Ernesto Valverde laureatem nagrody Premio Referente

Ela Rudnicka

11 grudnia 2019, 20:15

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Dzisiaj rano ogłoszono, że Ernesto Valverde otrzyma nagrodę Premio Referente, przyznawaną podczas Bilbao International Football.

- Nagroda przyznana została za jego umiejętność adaptacji, wpływ i osiągnięcia w różnych klubach i rozgrywkach w czasie jego długiej kariery trenerskiej – podkreślił dyrektor wydarzenia, podczas którego szkoleniowiec Dumy Katalonii odbierze wspomnianą nagrodę, Mario G. Gurrionero.

Wyróżnienie po raz pierwszy przyznano w ubiegłym roku, a celem jego stworzenia miało być podkreślenie wagi ciągłości i rozwoju projektów sportowych. - Żyjemy w społeczeństwie, w którym sława i popularność zbyt często wpływają na sport. (...) Ważniejszy niż wyniki jest dla nas sam proces – dodał Gurrionero.

W 2020 roku nagroda wręczona zostanie po raz drugi. W ubiegłym roku przypadła ona w udziale Mauricio Pochettino, do niedawna szkoleniowcowi Tottenhamu. Valverde odbierze wyróżnienie 13 lutego na stadionie San Mamés.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dopiero drugi rok przyznają taką nagrodę i od razu taka wpadka.
No, to teraz już żaden trener nie będzie się cieszyć z tej nagrody, bo nie jest już nagrodą prestiżową.

Poważnie przyznali mu nagrodę za umiejętności adaptacyjne i całokształt? Od razu mi przychodzi na myśl Klopp, który z BVB wyeliminował Real Madryt i dotarł do finału ligi mistrzów gdzie niestety przegrał z Bayernem Monachium. Nie wspomnę już o pozostałych nagrodach.
Przeszedł do ligi angielskiej i z Liverpoolem sięgnął zarówno po mistrza Premier Lige jak i również po mistrza Ligi mistrzów. W obecnym sezonie deklasuje rywali tak bardzo, że zespół będący na drugim miejscu nie widzi nawet pleców The Reds i nie mają co ich gonić. Dla reszty zespół walka rozgrywa się już tylko o drugie miejsce.

Ale nie, najlepszy jest Valverde w adaptacji oraz za całokształt.
Co to za kpina.

@Sentrosii Jiraija Sama masz rację :)

@Sentrosii Coś masz złe informację, Klopp nie zdobył mistrza Anglii w zeszłym sezonie ;).
Nie pisze się ,,jak i również'' tylko jak również lub po prostu ,,i''.
Mam gorszy poranek więc się przyczepiłem sorki.

@Sentrosii
Kpiny to jedynie taka ignorancja
« Powrót do wszystkich komentarzy