Junior Firpo: Oczywiście, że będzie mi trudno powrócić do roli zmiennika

Julia Cicha

9 grudnia 2019, 20:30

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Junior Firpo odpowiedział na pytania dziennikarzy przed jutrzejszym meczem z Interem Mediolan.

[Pol Martínez, Barça TV] Rok temu grałeś już na tym stadionie w barwach innego zespołu. Co oznacza dla ciebie gra na Giuseppe Meazza w koszulce Barcelony? Wyobrażałeś to sobie?

Mierzyłem się w Lidze Europy z niesamowitą drużyną, jaką jest Milan. Teraz gram w Lidze Mistrzów i to w Barcelonie. To była dla mnie niesamowita zmiana. Wchodzę w dynamikę zespołu. Jutro chcemy rozegrać dobry mecz i zdobyć trzy punkty.

[Laura Brugues, TV3] Jak wpływa na piłkarzy rozgrywanie meczu „o nic”?

Chcemy wygrać każde spotkanie, bo jesteśmy Barçą. Teraz też musimy to zrobić, mimo że nie ma z nami kilku ważnych zawodników, a przyleciało kilku graczy, którzy występują rzadziej. Naszą wcześniejszą grą sprawiliśmy, że jutro mogą zagrać piłkarze, którzy robią to rzadziej. Wszyscy możemy cieszyć się Ligą Mistrzów.

[Marta Carreras, Catalunya Radio] Zastępujesz Jordiego Albę, który jest „najlepszym współpracownikiem” Leo Messiego na boisku. Jak tobie wychodzi współpraca z Argentyńczykiem i o co Leo prosi cię na boisku?

Leo i Jordi grają razem od wielu lat, rozumieją się niemal bez patrzenia. Myślę, że w ostatnich meczach staraliśmy się z Messim szukać siebie nawzajem, przede wszystkim ja jego, ponieważ nasza gra zawsze przez niego przechodzi. Wciąż się poznajemy, ja staram się grać coraz lepiej i zrozumieć jego ruchy, by mógł strzelać gole.

[Cadena SER] Jordi Alba wrócił już do treningów i zapewne niedługo zobaczymy go na boisku. Będzie ci trudno powrócić do roli zmiennika?

Tak, oczywiście. Staram się grać jak najlepiej, a trener podejmie potem decyzję.

[Alex Pintanel, Gol i BeIN Sports] Jak się czujesz? Jak oceniasz swoją poprawę w ostatnich spotkaniach?

Obecnie fizycznie czuję się bardzo dobrze. Te miesiące są trudne, bo muszę przyzwyczaić się do kompletnie innego stylu gry, do występów obok najlepszych piłkarzy na świecie i do wymogów wygrywania każdego meczu. Zawsze trzeba dawać z siebie wszystko, by osiągnąć poziom odpowiedni dla Barcelony. Chcę codziennie pracować, bym był gotowy, gdy trener uzna, że powinienem zagrać.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Możliwe, że zagracie jutro dużo mniej intensywnie od rywali?

Myślę, że nie. Mamy innych graczy, którzy chcą pokazać się z dobrej strony w Lidze Mistrzów. Pragniemy wygrać.

[Helena Condis, Cadena COPE] Twój były kolega z zespołu Joaquín w wieku 38 lat strzelił swój pierwszy hat-trick w karierze. Leo Messi ma już 35 hat-tricków, a 32 lata. Co będzie robił w wieku 38?

Leo Messi jest najlepszy na świecie i zapewne najlepszy w historii. Nie wiem, czy zobaczymy jeszcze kogoś takiego. Gra u jego boku jest zaszczytem. Messi będzie strzelał bramki tak długo, jak sam będzie chciał. Według mnie będzie grał jeszcze długo, jego ostatnie słowa były nieco wyjęte z kontekstu. Co weekend pokazuje, że chce dalej być najlepszy. To niewiarygodne.

[Carles Escolán, Radio Marca] Czego jeszcze brakuje ci w Barcelonie?

Brakuje mi przede wszystkim odnalezienia się i powrotu do robienia tego, co robiłem w Betisie. Tam graliśmy jednak piątką obrońców i zaczynałem z dużo wyższej pozycji niż w Barcelonie. Mniej wyprowadzałem też piłkę. Myślę, że w otoczeniu takich piłkarzy adaptacja będzie łatwiejsza. Wszyscy starają się mi pomóc. Uważam, że poprawa w porównaniu z samym początkiem sezonu jest znaczna.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pokazał pod nieobecnością Alby że daje radę, i zasługuje na więcej minut nawet jak Alba zdrowy jest.

nawet tak nie myśl chłopaku , wiadomo masz bardziej doświadczonego kolegę na tej pozycjii , ale możesz sie od niego uczyć ale na tym nie poprzestawaj bo sam masz te młodą iskrę która może przyćmiić nawet takiego tuza jak jordi , może nie dziś może nie w tym sezonie ale jestem pewny że to jest do zrobienia :)

To prawda jest poprawa, oby następny sezon był już na pełnym zgraniu.

Bardzo kibicuję chłopakowi, bo gdy on będzie super obrońcą, to Alba musi wznieść się na wyżyny, a ta rywalizacja może nam wyjść tylko na dobre.

Ma potencjał. Zdecydowanie lepiej wyglądal i pewniej niż Semedo gdy zaczynał grać na prawej obronie. Niestety dla Firipo i każdego innego kandydata do gry na lewej obronie Alba w formie to zawodnik niezastąpiony.

Poki co jedynie zmiennikiem może być.

nie zasłuzyles ziom nawet na bycie zmiennikiem a co dopiero mowic o pierwszym skladzie