Frenkie de Jong: W Barcelonie nie dominuję jeszcze w takim stopniu jak w Ajaksie, muszę nad tym pracować

Ela Rudnicka

24 grudnia 2019, 17:00

AS, Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił wywiadu holenderskiemu De Telegraaf. Pomocnik dość krytycznie wypowiedział się na temat swojej obecnej gry w Dumie Katalonii i przyznał, że w najbliższej przyszłości musi poprawić kilka jej aspektów. Ponadto odniósł się do ubiegłorocznej porażki Ajaksu z Tottenhamem w Lidze Mistrzów.

- Czasami udawało mi się pokazać moje zalety, ale myślę, że mogłem grać lepiej. Nie dominuję jeszcze w takim stopniu, jak robiłem to w Ajaksie. Wiem, że na mojej pozycji muszę zdobywać więcej bramek i asyst. Muszę bardziej szukać możliwości strzelania goli. W tym celu czeka mnie praca nad poprawą wielu aspektów, co z kolei potrwa. Mogłem nauczyć się tego w Ajaksie, ale jako piłkarz nigdy nie przestajesz się rozwijać. W Barcelonie zwracam uwagę na drobne detale, co pozwala mi być bardziej błyskotliwym na boisku i lepiej przewidywać akcje kolegów.

- Moja wszechstronność jest zaletą, trener cały czas to podkreśla. Teraz gram z lewej strony, głównie dlatego że Arthur ma problemy zdrowotne. Podczas tych pierwszych miesięcy jestem zadowolony, gram dużo w środku pola. I mówimy tutaj o Barcelonie.

- Przed przejściem do Barçy miałem nadzieję, że przeskok z Ajaksu nie będzie bardzo duży. Wiem, na jakim poziomie grałem w tamtym roku. Tutaj jest więcej jakości, gram z jeszcze wspanialszymi piłkarzami. Niektórzy są naprawdę niesamowici, np. Messi, Suárez czy Busquets. Nie miałem wątpliwości co do przejścia, nawet kiedy myślałem o tych wielkich nazwiskach. Wiedziałem, że jestem gotowy na taki krok.

- Długo myślałem o ostatnich minutach drugiego meczu półfinałowego z Tottenhamem. Cały czas uważam, że nasze odpadnięcie z Ligi Mistrzów było niesprawiedliwe. Zasłużyliśmy na awans do finału ze względu na nasz sposób gry oraz zwycięstwa nad Realem Madryt, Juventusem i pierwszy mecz z Tottenhamem. Nikt nie przewidywał, że holenderski zespół zajdzie tak daleko w Lidze Mistrzów.

- Jako zespół nie gramy źle, ale musimy się poprawić. Jesteśmy za bardzo zmienni, czasem pokazujemy coś pięknego, a czasem zastanawiamy się, gdzie podziała się dobra gra.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepszy transfer ostatnich lat.

już dawno tak nie uwielbiałem w barcelonie żadnego młodego zawodnika jak jego !

Warto zauważyć że Barcelona nie dociska rywala w takim stopniu w jakim robi to Ajax, więc ciężej jest dominować ;)

Mamy najlepszego trenera na świecie. Potrafi zmarnować każdego jak nikt inny.

To nie Twoja wina, nowy trener sprawi że dominowanie samo Ci przyjdzie

Złote dziecko dla Barcy, dobrze że Bartek sprowadził go :)
on i Arthur to nasza wielka przyszłość, mam nadzieję że Brazylijczyka zaczną omijać kontuzje