Który zespół najchętniej widział(a)byś w roli przeciwnika Barcelony w 1/8 finału Ligi Mistrzów? [Ankieta]

Dariusz Maruszczak

12 grudnia 2019, 13:00

155 komentarzy

Fot. Getty Images

Zakończyła się już faza grupowa Ligi Mistrzów 2019/2020 i poznaliśmy potencjalnych rywali Barcelony w 1/8 finału tych rozgrywek. W związku z tym chcielibyśmy zapytać Użytkowników FCBarca.com, jakiego przeciwnika życzyliby Blaugranie podczas poniedziałkowego losowania.

Do fazy pucharowej awansowały jedynie zespoły z pięciu najsilniejszych europejskich lig. Barcelona może trafić na pięć drużyn, ponieważ drugie miejsce w swoich grupach zajęły kluby z Hiszpanii: Real Madryt i Atlético. Katalończycy rzecz jasna nie mogą rywalizować na tym etapie również ze swoim grupowym rywalem Borussią Dortmund. Potencjalnymi konkurentami Barcelony są więc Tottenham, Napoli, Chelsea, Lyon i Atalanta.

Tottenham

Drużyna z Londynu przeżywała w tym sezonie spore problemy. Ubiegłoroczni finaliści Ligi Mistrzów zajmują dopiero siódme miejsce w Premier League, a ich dorobek punktowy stanowi zaledwie połowę stanu konta lidera tabeli Liverpoolu. W Lidze Mistrzów Tottenham zanotował kompromitującą porażkę z Bayernem 2:7 i zremisował z Olympiakosem, choć ostatecznie wywalczył awans. W połowie listopada ze stanowiskiem trenera pożegnał się Mauricio Pochettino, którego zastąpił José Mourinho. Rywalizacja Barcelony z portugalskim menedżerem zapewne dodałaby kolorytu zmaganiom i dostarczyła dodatkowych podtekstów.

Tottenham wciąż jest zespołem o bardzo dużym potencjale, a o umiejętnościach Harry’ego Kane’a, Son Heung-mina czy Dele Alliego nie trzeba nikogo przekonywać. Ponadto za ponad dwa i pół miesiąca Mourinho może dobrze nastawić drużynę do dwumeczu pod względem mentalnym i taktycznym, choć temu trenerowi ostatnio nie wiodło się najlepiej. Przypomnijmy też, że Barça rywalizowała z Tottenhamem rok temu w fazie grupowej Ligi Mistrzów, gdy w Londynie wygrała 4:2, a na Camp Nou w rezerwowym składzie zremisowała 1:1.

Napoli

W podobnej sytuacji do Tottenhamu było Napoli, które w Serie A również jest siódme, a awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów świętowało zwolnieniem Carlo Ancelottiego. Włosi w lidze nie zdołali wygrać siedmiu spotkań z rzędu (pięć remisów i dwie przegrane), choć w Champions League potrafili pokonać Liverpool, a w całej fazie grupowej nie zaznali goryczy porażki. Drużyną targają konflikty piłkarzy z właścicielem, a sytuację ma opanować nowy trener Gennaro Gattuso. Były pomocnik słynie z silnego charakteru, ale nie wiadomo, jak taka osobowość wpłynie na zespół. Do tego trzeba dodać, że jego misja w Milanie ostatecznie się jednak nie udała.

Tak więc forma Napoli w lutym pozostaje bodaj największą niewiadomą. W drużynie jest wielu utalentowanych zawodników (jak Fabian Ruiz, którym interesuje się Barcelona), ale nie ma obecnie zespołu. Barça mierzyła się już w tym roku w dwumeczu z Napoli, ale miało to miejsce podczas przygotowań do sezonu w Stanach Zjednoczonych. Katalończycy wygrali 2:1 i 4:0.

