Sergio Busquets: Nie wiem, co siedziało w głowie sędziego

Łukasz Lewtak

14 grudnia 2019, 19:02

AS

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Po wyjazdowym meczu Barcelony z Realem Sociedad Sergio Busquets był pytany przez dziennikarzy głównie o kontrowersyjne decyzje sędziego.

Możesz wyjaśnić twoją akcję, po której sędzia podyktował rzut karny, i akcję z udziałem Piqué?

Będą kontrowersje wokół tego. Pierwszy rzut karny był naciągany, ale jeśli sędzia tak ustawia poprzeczkę, będzie miał wiele podobnych akcji. Sytuacja z Piqué to kolejny dowód. Uważam, że sędzia powinien to dostrzec bez VAR-u.

Rozumiecie, dlaczego nie skonsultował się z sędzią odpowiedzialnym za VAR?

Oczywiście powinien to zrobić, ale nie wiemy, co siedziało w jego głowie albo w głowie arbitra VAR, który musi interweniować w takich sytuacjach. Widać, że Llorente nie patrzył na piłkę. Myślę, że sędzia to widział, ale nie chciał tego gwizdnąć. Jednak niczego się nie dowiemy, ponieważ sędziowie niczego nie komentują, a wręcz przeciwnie. Trzeba iść do przodu.

Do El Clásico pozostały cztery dni. Czujecie się poszkodowani?

To jednostkowa akcja. Nie chcemy odnosić się tylko do tego.

Jak podejdziecie do El Clásico po dzisiejszych wydarzeniach?

To w sumie obojętnie, jaki mecz jest przed El Clásico. My przystąpimy do środowego spotkania w bardzo dobrej dyspozycji, ponieważ teraz to już nie zależy od nas. Ostatnio w El Clásico graliśmy na wysokim poziomie i mamy nadzieję, że to zostanie podtrzymane.

Czego wam dziś zabrakło?

Zabrakło nam bardziej zwartej gry i lepszego pressingu. Od stanu 1:1 byliśmy lepsi. Rywale trochę byli przy piłce, ale nie stwarzali wielkiego zagrożenia. Prawda jest jednak taka, że wolelibyśmy jeszcze dłużej utrzymywać się przy piłce.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Busi odpokutował za ten faul kluczowymi podaniami w 2 połowie. Inna kwestia jest taka, że jak był karny dla rsss to dla nas też powinien byc. Tylko tyle.

Następny sędziowski geniusz...
Tam od lat chyba nic się nie dzieje...

Poszło z góry polecenie żeby podnieść za wszelką cenę mental mierdzie przed klasykiem to zrobili robo. Jutro mogą być ładne cyrki w ich meczu z nietoperzami

Japitole.. czy tylko mnie wkurza jak on patrzy na wszystko tylko nie na siebie . Wogole nie wyciaga wnioskow ze swojej gry

Ty lepiej zejdz ze sceny bo kolejny raz prokurujesz gola dla przeciwnika...

W jego głowie siedziała liczba zer, która wpłynie na konto od prezesa Sociedad.

Sergio, ja nie wiem co się dzieje w Twojej głowie. Od ładnego czasu grasz piach, a pojedynczymi meczami pokazujesz, że kiedyś byłeś najlepszy na swojej pozycji.

Pewnie to samo co w twojej kiedy rzut karny dla RSSS wywalczyłeś...