Carles Rexach: Uważam, że Neymar nie jest świadomy całego zamieszania z pieniędzmi

Radek Koc

13 grudnia 2019, 22:30

El Larguero

43 komentarze

Fot. Getty Images

Były piłkarz i trener FC Barcelony, a obecnie doradca sportowy prezydenta Bartomeu Carles Rexach odniósł się do sprawy zaległej odprawy, jaką klub jest ponoć winny Neymarowi. 

- Nowy pozew Neymara przeciwko Barcelonie? Ciężko to wyjaśnić, kiedy nie ma się pełnych informacji na ten temat. Rozmawiamy o kwocie 3 milionów euro. To dużo pieniędzy, ale to jest nic w porównaniu z tym, co Neymar zarabiał w klubie. 

- Ja myślę, że Neymar nawet nie ma pojęcia o całej tej sprawie. To jednak godzi w wizerunek Brazylijczyka. Jeśli wcześniej mieliśmy już takich, którzy byli przeciwko Neymarowi, teraz będzie ich  więcej. 

- Trzy miliony euro to dla Neymara głupstwo. Ludzie zaczynają w nim coraz bardziej widzieć piłkarza konfliktowego. To naprawdę szkodzi jego wizerunkowi. Powtórzę jednak jeszcze raz - myślę, że on naprawdę o niczym nie wie. Czy cała ta sprawa uniemożliwi definitywnie jego powrót na Camp Nou? Ci, którzy byli za, nie zmienią swojego stanowiska. Przeciwni temu transferowi utwierdzą się tylko w swoim przekonaniu. Ten chłopak wpada z jednego z zamieszania w kolejne. Ale nie zdaje sobie z niczego sprawy. 

- Jeśli weźmiemy pod uwagę aspekt czysto piłkarski, sprowadziłbym go z powrotem już w zeszłym roku. Ma wszystko i zna już ten klub. W tym znaczeniu miał przewagę nad Griezmannem. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z tej wypowiedzi wynika, że Neymar inteligencją nie grzeszy. I ja od dawna się z tym zgadzam. W tym kontekście nazywanie go geniuszem futbolu jest mocno naciągane. Pewnego poziomu nie da się osiągnąć umiejętnościami czysto piłkarskimi. Sprowadzanie go z powrotem nic dobrego Barcelonie nie przyniesie.

Nie ważne czy jest nowy pozew czy nie... nie mogę uwierzyć, że Barca ze swoim chyba już niewiele znaczącym hasłem "mes que un club" a dokładnie ludzie nią zarządzający upadli tak nisko, że są w stanie utrzymywać jakiekolwiek kontakty z tymi ludźmi. Każdy szanujący się człowiek po takim potraktowaniu ucina jakikolwiek kontakt z kimś takim. Jak dla mnie Neymar ze swoją miłością do pieniędzy nie jest wart nawet złamanego grosza. Nie prezentuje sobą nic co mogłoby nam się przydać.

To była głupia plotka, którą stworzyły osoby, które czują nienawiść do niego, lub z zazdrości. Wiadome jest również to, że komuś mocno zależy na tym by pokrzyżować jego plany powrotu na CN. No cóż.. tacy są ludzie. Ja osobiście modlę się by wrócił bo jak było wielkie GÓW..;) na LS po jego odejściu tak nadal tym GÓW..;) pozostało. Neymara ciężko zastąpić i każdy o tym wiedział od początku.

Oby nigdy nie nastąpił dzień, w którym Neymar zagra ponownie w Barcelonie. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale jak czytam komentarze zwolenników jego powrotu to robi mi się niedobrze. Mam wrażenie, że mógł by nasrać do ostatniej szklanki wody na świecie takiej osobie a i tak by ją wypił, byle by on tu wrócił.

Przecież zdementowano ten pozew, więc jak można rozmawiać o czymś, co się nie wydarzyło? Aczkolwiek cieszy fakt, że otwarcie mówi o tym, że jest zwolennikiem jego powrotu. Cóż, pozostaje poczekać do lata. Będzie ciekawiej niż pół roku temu, bo wtedy to tylko szejk rozdawał karty.

On w ogole chyba jest swiadomy niewielu rzeczy :D