Pięć celnych strzałów i pięć goli Arturo Vidala w obecnym sezonie ligowym

22 grudnia 2019, 15:00

Marca

12 komentarzy

Arturo Vidal strzelił gola na 2:0 w ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania Barcelony z Deportivo Alavés. To już piąta bramka Chilijczyka w obecnym sezonie ligowym. Co ciekawe, Vidal strzelił te pięć goli, oddając... tylko pięć celnych strzałów!

W tym sezonie Arturo Vidal zagrał w podstawowym składzie FC Barcelony tylko sześć razy. Chilijczyk ma apetyt na więcej, dlatego nie mogą dziwić pojawiające się ostatnio pogłoski o jego możliwym odejściu do Interu Mediolan w zimowym okienku transferowym. Pytany o to na wczorajszej konferencji prasowej Ernesto Valverde powiedział jedynie: "o odejściu Vidala rozmawiamy już od bardzo dawna, a on nadal tutaj jest i gra".

Chilijczyk jest bardzo lubiany przez kibiców Blaugrany za swoją waleczność na boisku, ale ostatnio 32-latek popisuje się też niespotykaną skutecznością. Mimo że w tym sezonie tylko sześć razy otrzymał szansę od pierwszej minuty, to jest czwartym najlepszym strzelcem zespołu po Leo Messim, Luisie Suárezie i Antoine'ie Griezmannie. Chilijczyk zdobył pięć bramek w LaLidze 2019/20, a w całych rozgrywkach oddał tylko pięć celnych strzałów! Stuprocentowa skuteczność w tym aspekcie musi robić wrażenie.

Ernesto Valverde stanowczo sprzeciwia się wypożyczaniu lub sprzedawaniu Arturo Vidala, ponieważ Chilijczyk jest zawodnikiem, który może zmienić oblicze zespołu swoim sposobem bycia, zaangażowaniem, oddaniem dla drużyny i duchem rywalizacji. FC Barcelona również nie ma zamiaru pozbywać się 32-latka, jednak pozostaje pytanie, czy sam piłkarz nie będzie chciał wymusić odejścia w poszukiwaniu większej liczby minut na boisku.

Oczywiście ma swoje wady i nie jest tak dobry technicznie jak inni nasi pomocnicy. Ale sercem do gry i walecznością mimo swojego wieku przebija wszystkich naszych pomocników. Dla mnie to nie jest osobiście zawodnik na stałą pierwsza jedenastke, ale na trudne mecze lub z drużynami fizycznymi jest niezbędny.