Luis Suárez: Barça musi poszukać młodego napastnika, który będzie cieszył się grą, kiedy ja odejdę

Ela Rudnicka

5 grudnia 2019, 22:00

Mundo Deportivo

42 komentarze

Fot. Getty Images

Luis Suárez udzielił wywiadu dla BeIN Sports. Urugwajczyk wypowiedział się m.in. na temat sprowadzenia przez klub nowego napastnika.

Nowy napastnik: Jeśli sprowadzą mi kolegę, z którym będę rywalizował, to będzie taka sama presja jak ta, którą będę miał, grając co trzy dni. Trzeba również myśleć o przyszłości klubu. Jeśli ktoś jest kibicem zespołu, podoba mu się to, w jaki sposób był w nim traktowany, patrzy w przyszłość. Najlepsze, co można zrobić, to znalezienie młodego napastnika, takiego, który będzie mógł cieszyć się z bycia „9” Barcelony, kiedy mnie już tutaj nie będzie.

Leo Messi i jego słowa dot. końca kariery: Myślę, że źle zrozumiano jego słowa. Po pierwsze dlatego, że trzeba zrozumieć, że Leo dopiero co odebrał wtedy kolejną Złotą Piłkę, z pewnością był wtedy szczęśliwy i zdenerwowany, jest człowiekiem tak jak my wszyscy. Myślę, że będziemy jeszcze długo cieszyć się jego grą.

- Ogromne wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie Leo z sześcioma Złotymi Piłkami, to coś wyjątkowego. To, co robi dla piłki, to coś niesamowitego. Jako jego przyjaciel i kolega z drużyny czuję się dumny.

Kolacje z Messim i Griezmannem: To momenty, którymi się cieszę, podczas których staramy się lepiej poznać. To cudowne chwile, dzielimy się anegdotami i wspomnieniami. Griezmann czuje się bardzo swobodnie. W szatni miał miłe powitanie, pokazaliśmy mu, że przyszedł do klubu, żeby nam pomóc i postarać się zdobyć tytuły, na których nam zależy.

Możliwy powrót Neymara: Jego odejście było ryzykiem, które chciał podjąć, żeby spróbować czegoś nowego. Wiedział, że był w najlepszym klubie świata, otoczony najlepszymi piłkarzami. To jednak zrozumiałe. Jego powrót będzie zależał od klubu, od PSG i od niego. Jestem jego przyjacielem, dlatego też chciałbym widzieć go szczęśliwego, grającego tam, gdzie będzie się czuł swobodnie.

Cele na ten sezon, błędy z przeszłości: Niełatwo jest wygrać trzy tytuły, niełatwo jest wygrać Ligę Mistrzów. To bardzo skomplikowane. Boli nas to, co wydarzyło się w dwóch ostatnich sezonach. To był w stu procentach nasz błąd, mamy świadomość tego, że musimy odwrócić tę sytuację.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dopóki gra u Nas Suarez żaden topowy napastnik do Nas nie przyjdzie. Bo to oznaczaloby dla niego ławkę. Dlatego na spokojnie powinniśmy kupić kogoś za 3 lata jak Luis skończy karierę. Tak samo było z De Ligtem. Pique nie zgodził się na jego przyjście A Holender chciał grać w pierwszym składzie.

suarez już ze 3 raz w wywiadzie mówi znajdzcie dla mnie zastepce bo ja już długo nie pociągne :P oczywiscie uwielbiam tego zawodnika ale ma racje , musimy szukac zastępcy bo czas biegnie a jemu bedzie coraz trudniej o te piekne bramki

Niech szuka skrzydłowych, alternatywą jest Messi na fałszywej 9 oraz Griz.

Dziwne jest to, że piłkarze widzą podobne problemy klubu jak kibice, a zarząd z trenejrem nie. Normalne, że napastnik po 30 powiniem mieć zmiennika. Raz że dzięki temu może więcej odpoczywac i zachować siły na ważniejsze mecze a dwa że przy takim napastniku młody zmiennik może się sporo nauczyć. Dzięki temu zmiana pokoleniowa odbywa się w bardziej naturalny sposób.

ile razy się wkurzałem na niego że sytuacje niemalże pewne sam na sam marnował, przestrzelał, wywracał się i w tym samym meczu gdzieś z linii pola karnego po wrzutce z pierwszej piły jak "przyładował" z woleja to pająki spadały..

Lautaro Martinez tylko jego widzę w miejsce Luisito.

Ja widzę tylko Lautaro w Barcy, nie chce mi się wierzyć że 19 letni Norweg grający w Salzburgu poradzi sobie w najlepszym klubie świata.

Gabriel Jesus, dziękuję, pozdrawiam.

Dawać Lautaro do Barcy zwłaszcza że ma fajną klauzule która umożliwia kupno za 111 mln będzie dostępna tylko przez pierwsze 15 dni lipca. A tak np w sierpniu Inter zażyczy sobie ze 200 albo podpisze nowy kontrakt już z gorszą z naszego punktu widzenia

Zdecydowanie najlepsza "9" w historii Barcelony!
(Minimalnie za nim Eto'o)
Po Xavim i Danim Alvesie Moja ulubiona Persona w szatni FCB :)

Względem ilości występów ma zajebistą liczbe goli i wygrał z nami Lige Mistrzów, jeden z najlepszych strzelców Barcy w historii.

"nie jest łatwo wygrać ligę mistrzów" uważam że z Messim w składzie mogliśmy zdominować Europe zdecydowanie bardziej niż to zrobiliśmy. Messi to geniusz a w swoim dorobku ma tylko 4 zwycięstwa w LM tylko 3 jako nasza 10 i lider. Tyle sezonów wielkiej gry i tylko 3 takie tytuły na jego koncie i koncie Barcy w tym czasie. Zawsze było coś zawsze jakieś ale zawsze czegoś zabrakło coś się nie zagrało coś nie wyszło jak powinno.
Z Messim w składzie powinniśmy mieć drużynę potwora która zjadła by Europe jeszcze w większym stopniu niż to zrobił Real. Perez miał na celu zdetronizowac wielka Barce która stworzył Guardiola i niestety w Europie to mu się udało.

Świetne słowa, napisał z nami kawał historii, być może, a nawet na pewno nie był najlepszym napastnikiem w historii, taki Ronaldo Nazario czy Van Basten byli od niego lepsi, jednak niezapomniane mistrzostwa świata w roku 2010, piękna historia z Liverpoolem, lata sukcesów w Barcelonie, dwa złote buty w erze Messiego i Cristiano malują nam obraz piłkarskiego geniusza, jednego z najlepszych napastników, jakich widział świat. Top 3 nie, ale top 10? Tak, tak tak!