Carles Puyol: Ansu Fati może zrobić różnicę w El Clásico

Julia Cicha

18 grudnia 2019, 17:15

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz FC Barcelony Carles Puyol opowiedział nieco o Ansu Fatim i zaznaczył, że głęboko wierzy w jego umiejętności.

Wychowanek będzie musiał poczekać na swoją szansę, ponieważ w podstawowym składzie zagrają dziś Messi, Suárez i Griezmann, ale Puyol nie ma wątpliwości, że jeśli dostanie minuty, może zrobić coś ważnego. – Może zrobić różnicę. Za każdym razem, gdy był powoływany na spotkanie, pokazywał swój poziom. Oczywiście, że El Clásico jest jedyne i wyjątkowe, ale jeśli Ansu dostanie szansę, jestem przekonany, że spisze się bardzo dobrze – powiedział były obrońca.

Fati ma dziś szansę zostać najmłodszym strzelcem w El Clásico. – Przez wiele lat przebywał w systemie La Masii i wiedzieliśmy, jakie miał umiejętności, ale nigdy nie można przewidzieć, jak dany gracz sprawdzi się, kiedy dostanie okazję gry w pierwszej drużynie. Ansu zaadaptował się zadziwiająco łatwo. Barça musi upewnić się, że stawia on po jednym kroku naraz, żeby się nie wypalił i by nie wpływała na niego presja. Jeśli będzie odpowiednio prowadzony, Barcelona będzie miała świetnego zawodnika na wiele lat – dodał Puyol.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pamiętam debiut Roberto. Jako 18 latek dostał szansę od Guardioli właśnie w meczu z Realem w Lidze Mistrzów. Bardzo chcialbym zobaczyć dzisiaj Ansu na boisku i przede wszystkim mam nadzieję, że Puyol się nie myśli i młody zrobi dzisiaj robotę! Vamos!

Mówcie co chcecie ale dla mnie Puyol wciąż jest kapitanem

W 2 połowie wejdzie i trafi!

Bez względu na wynik powinien dzisiaj dostać minimum 20 minut

Kucak go wpysci max na 2 minuty, albo nawet nie wejdzie.

Ja bym go dał na ostatnie 30 minut

Musi zagrać, to będzie historyczne i znając już nieco Ansu, wypadnie dobrze :)

Dobrze gdyby zagrał. Pewnie w drugiej połowie wejdzie. Choć temu trenerowi tez zdarzają się niespodzianki.