Carles Aleñá wcielił się w rolę lidera Barcelony na Giuseppe Meazza

Dariusz Maruszczak

11 grudnia 2019, 12:00

Mundo Deportivo

95 komentarzy

Fot. Getty Images

Carles Aleñá do tej pory nie cieszył się uznaniem Ernesto Valverde, ale to może się zmienić po meczu z Interem, w którym wreszcie otrzymał możliwość występu od pierwszej do ostatniej minuty. Hiszpan nie tylko wykorzystał szansę, ale i z powodzeniem wcielił się w rolę lidera środka pola.

Już w trakcie spotkania można było odnieść wrażenie, że jest to udany występ 21-latka. Aleñá nie spuszczał z tonu w żadnym fragmencie pojedynku, był bardzo aktywny, skoncentrowany i precyzyjny w swoich zagraniach. Na poziomie fizycznym i technicznym nie było widać żadnych braków, choć przed starciem z Interem Hiszpan spędził w tym sezonie na murawie tylko 63 minuty. Aleñá napędzał grę, potrafił utrzymywać się przy piłce i wejść w kontakt z rywalami.

Statystyki potwierdzają dobry występ Aleñi. 21-latek był zawodnikiem, który najczęściej w zespole Barcelony miał piłkę przy nodze (110 kontaktów). Zanotował też najwięcej celnych (79) i kluczowych (4) podań. O znaczeniu Aleñi we wczorajszym meczu świadczy również to, że piłkarze Blaugrany najczęściej szukali na boisku właśnie jego. Pomocnik otrzymał 91 podań, z czego 14 od Clementa Lengleta, 21 od Ivana Rakiticia, 11 od Juniora Firpo, 8 od Antoine’a Griezmanna i 7 od Frenkiego de Jonga. Aleñá nie unikał także starć z rywalami. Wygrał 7 z 13 pojedynków, a wszystkie jego trzy próby dryblingów były udane. Wychowanek Barcelony niewątpliwie dał Ernesto Valverde poważny argument, by trener częściej na niego stawiał.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten chłopak musi grać a nie siedzieć na ławie. Wypożyczenie konieczne. Może być nawet Getafe, oby tylko grał.

@Maniek1978 Tylko nie do Getafe.

@Coutinho007 Właśnie Getafe byłoby idealne, grają 4-4-2 a Alenia może z powodzeniem grać zarówno jako środkowy jak i prawy pomocnik, do tego w Getafe z całą pewnością poprawią jego grę w defensywie, co chyba jest jego najsłabszym punktem

@messi564 Ale graja Antyfutbol, który jest zupełnym przeciwieństwem tego co gra Barcelona, już lepiej by było do Betisu żeby poszedł. Nawet Ćwiąkała mówił, że bez sensu to wypożyczenie do Getafe jest bo grają prymitywną piłkę teoglodycką. Co z tego, że nauczy się tam bronić jak taktycznie zrobi krok do tyłu? To jak już wypożyczać to lepiej do Betisu albo Mallorci.

@messi564 pójdzie do Getafe i skończy jak Samper. Jak już chcą wypożyczać chłopaka to niech wypożyczą go do zespołu typu Betis a nie betonowe Getafe.
« Powrót do wszystkich komentarzy