Były dyrektor generalny Manchesteru City: W 2008 roku przez pomyłkę złożyłem ofertę za Leo Messiego

Julia Cicha

27 grudnia 2019, 10:30

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrektor generalny Manchesteru City w latach 2008-11 Gary Cook opowiedział, że w 2008 roku przez pomyłkę złożył ofertę za Leo Messiego, ponieważ źle zinterpretował rozmowę.

Cook miał zaoferować za Argentyńczyka 70 milionów funtów, a więc ok. 73 miliony euro, gdy właścicielem City był Thaksin Shinawatra. Celem klubu było wzmocnienie zespołu prowadzonego przez Marka Hughesa. We wspomnianej konwersacji wzięła udział prawa ręka właściciela Pairoj Piempongsant. Cook opowiada, że doszło do rozmowy z Paulem Aldridge’em, który wcześniej przebywał w West Hamie i narobił sobie problemów transferami Carlosa Teveza i Javiera Mascherano. Aldridge był również powiązany z Shinwatrą.

Cook opowiada: − Aldridge mówi z jego londyńskim akcentem: „Pairoj, musisz powiedzieć mi, co robimy, to wymyka się spod kontroli”. Pairoj leżał akurat na stole do masażu i krzyczał: „tak! Tak! Rynek transferowy jest zagmatwany, coraz bardziej zagmatwany!”. Nieco treści zgubiło się w tłumaczeniu i usłyszeliśmy, że musimy pozyskać Messiego. [Pairoj mówił: „It’s getting messy”, a usłyszano „We’ve got to get Messi” – przyp. red.].

Były dyrektor Manchesteru City dodaje, że Premier League zwróciła się do niego z zapytaniem, czy oferta była prawdziwa. Pauld Aldridge miał później przyjść do Cooka i powiedzieć: „Garry, to coraz bardziej zagmatwane, nie wiem, co my tu robimy. Złóż ofertę, a potem zobaczymy”. Barcelona, której prezydentem był wówczas Joan Laporta, powiedziała ponoć, że rozważyłaby propozycję, gdyby była ona prawdziwa. Ostatecznie Messi został na Camp Nou, zdobywając wiele trofeów oraz sześć Złotych Piłek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli tak wyglądają rozmowy w M C o transferach -to robią tam dentyści swoim pacjentom?

Opowieści rodem z kreskówek.

Kot mu po klawiaturze przebiegł xD

"Wszyscy wiemy kto naprawdę pisze te artykuły" Gerard Pique. XD

No to ciekawe co Laporta na to, że sprzedałby Leo.