Redaktor naczelny France Football na temat okoliczności powiadomienia Messiego o zdobyciu Złotej Piłki

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 19:20

Sport

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Redaktor naczelny France Football odpowiedzialny za organizację głosowania i nadzór nad plebiscytem Złotej Piłki opowiedział o tym, w jaki sposób powiadomił Leo Messiego, że to on jest tegorocznym zdobywcą nagrody.

Redaktor naczelny magazynu Pascal Ferre wyznał, że oficjalnie poinformował o tym Argentyńczyka w połowie listopada, gdy 32-latek przygotowywał się z reprezentacją do meczu z Brazylią. – Doszło do tego poprzez połączenie telefoniczne na zgrupowaniu Argentyny. Rozmowa przebiegła bardzo naturalnie. Powiedziałem mu, że chciałbym z nim porozmawiać na temat Złotej Piłki, że mam dla niego wiadomość, a on odpowiedział mi, że słyszał plotki. Odpowiedziałem mu w ten sposób: „właściwie to nie są plotki, oficjalnie oświadczam ci, że zdobyłeś Złotą Piłkę”. Wówczas zaczął mówić: „naprawdę?”, „naprawdę?”, „naprawdę?”. Powiedział to kilka razy, a ja odpowiadałem mu „tak”, „tak”, „tak, jesteś zwycięzcą”.

Ferre zauważył, jak bardzo Messiego uszczęśliwiła ta wiadomość. – Widać było, że brakowało mu tego trofeum. To jest jak z dzieckiem, które zawsze ma prezenty w ten sam dzień i przyzwyczaja się do nich, dopóki nie przestaje ich dostawać. Potem pragnie je odzyskać.

Redaktor naczelny France Football wypowiedział się również na temat przecieków dotyczących informacji związanych z nazwiskiem zdobywcy Złotej Piłki. Przyznał on, że czasem magazyn celowo wprowadza w błąd media. – Tak było zwłaszcza na etapie, gdy nagrodę dzieliliśmy z FIFA. Opracowaliśmy nawet fałszywą okładkę i umieściliśmy ją na Twitterze. Jednak w 2019 roku tego nie zrobiliśmy.

Nowością podczas poniedziałkowej gali był sposób wręczenia Złotej Piłki. Messi odebrał ją z rąk ubiegłorocznego zwycięzcy Luki Modricia. Ferre opowiedział o kulisach organizacji takiego rozwiązania. – Kiedy zaproponowaliśmy mu, żeby wręczył Złotą Piłkę, zgodził się w natychmiast i bez powiedzenia mu, kto został zwycięzcą. Myślę, że Modrić też chciałby odebrać ją z rąk poprzedniego laureata, Cristiano Ronaldo.

Przypomnijmy, że Ferre również uczestniczył w głosowaniu. Redaktor naczelny France Football najwięcej punktów przyznał Sadio Mane, a dalsze miejsca zajęli kolejno Leo Messi, Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo i Bernardo Silva.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zachowanie Modricia - klasa. Zachowanie Ronaldo, który olał całą galę, żenujące. Prawdziwych zwycięzców poznaje się po tym, jak zachowują się w obliczu klęski. Ronaldo jest wybitnym zawodnikiem, ale przez swoje ego nigdy nie był i nie będzie na szczycie.

Już to widzę jak CR7 wręcza ZP komukolwiek :)

zaproponowali Modricowi, bo go nawet w top30 teraz nie było, myślę, że kto by nie zdobył ZP za rok, to Messi nie będzie jej wręczał

To już wiadomo dlaczego Ronaldo nie przyleciał na gale, nikt nie zadzwonił do niego w listopadzie więc wiedział że nici z nagrody.

Dla mnie to troche hucpa. Nazwisko powinno byc ujawniane w momencie otworzenia koperty.

Widok Ronaldo wręczającego złotą piłkę Messiemu, to by było coś xD

Nie powinni dzwonic tylko informować oficjalnym meilem :Panie Lionel Messi pragniemy poinformować...

to nieźle z FIFą trolowali ludzi, dobrze, że nie tym razem bo bym się zapadł pod ziemie.

Za rok Ronaldo odbierze ja z rak Messiego, to by dopiero bylo wydarzenie :d

To za rok Messi wręczy messiemu :) ciekawie

Ronaldo by na pewno Modricovi złotej piłki nie przekazał, gdyż był obrażony że on jej nie wygrał.