Donny van de Beek w orbicie zainteresowań Barcelony i Realu Madryt

Łukasz Lewtak

15 grudnia 2019, 13:00

Sport

44 komentarze

Fot. Getty Images

Donny van de Beek ma wszystko, aby stać się następną wielką gwiazdą Ajaksu, która przejdzie do ligi hiszpańskiej. W ostatnich tygodniach w sprawie transferu tego zawodnika z holenderskim klubem kontaktowały się Barcelona i Real Madryt.

Obaj giganci hiszpańskiej piłki badali, jakie są możliwości sprowadzenia 22-letniego pomocnika po zakończeniu obecnego sezonu. Zainteresowanie Barcelony i Realu Madryt Van de Beekiem nie jest niczym nowym, ponieważ już w trakcie poprzedniej kampanii Holender był łączony z tymi zespołami. Ostatecznie Ajaksowi udało się jednak zatrzymać go w swojej drużynie.

Teraz holenderskie media informują jednak, że rozmowy w sprawie transferu Van de Beeka zaowocowały wstępnym porozumieniem. Barça zdaje sobie sprawę, że Real jest krok z przodu, spotkał się z agentem zawodnika oraz przedstawicielami Ajaksu i zaprezentował im konkretną ofertę. Katalończycy uznają jednak, że operacja nie jest zamknięta, i nie wykluczają, że na poważnie włączą się do walki o Holendra.

Van de Beek może zostać sprzedany za ok. 50-60 milionów euro. Real Madryt jest w stanie wyłożyć taką kwotę bez żadnych problemów. Barcelona na razie ma poprosić dyrektora sportowego Ajaksu Marca Overmarsa o trochę więcej czasu na podjęcie decyzji odnośnie swoich priorytetów transferowych na przyszły sezon.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najpierw przewietrzmy nasza kadre nie sprzedając jak to często u nas bywa za grosze. Potem zakupy.

W tym sezonie trochę pod forma po kontuzji, ale ma papiery na barce, zobaczymy jak reszta sezonu

Rakieta out za 30 mln i dołożyć do van den beeka i będzie super wymiana. Pomoc de Jong den beek plus Artur miód malina

Byłby dobry pod warunkiem, że w końcu się pozbędziemy Rakiticia

Wypożyczamy Alene chcemy za grosze oddać Todibo tylko po to żeby ściągnąć na ich miejsce zawodników za 60-70mln € albo i więcej. Zamiast dawać im szanse rozwoju w klubie mają się ogrywać w klubach w których żaden z zawodników nie załapałyby się do 16-stki meczowej Barcy .

Nie ma się nad czym zastanawiać. Donny jest kapitalnym grajkiem. Drugi Frenkie, choć to inne pozycje. Oby dołączył do Klubu. A ci co mówią po co on tu - to powiem tak - cycki opadają, jak to mówi moja kumpela z pracy.

Zdecydowanie jestem za. Zawodnik wszechstronny, waleczny i wybiegany, szkolony w Ajaksie czyli drużynie o bardzo podobnej filozofii do Barcelony. W mojej opinii lepszy niż nieregularny Fabian Ruiz, a do tego tańszy. Jedyny warunek - Rakitić i Vidal muszą odejść żeby zrobić mu miejsce.

hahahahaha - a po co on tutaj ? czy Barcelona chce po prostu kupić wszystkich piłkarzy którymi potencjalnie interesuje sie real - masakra - czy Ci smutni panowie mają w ogóle jakiś pomysł na drużynę jakiś projekt, czy jakiś chociaż szkic

Czyli Barca wie, że chce kogoś kupić do zespołu ale nie wiedzą kto to ma być. Dzieje się tak jak w ostatnim czasie - kupujemy kogokolwiek byleby tylko wydać jakoś kasę. Śmieszne jest to jaka politykę transferową robi Bartomeu.

Barca ma podpisaną współpracę z Ajaxem, więc jesteśmy przy transferach z Ajaxu zawsze na 1 miejscu :)

Mogli dac zdjecie z avatara @Chwytliwy

Z tego co kojarze to Real w te lato już się nim interesował ale Zizu wolał Pogbę...teraz do gry wkracza Barca, ciekawe jak to się skończy?

Idealny aby zastapic Busiego wreszcie.
Pozbyc sie Rakiety i Vidala.
Pomoc uzupelnic nasza mlodzierza.

Jest Puiq i Alena. Donny jest waleczny i ma dobre liczby, przynajmniej w zeszłym sezonie, nie wiem jak jest teraz. Tylko jego gra jest niechlujna i trochę chaotyczna przez co mam wrażenie że trochę tutaj nie pasuje. Przynajmniej nie tak jak dwójka Hiszpanów.

Real krok przed Barcelona w negocjacjach z Ajaksem ??? No to nieźle poniosło informatora :)

Ja się na to pisze :)

Brać go tańszy od Havertza i lepszy dla mnie od Aouara z De jongiem i Arthurem mamy pomoc na lata...

"Cudze chwalicie, a swego nie znacie."