Hiroki Abe trafia dwa razy, Barça B wygrywa

Błażej Gwozdowski

15 grudnia 2019, 19:56

12 komentarzy

Fot. Getty Images

• Barcelona B wygrała z ekipą La Nucia 3:1, choć to rywale lepiej rozpoczęli spotkanie
  • Dwie bramki zdobył Hiroki Abe, a trzecią dorzucił Collado
  • Dzięki zwycięstwu podopieczni Garcíi Pimienty tracą tylko trzy punkty do lidera z Sabadell

Remis z Valencią Mestalla w ostatniej kolejce nie pozwolił rezerwom Barcelony wskoczyć do najlepszej czwórki, jednak strata punktowa pozostała niewielka. Dzisiejszy pojedynek z La Nucią dawał szansę na zbliżenie się do czwartej Andorry na zaledwie jedno oczko. Trenerzy zdecydowali się przetestować 18-letniego Konrada de la Fuente, a na drugim ze skrzydeł ponownie wystąpił Hiroki Abe. Zabrakło natomiast miejsca dla Abla Ruiza, który zasiadł na ławce rezerwowych.

Dwie bramki w dwie minuty 

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy szybko przejęli inicjatywę i ze sporą łatwością przedzierali się pod pole karne rywali. Mimo to dopiero w 17. minucie mogliśmy odnotować pierwszy groźny strzał na bramkę - z rzutu wolnego uderzył Monchu, ale bramkarz obronił uderzenie. Chwilę później ten sam zawodnik spróbował z dystansu, niestety niecelnie. W 34. minucie bardzo blisko gola był Konrad, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. Niecelne było także uderzenie głową Monchu w kolejnej akcji.

Rywale rzadko atakowali, ale w 36. minucie skarcili gospodarzy. Monreal znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i dość szczęśliwym strzałem dał prowadzenie gościom. Rozdrażniło to podopiecznych Garcíi Pimienty, którzy odpowiedzieli natychmiast za sprawą Hirokiego Abe. Japończyk dopadł do piłki zagranej przed szesnastkę i płaskim strzałem pokonał Fornésa. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy nie przyniosło już zmiany rezultatu.

Hiroki Abe i Collado dają trzy punkty

Po zmianie stron Barcelona B kontynuowała swoje ataki i w 54. minucie wyszła na prowadzenie. Doskonałe podanie od Puiga otrzymał Hiroki Abe i uderzył bardzo precyzyjnie, nie dając szans bramkarzowi. Zanim rywale zdążyli się pozbierać, było 3:1. Collado wykorzystał błąd Monreala, wpadł w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 66. minucie blisko wpisania się na listę strzelców był Jandro Orellana, a odpowiedź rywali zatrzymał znakomitą interwencją Iñaki Peña.

Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Oglądaliśmy wiele fauli i przerw w grze. Ostatecznie wynik już się jednak nie zmienił i to Barcelona B zwyciężyła. Warto pochwalić Hirokiego Abe, który nie tylko zdobył dwie bramki, ale też brał udział w wielu akcjach ofensywnych. Kolejna asystę zanotował Riqui Puig, a między słupkami świetnie spisywał się Iñaki Peña.

Bramki:
0:1, Julen Monreal (36’)
1:1, Hiroki Abe (37’)
2:1, Hiroki Abe (54’)
3:1, Collado (58’) 

FC Barcelona B: Iñaki Peña, Araújo, Mingueza, Akieme, Jaime (min. 86, Abel Ruiz), Jandro Orellana (min. 75, Reis), Monchu, Riqui Puig, Hiroki Abe, Collado oraz Konrad (min. 69, Morer).

CF La Nucia: Fornés, Neftali, Julen Monreal, Hermosa, Juanma Ortiz, Sergi García (min. 55, Cabezas), Juanan (min. 81, Juanjo), Fran Moreno, Morgado, Agüero oraz Titi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teraz można zobaczyć jakim wielkim błędem było "skąpstwo" zarządu w kwestii Kubo.
A mogło być tak fajnie i np. za sezon, dwa gra Barcy oparta na jedenastce:
Ter Stegen/Neto
Semedo/Wague - Todibo/...... - Umtiti/Lenglet - Alba/Fripo
KUBO/Alenia - De Jong/ S.Roberto - Puig/Grizmann
Messi/Perez - HIROKI ABE/Ruiz - Fati/Dembele

No ale po co lepiej zniechęcić młodych, pozbyć się ich i kupić piłkarzy pokroju Daglasa, Gomes, Marlon,Boatenga, Marlon.
Na lewej stronie można było na zastępstwo za Albę młodych Mirandę lub Cucurelę. Po co pozbyć się ich i kupić za 30 baniek Fripo.
Itd, itd.

Całe szczęście że Riquiemu nic się nie stało w końcówce meczu. Szczęka mogła mu się konkretnie połamać. Skończyło się jednak na strachu.

Abe strzela ostatnio sporo boli, myślę że może być naprawdę dobrym graczem w przyszłości i może wcale nie będziemy żałowali utraty kubo.

,,To już ósmy w tym sezonie i trzeci z rzędu wyjazdowy remis"
Serio? nie zaglądałem w tabelę żeby się nie dobijać po tych wpadkach, ale jak teraz czytam e mamy 3 pkt do lidera po takich wynikach to jestem zaskoczony poziomem czołowych drużyn tej ligi, ale to dobrze, może uda się awansować!

”Rywale rzadko atakowali, ale w 36. minucie skarcili gospodarzy. Monreal znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i pewnym strzałem dał prowadzenie gościom”

Jakim pewnym strzałem,chłopie po rzucie rożnym wyskoczył obrońca Nucii a piłka przypadkowo odbiła mu się od pleców i dotarła do nogi Monreala a ten ledwo ją trącił jednak ta wkulgnęła się do siatki zdychając z głodu.
Ważne jednak że dali radę chociaż po strzeleniu trzeciej bramki byli w głębokiej defensywie.

Byłem na meczu Juvenilu A że Slavią Praga przegranego 2-3 i na żywo gra Konrada robi duże wrażenie, dobra technika,drybling ,przyspieszenie-uważam że powinien częściej grać w rezerwach bo na Juvenil jest o klasę za dobry, a w obecnej drużynie brakuje mu dobrych partnerów do gry.

Super młodzik :D w reprezentacji Japonii wraz z Kubo będą nieźle ciskać :D