Chelsea

The Blues pod wodzą Franka Lamparda radzą sobie w tym sezonie nadspodziewanie dobrze, mimo odejścia największej gwiazdy zespołu Edena Hazarda i sankcji FIFA. Chelsea zajmuje czwarte miejsce w Premier League, utrzymując dystans do Manchesteru City, a w Lidze Mistrzów zdołała wyjść z grupy, w której była też Valencia i Ajax. Lampard nie mógł sprowadzić nowych zawodników z uwagi na sankcje transferowe i odmłodził drużynę, co wydaje się wyjść jej na dobre, ponieważ młodzi piłkarze są głodni sukcesu. Mason Mount i autor trzynastu goli Tammy Abraham należą do wyróżniających się graczy The Blues. W pewnym momencie może im jednak brakować doświadczenia w Lidze Mistrzów. Chelsea ma solidny środek pola złożony z N’Golo Kante, Jorginho i Mateo Kovacicia, a na skrzydłach defensywę starają się rozbić Christian Pulisić i Willian.

Na niekorzyść Chelsea może wpływać to, że jej jedyny doświadczony piłkarz, który ciągnął drużynę do sukcesów w kluczowych meczach fazy pucharowej Ligi Mistrzów, jest obecnie trenerem The Blues. W styczniu dobiegną jednak końca sankcje i drużyna z Londynu będzie mogła wzmocnić swój skład. Za kilka miesięcy może być więc jeszcze mocniejsza. Barcelona ma bogatą historię zmagań z Chelsea, a ostatnia rywalizacja w sezonie 2017/2018 zakończyła się awansem Katalończyków do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (1:1 na wyjeździe i 3:0 u siebie). Co ciekawe, jak podał na Twitterze MisterChip, Barça ma największe szanse na wylosowanie właśnie Chelsea.

Olympique Lyon

Francuzi są kolejnym zespołem, który ma w tym sezonie spore problemy. Przez pewien czas Olympique okupował nawet strefę spadkową Ligue 1, ale ostatecznie udało im się wygrzebać na siódme miejsce. W bodaj najsłabszej w Lidze Mistrzów grupie G Lyon do końca musiał walczyć o awans, a i tak zajął drugą pozycję za plecami RB Lipsk, o jeden punkt wyprzedzając Benficę i Zenit. Tak naprawdę Francuzi zawdzięczają dalszą grę w Champions League Portugalczykom, którzy w ostatniej kolejce pokonali Zenit. Warto dodać, że podobnie jak w przypadku Napoli i Tottenhamu w trakcie sezonu z posadą również pożegnał się również trener Lyonu Sylvinho. W połowie października zespół objął Rudi García.

Lyon ma bardzo młodą drużynę. Kadra składa się tylko z czterech piłkarzy powyżej 30. roku życia, z czego raptem jeden występuje częściej. Liderem jest Memphis Depay, pod względem zdobywania bramek wspomaga go Moussa Dembélé, a w kreowaniu gry Houssem Aouar. Barcelona mierzyła się z Lyonem w 1/8 finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i po bezbramkowym remisie w meczu wyjazdowym wygrała u siebie 5:1. Wtedy jednak w zespole był jeszcze Nabil Fekir, który odszedł latem do Betisu.

Atalanta

Po komplecie porażek po trzech pierwszych kolejkach Ligi Mistrzów wydawało się, że Atalanta nie zdoła się pozbierać. A jednak klub z Bergamo ostatecznie znalazł się wśród szesnastu najlepszych drużyn w Europie po wygranej z Szachtarem 3:0. Trener Gian Piero Gasperini zbudował silny zespół, który również w Serie A wciąż jest w grze o udział w następnej edycji Ligi Mistrzów, mimo nieporównywalnie mniejszych możliwości finansowych i kadrowych niż wielu jego konkurentów.

Barcelona do tej pory jeszcze nigdy nie grała z Atalantą. Co ciekawe, w przypadku wylosowania tej drużyny Barça wróci na San Siro, ponieważ to właśnie tam swoje mecze w Champions League rozgrywają podopieczni Gasperiniego. Atalanta pod wodzą tego szkoleniowca najczęściej gra w różnych odnogach ustawienia z trójką środkowych obrońców. Najlepszym strzelcem ekipy z Bergamo jest w tym sezonie Luis Muriel (10 goli we wszystkich rozgrywkach), ale klub czeka przede wszystkim na powrót do zdrowia Duvana Zapaty, który w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w wyścigu po Złoty But. Dużą rolę w grze ofensywnej Atalanty odgrywają Papu Gómez i Josip Ilicić.

