Leo Messi: Teraz jestem mniej skupiony na strzelaniu goli, a bardziej na grze

Łukasz Lewtak

26 grudnia 2019, 13:41

LaLiga, Mundo Deportivo, Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Leo Messi jest jednym z piłkarzy, którzy udzielili krótkich wywiadów dla LaLigi z okazji 90-lecia rozgrywek. W opublikowanym dziś materiale wideo Argentyńczyk mówi m.in. o wykonywaniu rzutów wolnych.

Gole: Często przypominam sobie, że Eto'o żartował, mówiąc o dniu, kiedy wreszcie strzelę pierwszego gola. Miałem wiele okazji i nie wykorzystywałem ich. Wreszcie przyszedł ten dzień, kiedy weszło po raz pierwszy, i potem wszystko zaczęło wchodzić. Teraz jednak kiedy wychodzę na boisko, jestem mniej skupiony na strzelaniu goli, a bardziej na grze.

Rekord Telmo Zarry: Bycie najlepszym strzelcem w historii LaLigi to wyjątkowe uczucie, szczególnie że te rozgrywki są bardzo znaczące. Myślę, że to jeden z moich najpiękniejszych rekordów.

Rzuty wolne: W ostatnim czasie zacząłem patrzeć, czy bramkarz się przesuwa wcześniej, czy wykonuje krok, jak reaguje, jak jest ustawiony mur. Teraz rzeczywiście bardziej to analizuję. Dzięki treningom cały czas poprawiałem się w wykonywaniu rzutów wolnych.

Życie rodzinne: Nasz rytm dnia zależy od rytmu naszych synów. Kończymy trening, wracam do domu, żeby szybko coś zjeść, a potem jadę odebrać ich ze szkoły. Wiele zależy od nich. Bardzo skrócili mi siestę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

CR7 w przeciwieństwie do Leo to zawsze był skupiony na golach. Każdy kto go zna nie raz widział jak zawodnik z jego drużyny zgarnia mu piłkę i strzela gola a CR7 macha rękami ze złości bo to nie on strzelił. U Leo tego nigdy nie zobaczymy. Messi nawet potrafi oddać karnego czy to Luisowi czy wcześniej Neymarowi i Cou.
Przy wolnych Leo szuka wolnego miejsca w bramce i celuje w to miejsce. A CR7 - strzela na siłę gdzie popadnie. To dlatego ma tyle goli z wolnych bo kiedyś drużyny nie stawiały szczelnie murów albo bramkarz się źle ustawiał a CR7 wykorzystywał to. Teraz już nie strzelił z wolnego od chyba 2 lat.
Nawet w wywiadach Leo bije CR7. Nigdy za bardzo się nie wywyższa. A wystarczy poczytać ostatni wywiad z Cristiano, który mówi że nie ma wad .......
I na tym może skończę

Messi: W ostatnim czasie zacząłem patrzeć, czy bramkarz się przesuwa wcześniej, czy wykonuje krok, jak reaguje, jak jest ustawiony mur. Teraz rzeczywiście bardziej to analizuję. Dzięki treningom cały czas poprawiałem się w wykonywaniu rzutów wolnych.
Ronaldo: Ch*j k**wa walne z czuba

Szkoda, pobił by wszystkie rekordy
:((

Messi na 9
sezon 11/12 50 goli w lidze.
sezon12/13 46 goli w lidze.
Najlepsza 9 w historii ktora prawie cala karierę gra na skrzydle.

Mniej skupiony na strzelaniu goli, dlatego przez 10 lat, dziewięciokrotnie pierdzielnął co najmniej 50 bramek w roku kalendarzowym. Leo, głuptasie :]