football, a głosują sami nominowani, redaktor naczelny gazety oraz piłkarze wybrani „numerami 1” France Football. Brane są pod uwagę wyniki indywidualne i zespołowe, klasa gracza, osobowość oraz jego wpływ na grę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

fajnie, zwłaszcza że z tej 3ki tak po prawdzie Francuzem jest tylko Griezmann
Komentarz usunięty przez użytkownika