Jak widzimy, każdy potencjalny rywal Barcelony miał w trakcie sezonu swoje problemy, a trzy zespoły zmieniały nawet trenera. Jesteśmy ciekawi, którą z tych drużyn użytkownicy FCBarca.com najchętniej zobaczyliby w roli przeciwników Blaugrany w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zachęcamy do oddania głosu w ankiecie i podzielenia się swoją opinią w komentarzu.

Ankieta

Który zespół najchętniej widział(a)byś w roli przeciwnika Barcelony w 1/8 finału Ligi Mistrzów? [Ankieta]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@Hazok87 najwyraźniej dzieci rozumieją to czego ty nie rozumiesz - zdecydowanie nie trzeba wygrywać z najlepszymi, żeby wygrać LM

@Hazok87 Może dlatego głosują na Atalantę, bo gra bardzo ofensywnie i mile dla oka, mecze byłyby otwarte? Oszczędź sobie te "dzieci", bo po to jest ankieta, żeby każdy wyrażał swoje zdanie.

Ja Napoli, może było by w TV z Laskowskim na komentatorce.

Wy zamiast trzymac kciuki bysmy dostali mocnego rywala to zachowujecie sie jak byscie srali w portki , im lepszy rywal tym lepiej wiemy w jakiej kondycji jest Barcelona , co wam da pokonanie Atalanty jak by wygrac LM i tak trzeba pokonac najelpszych , bezsensu podejscie i tok myslenia . Pozdrawiam

Nieważny przeciwnik, z Waldemarem przejdziemy każdego.

Standardowo z tym zespołem co jeszcze nie graliśmy lub dawno temu

Tottenham, czas zgnębić znów The Special Five ;) Chociaż Chelsea też bym chętnie widział, nie cierpię tej sztucznej potęgi za ruskie pieniądze, ale Lamparda szanuję znacznie bardziej niż Żoze.

Ja bym widział Tottenham, by zrobić Mourinho szybkie papa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Dawać Chelsea , za te wszystkie poprzednie lata

Totki. Fajnie byłoby zagrać przeciwko Mou znowu. Dodatkowe emocje.

Spurs, bo szansa, żeby sprać Mourinho :)

Możliwie najmocniejszy zespół, na taki chciałbym trafić. Chce się wygrać LM - trzeba pokonać wszystkich. Bez marudzenia i kalkulowania.

Totki! Utrzeć znów nosa Dumber oneowi

@monsterrize a co będzie jak wstanie rano przed meczem i coś mu się w głowie przestawi? Ja bym nie ryzykował.

Nie ma co iść na łatwiznę, różnie ta gra wygląda, ale jak chcemy wygrać ligę mistrzów, trzeba wygrywać że wszystkimi. Ja tam widzę Chellsy albo Totki

@godlike ale żeby podbijać sobie staty w LM np bramek jak Messi to trzeba mieć czasem też ogórka gdzie się walnie z 3-4 gole w dwumeczu lub jednym meczu, patrz grupę Bayernu i kto jest liderem strzelców teraz, na mocnych rywali przyjdzie pora dalej niż 1/8

Ja bym był za Napoli. To techniczna drużyna, jednak nie na tym poziomie co my. Choć może lepiej byłoby weryfikację przejść na wcześniejszym etapie, żeby w razie czego nie doznać szoku jak w ostatnich latach.

@Borry Mou i 6:0 :D

Napoli i mecz w którym nasza pomoc zjada Zielińskiego. W końcu by się skończyło gadanie jaki to nie jest znakomity piłkarz :)

Tak mało głosów na Totki? Nie spodziewałem się tego. Przecież oni w tym sezonie dużo nie pokazują. Atalanty bym się bardziej bał, pamiętam AS Rome. Na takim etapie kogo byśmy nie wylosowali to trzeba się skupić na dwóch meczach, a szczególnie tym na wyjeździe

Dawać Chelsea to jest Liga Mistrzów trzeba jechać z każdym. To nas się od zawsze boją na samą nazwe "Barcelona" i nieważne w jakiej formie są nasi kopacze. Tak było jest i będzie

Zagłosowałem na Chelsea bo jak wygrywać to z najlepszymi.

