Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

12 grudnia 2019, 07:35

39 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Boom na Ansu" - gol Fatiego w meczu z Interem oraz jego rekord sprawiły, że zawodnik stał się światowym fenomenem. Messi: "oczekuję bardzo silnego Realu". Wszystkie hiszpańskie zespoły w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Atlético wygrało na Wanda Metropolitano i przeszło dalej razem z Barçą, Realem i Valencią, Tylko Anglia ma jeszcze 4 przedstawicieli w tej fazie rozgrywek. MD zapowiada dzisiejsze mecze Ligi Europy. Getafe potrzebuje przynajmniej remisu, by awansować.

"Messi chce już El Clásico" - Leo udzielił wywiadu i powiedział m.in.: "oczekuję bardzo silnego Realu, to wyjątkowy mecz i nie ma znaczenia, w jakiej formie jesteśmy". "Liga jest w tym sezonie bardziej wyrównana, bo rywale są silniejsi u siebie". "Liga Mistrzów zawsze jest obecna. Trzeba uczyć się na błędach, ale skupiać na teraźniejszości". Chelsea i Tottenham najtrudniejszymi przeciwnikami do wylosowania. Bojan Krkć będzie pisał dla Sportu. Ansu Fati zrobił wrażenie na całym świecie. Real wygrał na zakończenie szarej fazy grupowej. Atlético pokonało Lokomotiw i awansowało z drugiego miejsca w grupie.

L'Esportiu pisze, że Carles Pérez i Ansu Fati pokazują w tym sezonie, że wychowankowie potrafią dobrze się spisywać, jeśli dostają szanse. Espanyol kończy fazę grupową meczem z CSKA, będąc myślami przy spotkaniu z Betisem. Baxi Manresa wygrało w Polsce podczas festiwalu ofensywnej gry. Penya, po świetnej drugiej połowie, zapewniła już sobie awans do najlepszej 16. Girbau Vic zagra w ćwierćfinale MŚ w tenisie stołowym. Piłka ręczna: Ademar rywalem Barçy w półfinale Pucharu Asobal. Barcelona negocjuje wypożyczenie Aleñi do Betisu. Niebezpieczeństwo Premier League: Katalończycy mogą wylosować w Lidze Mistrzów Chelsea, Tottenham, Napoli, Atalantę lub Lyon. Atlético pokonało Lokomotiw i wyszło z grupy.

"Zaczarowani" - brazylijskie porozumienie działa w Lidze Mistrzów. Real zakończył fazę grupową przekonującym zwycięstwem z Club Brugge. Rodrygo, Vinicius i Modrić strzelali gole. Casemiro rozegrał pełne spotkanie, a Bale ani minuty. Atlético nie zawiodło i zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów. João Felix i Felipe przywrócili zespół na "ścieżkę bramek". Messi o El Clásico: "oczekuję bardzo silnego Realu". Hiszpanki są w półfinale MŚ w piłce ręcznej. "Finał" Getafe w meczu z Krasnodarem. Próby Sevilli na Cyprze. Espanyol myśli dziś bardziej o LaLidze.

"Wszystkie!" - cztery hiszpańskie zespoły wyszły z grupy w Lidze Mistrzów. Real pełen młodych zawodników pokonał Club Brugge dzięki golom Rodrygo, Viniciusa i Modricia. Atlético w 1/8 finału po golach João Feliksa i Felipe. RFEF mówi, że bezpieczeństwo podczas El Clásico zależy od policji i od Barçy. Według Mossos mecz odbędzie się normalnie 18 grudnia. Porażka Szwedek dała Hiszpankom awans do półfinału MŚ w piłce ręcznej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@adaskooow W przypadku Realu nie ma znaczenia przeciwnik tylko przychylny sędzia i to na tym skupia się Floro Perez

Losowanko w tle...
Gdyby to był koncert życzeń to życzyłbym sobie abyśmy trafili na Totki.
Angole zaangażowali pastucha z Portugalii więc chętnie zobaczyłbym jak ”WIELKI trener” wraca do swojego ulubionego stylu gry czyli do zajezdni autobusowej.

16 zespołów w 1/8 LM reprezentuje tylko 5 krajów: po 4 z Anglii i Hiszpanii, po 3 z Niemiec i Włoch oraz 2 z Francji.
W złym kierunku to zmierza...

@VeB92Nov najsilniejsze ligi.. To chyba jasne.

