MD: Przedstawiciele Barcelony i Interu będą dziś rozmawiać na temat Lautaro Martíneza i Arturo Vidala

Dariusz Maruszczak

10 grudnia 2019, 13:00

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak donosi Mundo Deportivo, władze Barcelony i Interu będą dziś miały okazję do porozmawiania na tematy transferowe
  • Nerazzurri są zainteresowani Arturo Vidalem, a Barça - Lautaro Martínezem
  • Wysoką cenę napastnika mogłoby zmniejszyć włączenie Chilijczyka do operacji

Jak podaje Mundo Deportivo, przedstawiciele najwyższych władz obu klubów spotkają się dziś w jednej z restauracji w Mediolanie. Ze strony Barcelony mają to być prezydent Josep Maria Bartomeu, dyrektor generalny Oscar Grau i dyrektor sportowy Éric Abidal. Zdaniem katalońskiego dziennika spotkanie nie będzie wyłącznie kurtuazyjne. Mają być na nim poruszane również tematy transferowe, ponieważ Barça jest zainteresowana Lautaro Martínezem, a Inter - Arturo Vidalem.

Nerazzurri chcą uzupełnić swój środek pola, zwłaszcza w obliczu problemów zdrowotnych kilku pomocników. Chilijczyk pozostawił po sobie dobre wrażenie w Serie A, a ponadto bardzo ceni go Antonio Conte, z którym pracował w Juventusie. Jak podaje Mundo Deportivo, Barcelona nie zamierza jednak sprzedawać Vidala, o ile nie otrzyma za niego bardzo dobrej oferty. Pomocnik jest uznawany za ważny element zespołu. Według dziennika zdanie katalońskiego klubu mogłaby zmienić propozycja wynosząca około 30 milionów euro lub też rozpoczęcie równoległych rozmów w sprawie kupna Martíneza.

Argentyńczyk cieszy się bardzo dobrą opinią w dyrekcji sportowej Barcelony jako napastnik mający wiele lat gry przed sobą. 22-latek często jest wskazywany jako ewentualny następca Luisa Suáreza. Dobra forma Martíneza zwiększa jednak jego cenę, która może przekroczyć 100 milionów euro. Włączenie do operacji Arturo Vidala mogłoby zmniejszyć tę kwotę. Zdaniem Mundo Deportivo oba tematy zostaną omówione na dzisiejszym spotkaniu, choć mało prawdopodobne, by Barcelona zgodziła się na odejście Chilijczyka jeszcze w trakcie sezonu, mimo że kontrakt pomocnika obowiązuje tylko do 2021 roku.

Mundo Deportivo podaje też, że w Mediolanie jest dziś agent Vidala Fernando Felicevich. Niewykluczone więc, że i on spotka się z przedstawicielami Interu. Według tych doniesień w stolicy Lombarii jest również przedstawiciel Lautaro Martíneza Alberto Yaque. Z kolei Sport informuje, że komplikuje się temat przedłużenia przez Inter umowy z Argentyńczykiem. Zainteresowanie Barcelony powoduje, że 22-latek ma większe oczekiwania finansowe, a Inter nie spieszy się z całą operacją, ponieważ obecny kontrakt napastnika wygasa w 2023 roku. Nerazzurri nie chcą też poprawiać pensji zawodnika, wynoszącej 2,5 miliona euro, przynajmniej do końca sezonu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zastanawia się zarząd czy stać ich na Martineza,a Real nie zastanawia nad kupnem M'Pape, mimo ,że Messi byłby w stanie go przekonać do odejścia.Zarząd do dupy.

Vidal + 3 punkty = Martinez :D hehe

Czyli 98mio i Vidal?? ;>

Korzystny wynik dla Interu bardzo przybliży ich do pozytywnego rozpatrzenia negocjacji hyhy

Generalnie ciekawa opcja!
Vidal dał Barcelonie więcej, niż ktokolwiek by się spodziewał, jednak lata lecą, a jego specyficzny styl gry (box to box) i zaangażowanie wymagają końskiego zdrowia, które w dużej mierze uzależnione jest, niestety, od wieku.
Uważam zatem, że taki deal na linii Barca-Inter może być opłacalny zarówno dla klubów, jak i samych piłkarzy...