Nacho Monreal: Wyjdziemy na boisko z myślą o zdobyciu trzech punktów

Radek Koc

13 grudnia 2019, 14:30

AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

Piłkarz Realu Sociedad Nacho Monreal wypowiedział się przed starciem z Barceloną. Hiszpański obrońca jest przekonany, że jego ekipa może zrobić krzywdę drużynie gości.

Mecz z Barceloną: To wyjątkowy mecz i jesteśmy świadomi tego, jakie poruszenie wywołuje. To skomplikowane spotkanie. Mimo tego, że zagramy u siebie, zmierzymy się z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Wierzymy jednak w siebie, mamy dobre przeczucia i myślę, że będziemy mieć nasze szanse. Powalczymy o trzy punkty. Nigdy nie przestałem śledzić rozgrywek LaLigi i tęskniłem za grą w takich pojedynkach. 

Ofensywna siła Barcelony: W tym tygodniu trenujemy z dużą radością. Jesteśmy świadomi wyzwania. Barcelona ma najlepszych piłkarzy na świecie. Chcemy zagrać z nimi, zachowując nasz styl. Spodziewam się, będziemy mieli jakieś 2-3 szanse pod bramką rywala i trzeba je będzie wykorzystać. Będziemy musieli zagrać bardzo dobrze w defensywie. Kiedy się trochę rozluźniasz, Barcelona od razu zdobywa gola. Potem jest bardzo ciężko odwrócić losy spotkania. 

Cierpienia Barcelony na stadionie Anoeta: Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Z historycznego punktu widzenia jest prawdą, że Barça cierpiała, grając z nami na naszym stadionie. Miejmy nadzieję, że teraz będzie tak samo. Jesteśmy zadowoleni z naszej gry. Postaramy się utrudnić życie piłkarzom Barcelony. Przynajmniej tego spróbujemy. Naszym celem jest walka o trzy punkty. Chcemy wyjść na boisko z odwagą, naciskać na przeciwników. Kiedy już będziemy w posiadaniu piłki, postaramy się nie tracić jej zbyt łatwo. Jeśli zostawiasz piłkę Barcelonie i cofasz się pod własne pole karne, prawdopodobnie stracisz gola i przegrasz mecz. Barça reprezentuje wielką jakość. 

Absencja Messiego w meczu z Interem: Trzeba pamiętać o okolicznościach tamtego spotkania. Barça miała już pewny awans do fazy pucharowej. To logiczne, że dała odpocząć najważniejszym graczom, chcieli uniknąć niepotrzebnych kontuzji. To był dobry moment. Zdajemy sobie sprawę, że przyjdzie nam się zmierzyć ze wypoczętym Messim. Wszystko jednak będzie w jakimś stopniu zależeć od nas samych, od naszego podejścia. Jeśli będziemy w dobrej dyspozycji, sprawimy, że piłkarze Barcelony sporo się nacierpią. 

Pozycja w meczu z Barçą: Na razie nie trenowaliśmy mojego ustawienia na pozycji środkowego obrońcy. Kiedy przyszedłem do tego klubu, powiedziałem od razu, że gram na lewej stronie obrony. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale to gadanie o wyjściu na boisko by zdobyć trzy punkty jest oklepane... No chyba zazwyczaj zawodnicy wychodzą z myślą o wygraniu meczu :)