Vinicius co mecz musi sobie popłakać... :D

@wsrh27 co wciąż nie przekłada się na jakość gry, dlatego że drużyny środka tabeli, czy nawet 11-15 w Hiszpanii, kulturą gry, organizacją, jakością graczy zdecydowanie górują nad odpowiednikami z BPL. Na pewno gra w Hiszpanii nie jest prowadzona w takim tempie, jak w Anglii. Jednak wciąż mam wrażenie, że mecze drużyn 8-8, 12-12, 14-14 czy 15-15 La-Liga - BPL w większości skończyłyby się zwycięstwami La Liga.

@zdrowyrozsądek gdybyś teraz pomyślał, że w półfinale miałby zagrać klub taki jak Panathinaikos lub Dynamo Kijów, to pewnie nie włączyłbyś telewizora.
Mecze z udziałem tych drużyn kiedyś były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Kiedyś....

Mamy coraz większe rozwarstwienie w potencjale poszczególnych lig i teraz nie ma szans na to, aby taka Slavia, która zrobiła na niektórych bardzo dobre wrażenie, miałaby zagrać w półfinale.
Liga portugalska i holenderska (wyjątek Ajax z poprzedniego sezonu) też zaczynają odstawać. W Paryżu pieniążki się skończą i Francja też zejdzie na dalszy plan.

Jeżeli od 2004 nie było choćby finalisty z poza Hiszpanii, Anglii, Włoch i Niemiec, to uważam, że coś tu jest nie tak. Zwłaszcza, że wspomniane rozwarstwienie będzie się pogłębiać.

Już nie wspomnę o udziale mistrza Polski w tych rozgrywkach.

@cules100pro @Majsteer @lucca87

@cyron1 Oby losowanie nie ułatwiło im sprawy.

@adaskooow
Tak zwłaszcza w 2018.

⚽PSG, Juventus, Bayern, Liverpool (2018)

I pewnie Real-Lipsk. Oczywiście śmieję się, ale...

Nie mogę zrozumieć szydery z młodych. Vinicius, Rodrygo, Ansu Fati, Perez wykorzystali szanse jaką otrzymali każdy z nich z bramką w yej kolejce. Mając łącznie 74 lata.

@kejdzi TĘ literówkę ;)

@Divus musisz mi wskazać paluszkiem, bo przeczytałem i nie widzę. :)

@AxelF Chyba zrobiłeś babola w wypowiedzi

@FCBkiwis rzeczywiście, jego kariera właśnie legła w gruzach przez tą literówkę.

@VeB92Nov
ja cieszę się że są mocne zespoły, ale z drugiej strony nie widzę w czym ajax, benfica, porto itp. miałby być gorsze niż lyon, atalanta czy rb lipsk
też uważam że zmiany poszły za daleko - bo to nie powinna być liga 5 lig, w tym roku od 1/8 finału niestety tak wyszło, ale mam nadzieję że to jedynie przypadek

wg mnie generalnie w LM powinny być max 3 drużyny z jednego kraju - mistrz, wicemistrz i 2 vice mistrz:) bo jak nazwać 4 zespól w lidze - vice vice vice mistrz:-p

to tak pół żartem pół serio:) 3 zespoły z 5 najsilniejszych lig juz mamy 15 miejsc, po 2 np. z lig 5-10 i już mamy kolejne 10 zespołów łącznie 25- reszta 7 miejsc np. eliminacje dla mistrzów pozostałych lig:)

@Boniek10 dzięki Panowie:)

@cules100pro poziom polskiej ligi, i nie tylko polskiej, zaczął spadać wraz ze zmianami formatu Ligi Mistrzów. Najpierw niektórzy dostali po dwa zespoły, teraz po cztery z urzędu, a skończy się na Superlidze i nie będzie nawet najmniejszej możliwości, aby się do niej dostać.

A żeby obejrzeć Liverpool vs Barcelona trzeba będzie zapłacić 50 pln w pay-per-view. Polsat Sport Premium, Canal Plus i Eleven też kosztuje.
Dlatego uważam, że zmiany idą w złym kierunku.

PS. Nie oglądam Ekstraklasy z oczywistych powodów.

@VeB92Nov
Ale z tej piątki każdy ma po 4 drużyny w fazie początkowej, poza Francją, która ma dwie. Więc aby ocenić powinno się to robić procentowo. 1-3 Hiszpania, Anglia i Francja 100%
4-5 Niemcy i Włochy 75%.

@VeB92Nov nie porównuj Liverpoolu do pseudo drużyn z polskiej ligi. Te zmiany nie są dobre jedynie dla osób, które na widok polskich drużyn nie mają ochoty wydrapać sobie oczu.

