Hiroki Abe trafia dwa razy, Barça B wygrywa

12 komentarzy

• Barcelona B wygrała z ekipą La Nucia 3:1, choć to rywale lepiej rozpoczęli spotkanie
  • Dwie bramki zdobył Hiroki Abe, a trzecią dorzucił Collado
  • Dzięki zwycięstwu podopieczni Garcíi Pimienty tracą tylko trzy punkty do lidera z Sabadell

Remis z Valencią Mestalla w ostatniej kolejce nie pozwolił rezerwom Barcelony wskoczyć do najlepszej czwórki, jednak strata punktowa pozostała niewielka. Dzisiejszy pojedynek z La Nucią dawał szansę na zbliżenie się do czwartej Andorry na zaledwie jedno oczko. Trenerzy zdecydowali się przetestować 18-letniego Konrada de la Fuente, a na drugim ze skrzydeł ponownie wystąpił Hiroki Abe. Zabrakło natomiast miejsca dla Abla Ruiza, który zasiadł na ławce rezerwowych.

Dwie bramki w dwie minuty

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy szybko przejęli inicjatywę i ze sporą łatwością przedzierali się pod pole karne rywali. Mimo to dopiero w 17. minucie mogliśmy odnotować pierwszy groźny strzał na bramkę - z rzutu wolnego uderzył Monchu, ale bramkarz obronił uderzenie. Chwilę później ten sam zawodnik spróbował z dystansu, niestety niecelnie. W 34. minucie bardzo blisko gola był Konrad, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. Niecelne było także uderzenie głową Monchu w kolejnej akcji.

Rywale rzadko atakowali, ale w 36. minucie skarcili gospodarzy. Monreal znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i dość szczęśliwym strzałem dał prowadzenie gościom. Rozdrażniło to podopiecznych Garcíi Pimienty, którzy odpowiedzieli natychmiast za sprawą Hirokiego Abe. Japończyk dopadł do piłki zagranej przed szesnastkę i płaskim strzałem pokonał Fornésa. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy nie przyniosło już zmiany rezultatu.

Hiroki Abe i Collado dają trzy punkty

Po zmianie stron Barcelona B kontynuowała swoje ataki i w 54. minucie wyszła na prowadzenie. Doskonałe podanie od Puiga otrzymał Hiroki Abe i uderzył bardzo precyzyjnie, nie dając szans bramkarzowi. Zanim rywale zdążyli się pozbierać, było 3:1. Collado wykorzystał błąd Monreala, wpadł w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 66. minucie blisko wpisania się na listę strzelców był Jandro Orellana, a odpowiedź rywali zatrzymał znakomitą interwencją Iñaki Peña.

Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Oglądaliśmy wiele fauli i przerw w grze. Ostatecznie wynik już się jednak nie zmienił i to Barcelona B zwyciężyła. Warto pochwalić Hirokiego Abe, który nie tylko zdobył dwie bramki, ale też brał udział w wielu akcjach ofensywnych. Kolejna asystę zanotował Riqui Puig, a między słupkami świetnie spisywał się Iñaki Peña.

Bramki:
0:1, Julen Monreal (36’)
1:1, Hiroki Abe (37’)
2:1, Hiroki Abe (54’)
3:1, Collado (58’)

FC Barcelona B: Iñaki Peña, Araújo, Mingueza, Akieme, Jaime (min. 86, Abel Ruiz), Jandro Orellana (min. 75, Reis), Monchu, Riqui Puig, Hiroki Abe, Collado oraz Konrad (min. 69, Morer).

CF La Nucia: Fornés, Neftali, Julen Monreal, Hermosa, Juanma Ortiz, Sergi García (min. 55, Cabezas), Juanan (min. 81, Juanjo), Fran Moreno, Morgado, Agüero oraz Titi.

Teraz można zobaczyć jakim wielkim błędem było "skąpstwo" zarządu w kwestii Kubo.
A mogło być tak fajnie i np. za sezon, dwa gra Barcy oparta na jedenastce:
Ter Stegen/Neto
Semedo/Wague - Todibo/...... - Umtiti/Lenglet - Alba/Fripo
KUBO/Alenia - De Jong/ S.Roberto - Puig/Grizmann
Messi/Perez - HIROKI ABE/Ruiz - Fati/Dembele

No ale po co lepiej zniechęcić młodych, pozbyć się ich i kupić piłkarzy pokroju Daglasa, Gomes, Marlon,Boatenga, Marlon.
Na lewej stronie można było na zastępstwo za Albę młodych Mirandę lub Cucurelę. Po co pozbyć się ich i kupić za 30 baniek Fripo.
Itd, itd.

Całe szczęście że Riquiemu nic się nie stało w końcówce meczu. Szczęka mogła mu się konkretnie połamać. Skończyło się jednak na strachu.

Abe strzela ostatnio sporo boli, myślę że może być naprawdę dobrym graczem w przyszłości i może wcale nie będziemy żałowali utraty kubo.

,,To już ósmy w tym sezonie i trzeci z rzędu wyjazdowy remis"
Serio? nie zaglądałem w tabelę żeby się nie dobijać po tych wpadkach, ale jak teraz czytam e mamy 3 pkt do lidera po takich wynikach to jestem zaskoczony poziomem czołowych drużyn tej ligi, ale to dobrze, może uda się awansować!

”Rywale rzadko atakowali, ale w 36. minucie skarcili gospodarzy. Monreal znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i pewnym strzałem dał prowadzenie gościom”

Jakim pewnym strzałem,chłopie po rzucie rożnym wyskoczył obrońca Nucii a piłka przypadkowo odbiła mu się od pleców i dotarła do nogi Monreala a ten ledwo ją trącił jednak ta wkulgnęła się do siatki zdychając z głodu.
Ważne jednak że dali radę chociaż po strzeleniu trzeciej bramki byli w głębokiej defensywie.

Byłem na meczu Juvenilu A że Slavią Praga przegranego 2-3 i na żywo gra Konrada robi duże wrażenie, dobra technika,drybling ,przyspieszenie-uważam że powinien częściej grać w rezerwach bo na Juvenil jest o klasę za dobry, a w obecnej drużynie brakuje mu dobrych partnerów do gry.

Super młodzik :D w reprezentacji Japonii wraz z Kubo będą nieźle ciskać :D