No cóż. Patrząc jak "prezentujemy się " w tym sezonie na wyjazdach , to idealnym przeciwnikiem będą........Wyspy Bezludne:(

W pierwszej chwili pomyślałem Napoli ale po namyśle stwierdziłem że nie chce mi się słuchać ekspertów w Polsce ze świata piłki którzy kibicowali by Napoli ze względu na dwóch Polaków , mocno stronnicze by były pewne opinie i to mogło by denerwować sympatyków Blaugrany . Dlatego idealny przeciwnik to Atalanta , nie za mocny ale bardzo niebezpieczny szczególnie na swoim boisku , myślę , że fajny ofensywny mecz by był , niech się inni męczą z gigantami przynajmniej w tej fazie :D

@socha Bayern w 12/13 też rozegrał sezon życia i był maszyną nie do zatrzymania. Ba, nawet większą niż Liverpool w poprzednim sezonie, ponieważ powiedzmy sobie szczerze - Anglików w finale nie powinno być i gdyby nie tragicznie nadszarpnięta psychika naszych zawodników, to my byśmy zagrali z Tottenhamem po tym jak zmiażdżyliśmy Live 3:0.

Bayern w 13/14 już taki silny nie był. Zobaczymy, co pokaże Liverpool na wiosnę obecnego sezonu. Pragnę przypomnieć, że niewiele brakowało, a nie wyszliby nawet z grupy. My grając rzekomo padakę wyszliśmy z pierwszego miejsca na luzie...

Nie twierdzę, że są cieniasami, ale to, że nas raz pokonali, nie świadczy o tym, że mamy trząść przed nimi portkami.

Atalanta lub Lyon wydaje mi się najlepszą opcją, z innej beczki ... Widział ktoś mecz PSG co robi Neymar po kontuzji w CL ??? Jeszcze jakiś nawiedzony mi powie że nie bo za drogo , nie bo przecież każdy by chciał zarabiać tyle w Barcy , nie bo Dembele Odpali ... Sprzedać to wszystko w piz.... Dembele Cou Gryzka Suareza dołożyć i Neymar + Martinez. I mamy z głowy , bo patałachom dziękuję kuponym po 150 mln ( Cou calkiem z Totenhamem przyzwoicie , wiedział gdzie stać piękna poprzeczka potem gol oby tak dalej ) Ney wróć Valverde odejdź :) czekam na hejcik :)

@MokrySum i 5:0 jak z Realem...

Tottenham
( Mourinho) i powrót na Camp Nou....

@dawidbudzik a ja tam wolę losować tak by spokojnie awansować dalej. Co mi z tego, że odpodniemy po fascynującej walce, albo pokonując tuzy przegramy w finale bo zabraknie sił.

@kolagadawid Mou jest doświadczony w pojedynkach z Barcą. Myślę, że jak trafiamy na Totków to odpadamy z marszu

@mrwson wydaję mi się że Chelsea i Tottenham prezentują podobny poziom ;)

Olympique Lyon. Dobrze kojarzy mi się ten klub, bo od meczu z Lyonem 2009 roku zacząłem kibicować Barcelonie no i wtedy Barca zdobyła pierwszą potrójną koronę:))

@ViScAAA Już w 2018 zrobiliśmy na nich rewanż ;D

Chciałbym Chelsea albo Totki
Zaglosowalem na Totki bo jak wygrywać to z Najlepszymi ⚽

@Elvisek Rewanż xd
Chyba nie oglądacie za dużo Liverpool'u w tym sezonie. Idą jak walec po każdym.
My mamy problem ze Slavią Praga a co dopiero z taką drużyną

Dawać kogoś mocnego. Jak chcemy wygrać i zagramy dobrze, to dojdziemy do finału i oby tak się stało. Jak damy ciała, to szybciej zmienią trenera, albo nie będzie prawdopodobieństwa, że zostanie :P

@Elvisek zostawiłbym na finał

Szkoda, że nie ma teraz LFC, im szybciej tym lepiej, rewanż za ostanią edycję LM :)

Chelsea :) Atalanta wygrywa bo dzieci głosują, trzeba wygrać z najmocniejszymi

Dajcie Liverpool poza wszelkimi możliwościami trafienia tego czy owego klubu.. szybko by została Barca zweryfikowana a przede wszystkim Valverde.