@cules100pro no właśnie - Liga Mistrzów.
Liverpool nie był mistrzem od 30 lat, ale rozumiem o czym piszesz i po części się zgadzam :)

@VeB92Nov rozgrywki jak samo mówi za siebie to Liga Mistrzów, więc po co komu jakieś słabsze zespoły a tym bardziej zespoły z Polski. Jeśli chcemy wysokiego poziomy rozgrywek to musi w nich grać ścisły top.
konto usunięte

@VeB92Nov osobiście poza Barcą mało meczów oglądam tylko uważam, że im mocniejsze drużyny grają tym lepiej dla widowiska (dla tych co oglądają). Rozwarstwienie jest, ale będzie dopóki za prawa do PL się płaci 5mld, a Ekstraklasę 5mln. Champions League to jest miejsce dla najlepszych, a nie żeby tam dopiero naprawiać błędy związane z całą piłką nożną i nierówną dystrybucją środków.

Fati z malej litery pod artykułem L'Esportiu , ludzie szanujmy się, toż to nasza wschodząca gwiazda!

@reloaded zależy jak na to patrzeć ja bardziej lubię oglądać hiszpańska . Natomiast obiektywnie patrząc liga angielska jest lepsza i milion razy bardziej wyrównana u nas beniaminek wydaje 5 milionów euro jak jest dobrze w Anglii fulham beniaminek przeprowadzili transfery za coś 100 ml . Przepaść

@Remi1899 W poniedziałek o 12

Mnie to ostatnio Anglia wkurza bardziej niż PSG i Real. Mam nadzieję że każda drużyna hiszpańska trafi na angielską i wszystkie 4 hiszpańskie przejdą dalej. To byłaby idealna odpowiedź dla tych bufonów którzy twierdzą że liga angielska jest o niebo lepsza.

@Remi1899 W poniedziałek o 12:00

@zdrowyrozsądek
zgadzam się wyszły mocne zespoły, choć wg mnie atalanta, lyon, lipsk mimo wszystko trochę odstają i pewnie każdy chciałby trafić na te zespoły i ja nie widzę różnicy jakby w ich miejsce była benfica, ajax, zenit

w obu przypadkach to dobre zespoły ale nie budzą one postrachu jak barca, psg, real, liverpool itp.

jaby trafiły do innych grup to pewnie zamaist nich byłby inter i ajax wtedy dopiero byłaby mega paczka:)

ale jest oki:) choć ja kibicowałem aby jedna niespoodzianka była:)

kiedy będzie losowanie następnej fazy LM ?

@VeB92Nov kasa misiu kasa
konto usunięte

@lucca87 no tak, Inter i Ajax może by wyszły z innych grup, ale ogólnie dość mocne zespoły awansowały więc będzie mniej przypadkowych rozstrzygnięć (takie jest moje zdanie).

@YoungMan Godny następca płaczka z Portugalii

Dlaczego w złym? Im silniejsze zespoły tym lepszy turniej.

@adaskooow
Sugerujesz łatwe losowanie na papierze dla Realu. Dałem przykład z 2017-18, że nie musi być wcale tak łatwo.
Komentarz usunięty przez użytkownika

@zdrowyrozsądek
ja wiem czy najsilniejsze? tak się w tym roku akurat złożyło

ja wątpię ze atalanta bergamo czy lyon to mocniejsze zespoły niż Ajax czy Inter

i raczej każdy będzie chciał na nich trafić z 1 koszyka - ewentualnie w dalszej kolejności na napoli

to samo z drugiego koszyka każdy będzie chciał trafić na RB Lipsk mimo wszystko

problem jest taki że Ajax przegrał w ciężkiej grupie trochę na własne życzenie a takie zespoły jak Benfica, Zenit, Szachtar które zawsze były gdzieś tam koło 1/8 LM mają kryzysy- nie zaskakują tak jak kiedyś, takiego FC Porto w ogóle nie było w LM

ja uważam że za rok to powróci do normy i 2-3 zespoły z tych lig będą w 1/8 LM
konto usunięte

@VeB92Nov raczej w bardzo dobrym kierunku to idzie. Awansowały najsilniejsze zespoły więc i jakość meczów powinna być wysoka. Nie będzie przypadkowych losowań i gadania, że ktoś dostał kopciuszka i ma łatwiej. Oczywiście, fajnie i milusio jest dopingować mniejszym zespołom i liczyć na jakieś sensacje, ale przynajmniej nie będzie męczących i długich podróży.

Mimo wszystko lepiej by było uniknąć Anglii, najlepszymi rywalami Atalanta i Lyon. Chociaż znając życie będzie Chelsea...

@Pustelnik Ta zajezdnia zabrała na finał na Bernabeu