Valverde: Gdyby mecz trwał dłużej, bylibyśmy w stanie rozstrzygnąć go na naszą korzyść

Łukasz Lewtak

14 grudnia 2019, 18:50

AS

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Po meczu Barcelony z Realem Sociedad Ernesto Valverde mówił m.in. o powrocie Jordiego Alby i Nélsona Semedo, a także o decyzjach sędziego.

Jakie są wasze odczucia po zdobyciu dziś jednego punktu?

Zawsze chcemy wygrać. Zaczęliśmy źle, ale potem wydawało się, że wyszliśmy na prostą i wszystko było w naszych rękach. Potem jednak mieliśmy pięć czy dziesięć trudnych minut. Mimo wszystko uważam, że gdyby spotkanie trwało dłużej, bylibyśmy w stanie rozstrzygnąć je na naszą korzyść w jakiejś akcji. To był dobry mecz, intensywny pod każdym względem od pierwszej do ostatniej minuty. Rywale rozgrywają dobry sezon i mają dobrych piłkarzy w środku pola i z przodu.

Dobrze zareagowaliście po stracie pierwszego gola.

Wiedzieliśmy, że rywale będą na nas naciskać, i mieliśmy trudności, ponieważ musieliśmy grać szybciej z piłkarzami z przodu. A kiedy przeciwnik zabiera piłkę i skutecznie przeszkadza, to powoduje brak stabilności. W pierwszych minutach nie graliśmy dobrze, ale widać było, że rywale nie mogli wytrzymać tempa pressingu i my stwarzaliśmy zagrożenie.

Nélson Semedo i Jordi Alba wrócili już do gry, ale w trakcie meczu jeden zmienił drugiego.

Nie chciałem, żeby żaden z nich grał przez pełne 90 minut. Wrócili w dobrym stylu, zobaczymy, jak będzie dalej.

Jak oceniasz ostatnią akcję?

Co mogę powiedzieć... Myślę, że sędzia to przeanalizował. Tak samo jak mówiłem mu, żeby przeanalizował pierwszą sytuację. Z ławki nie widzieliśmy wiele, jedynie przeczuwaliśmy. Zobaczymy, muszę obejrzeć tę akcję. Na początku nie widziałem pociągnięcia Busquetsa, a potem czuliśmy, że Piqué mógł być pociągany.

Dziwi cię to, że odgwizdano taki rzut karny?

Wątpię, żeby Busquets w oczywisty sposób pociągnął rywala, kiedy ten nie zdobyłby gola. Jednak to sędziowie muszą podejmować decyzje. 

Co sądzisz o Ødegaardzie?

Teraz gra regularnie i widać, jakim typem piłkarza jest. Dobrze się ustawia i szybko przechodzi do przodu. Potrafi podać i strzelić gola. Trudno namierzyć takich piłkarzy, ponieważ ustawiają się pomiędzy dwiema liniami. Ødegaard robi to dobrze. Widzę, że to, co robi, jest bardzo dobre.

Jeśli dzisiejszy mecz można było uznać za próbę generalną przed El Clásico, to uważasz, że zespół jest dobrze przygotowany?

W niektórych momentach graliśmy dobrze, a w niektórych nie. Środowy mecz będzie inny, kontekst jest wyjątkowy. Zobaczymy. W niektórych aspektach nie jesteśmy w idealnej dyspozycji.

Dokonywałeś zmian z myślą właśnie o El Clásico?

Zmian dokonuje się z myślą o meczu, który odbywa się tu i teraz.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pierwszy raz w zyciu nie obraze sie jesli prxegramy z Realem i to osłabionym Realem, wysmiewanym od dluzszego.czasu, ktory oprocz Hazarda nie zrobil zadnego glosnego ponad 100mln transferu od.dawna. Ten kto wierzy w Valverde to na prawde ma wieksza wiare niz.ten co liczy, ze wygra w szostke w lotto. Od ponad dwoch lat mamy ten sam schemat. Fatalna gra jak na mozliwosci, wiele.fartownych wygranych dzieki Messiemu i Ter Stegenowi. Raz na kilka spotkan jakis przeblysk pieknej gry u siebie, pozniej fartowna wygrana na wyjezdzie, wugrana u siebie a pozniej znowu 2mecze.padaka i tak w koło macieju. A na wiosne zawsze.to samo. Barca za Valverde robi dwa kroki naprzód pozniej 2w bok i 2 do.tylu. Jesli ktos jest masochistą i jego fanem oraz fanem bartka to niech sobie urzadza cotygodniowe tortury ogladajac te mecze ale.mnie sie juz dawno odechcialo.

hahah tytuł mnie rozbawił, ten wynik trzeba przyjąć bo byliśmy gorsi

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem

Gdybyś był trenerem a nie Gargamelem to byśmy wygrali !!!