@KataloniaMyLive Dla mnie masz rację. Nie oddał bym tylko Suareza, bo wtedy środek napadu znów bez zmiennika będzie.

@esem91 XDDDDDD

@Gall z tego samego powodu dałem Napoli :D

@Lea Atalanta nie jest wcale słaba, strzela dużo bramek i potrafiła wygrywać z Juventusem ostatnimi czasy. Atalanta to na pewno mocniejszy rywal niż Lyon czy nawet Spurs lub Napoli w obecnej dyspozycji.

Pamietacie LFC przed przyjsciem Kloppa ?? przeciez to byl przecietniak do bicia . To tylko pokazuje ile trener ma wplywu na gre druzyny i motywacje , pozdrawiam obroncow EV

@Borneo by wygrac mistrze trzeba pokonac najlepszych , nikt za wygranie ciezkiej grupy nie da ci w nagrode finalu , wiec zastanow sie co pleciesz

Napoli, graja tam Polacy i mógłby to być otwarty mecz

Podobno mamy wygrać Ligę Mistrzów, więc co za różnica?

A ja bym tak nie za bardzo chciał Atalantę, która teoretycznie wydaje się jedną ze słabszych drużyn.
Wszyscy pamiętamy jak dwa lata temu cieszyliśmy się z wylosowania Romy. Jak to się w ostateczności skończyło wszyscy świetnie wiemy.
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby trafić na Chelsea lub Totenham, zwłaszcza potyczka z tą drugą drużyna byłaby ciekawa z uwagi na podteksty (Mourinho, ubiegłoroczne mecze z Anglikami)

Stawiam na Atalante nie dlatego,że uważam ich za najsłabszych,ale dlatego,że nigdy z nimi nie graliśmy.

Atalanta albo Lyon, po to żeby Messi strzelił jak najwięcej zeby doganiac CR

@Hazok87 Dokładnie :) Ja preferowałbym The Bus ale szczerze mówiąc z tej grupy może być każda drużyna. Nie wydaje mi się żeby któraś mogła się nam poważnie przeciwstawić - zazwyczaj takiego farta ma Real na tym i kolejny etapie LM. Poza tym im łatwiejszy przeciwnik tym większe ryzyko mimo, że brzmi to trochę niepoważnie ;)
Atalantę- nie pamiętam takiego przeciwnika Barcelony.

Ci co glosowali na Atalante, to takie troche zyciowe przegrywy. Isc bezpiecznie, aby krzywda sie nie stala, nie podejmowac ryzyka. Ja zaglosowalem na Chelsea, choc rownie dobrze moze to byc Totteham czy Napoli. Lyon jest slaby a Atalanta to juz w ogole ogorek (jak na 1/8 LM). Barcelonie sa potrzebne mecze z najlepszymi, jesli mysli o wygraniu LM.

Atalanta. Im mniej dwumecz będzie kosztował nas wysiłku tym lepiej.

Ciągle ta Chelsea i Lyon, dla odmiany chętnie obejrzałbym sobie pojedynek z Napoli.

@DeckardCain Oglądałeś kiedyś chociaż jeden mecz Atalanty? Radosny i ofensywny futbol. Może po prostu ludzie chcą obejrzeć fajny i żywy dwumecz? To jest ankieta więc ludzie "prawdopodobnie" mogą głosować na co im się podoba. Zresztą ja osobiście uważam, że Atalanta nie jest tu najsłabsza. Moim zdaniem jest lepsza od Lyonu i na poziomie Napoli. Przy dobrej formie mogłaby wyeliminować Chelsea i Totki.

Śmiech na sali.. w ankiecie wygrywa Atalanta ???? prawdopodobnie większość z was boi się że Barca nie da sobie rady z pozostałymi klubami.. ja chce Chelsea. Jak wygrywać to z najlepszymi.

Tottenham. Mina Mourinho po porażce z Barcą, bezcenne

A ja chciałbym z Napoli byśmy zgrali.
Lubię jak Zielu lata z pełną zbroją na widok Barcy :D
Ostatnio była kupa śmiechu :P