Z tych wypowiedzi wynika, że Valverde udaje przed nami, że panuje nad sytuacją. Bo co ma robić...

Komentarze poniżej to złoto

Gdyby babcia miała wąsy to była by dziadkiem.

Uważam, że specjalnie dla EV, każdy następny mecz Barcelony z kimkolwiek powinien trwać tak długo, aż Barcelona rozstrzygnie go na swoją korzyść. Doprawdy, te 90 minut regulaminowego czasu gry jest już niedzisiejsze i nie przystaje do filozofii naszego mistrza.

Kiedyś śnił mi się mecz, który nie miał końca. Co więcej grały w nim aż trzy drużyny: Hiszpania, Chile i Brazylia. Niby niemożliwe nie istnieje ale no bez przesady Erni ...

Gdyby gdyby... Gdybym miał możliwość to bym cię usunął ( że tak grzecznie napiszę ):)

konto usunięte

Oczywiscie Panie Trenerze :) Gdyby jednak trwal 15 minut przegralibysmy 0:1 ;)

Valverde coraz bardziej sprawia wrażenie goscia ktory odlatuje. Gdyby mecz trwał dłużej to równie dobrze przeciwnik mógłby go wygrać. Z pewnością nie był dzis gorszy a remis jest w pełni sprawiedliwy.

" Gdyby mecz trwał dłużej, bylibyśmy w stanie rozstrzygnąć go na naszą korzyść"

Ja uważam że nawet gdyby do jutra grali to I tak 2- 2 bym się skończyło.
Waldek czas podziękować I odejść z klasą.

Często padajaslowa, których nie da się słuchać. Tak jest i tym razem.

Ah ten nasz złotousty Valverde.

hahah dobry jest myślałem, że już niczym mnie nie zaskoczy

Śmiem twierdzić, że gdyby nie ty trenerzyno, mielibyśmy przynajmniej jedną Ligę Mistrzów więcej. Sezonie kończ się już.

Gdyby nie Ty to mecze Barcy wygladaly by lepiej

Gdyby Valverde nie był trenerem Barcy mecz nie musiał by trwać 90 min żeby trzeba go było rozstrzygnąć ...

No nie k...nie nie wytrzymam. Przeciez on powinien wyleciec za samo gadanie tych gupot podczas wywiadow. Mogl jeszcze powiedziec,ze gdyby mecz trwal 80min to nie odpadliby na angield.

Gdyby baba miała wąsy... a Valverde rozum to jego taktyka byłaby inna i ani Rzym ani Liverpool nie miałby miejsca

Czy to możliwe, że trener nie wie ile trawa mecz?

Gdyby Ciebie nie było w tym klubie, mielibyśmy szansę na wygranie LM

Wszyscy wyzywają Valdka od najgorzysz :( ciekawe chociaż czy oglądaliście ten mecz? Przecież on dokonał dobrych zmian personalnych w meczu. Dobrze przygotował drużynę do tego spotkania i zabrało nie wiele by zgarnąć 3 punkty na najtrudniejszym terenie dla Barcy.

Martwi szybkość vidala porusza się jak kloc kompletnie nie jest zmotywowany

Javier Alberola Rojas ustawiony tyłem do całej sytuacji był w 100% przekonany, że nie było faulu na Pique, nawet z VAr-u nie korzystał bo po co być uczciwym

Hahaha dobry Valdek jesteś. Chcesz szybko atakować a wystawiasz w pomocy żółwie Busiego i Rakietę i na dodatek sądzisz, że grając więcej niz 90 min wygrasz mecz? Weź proszę już odejdź z Barcy bo oczy krwawia od twojej taktyki.

Ernesto lepiej jakbyś się wal nie wypowiadał.... Naprawdę milczenie może być złotem.

Na pewno, z całą pewnością, Ty to wiesz EV. Twoje odejście będę świętował jak mistrzostwo.
konto usunięte

Gdybyś nie był naszym trenerem to byśmy ten mecz wygrali.

No to ile ten mecz musi trwać, byś takie mecze jak z Roma, Liverpoolem czy z Sociedad wygrywał lub wychodził z awansem? Haha. Nie no jak on coś dowali, to aż ręce opadają. Jak nie wiatr, to wina piłki nożnej, bo mecz trwa tylko 90 minut.

Tu cię chłopie poniosło.

Ale nie trwal i sedzia nas okradl. :/

Tak napewno by było Ernesto.