Jürgen Klopp: Virgil van Dijk również zasługiwał na Złotą Piłkę

Radek Koc

3 grudnia 2019, 19:30

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Jürgen Klopp odpowiadał na pytania dziennikarzy w czasie konferencji prasowej przed meczem z Evertonem. Niemiecki szkoleniowiec odniósł się do wyników plebiscytu Złotej Piłki. 

- Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ostatni rok, to szczerze mówiąc, nie jestem sobie w stanie przypomnieć lepszego sezonu w wykonaniu jakiegokolwiek obrońcy. Virgil również zasługiwał na Złotą Piłkę. Nawet czytałem gdzieś, że był bardzo blisko pierwszego miejsca. 

- Decyzję podejmują dziennikarze, prawda? A zatem właśnie tak to widzą ludzie. Nie ma z tym żadnego problemu. Ja to widzę trochę inaczej i myślę, że to całkiem normalne. Każdy ma swój punkt widzenia. Gdyby wygrał Virgil, nie byłoby żadnego błędu. Słowa Virgila po zwycięstwie Messiego pokazują, jakim człowiekiem jest Van Dijk. On jest po prostu fantastyczny. 

- Prawdopodobnie powiedziałem to już jakieś 500 tysięcy razy - Leo Messi jest prawdopodobnie najlepszym piłkarzem, jakiego widziałem w moim życiu. Kiedy byłem małym chłopcem, widziałem w akcji Pelégo i Beckenbauera. Potem oglądałem Maradonę, a teraz widzę grę Messiego. Nie wiem, jak grali pozostali piłkarze. Z całą pewnością robili to wyśmienicie. Teraz jednak najlepszym zawodnikiem jest Messi i zasłużenie zdobył tę nagrodę sześć razy. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Klopp to geniusz, praktycznie z kazdego co najwyzej solidnego pilkarza zrobil gwiazde. Salah, Mane, Firmino, VVD, Alisson, Robertson, Fabinho. Nawet postawil na Trenta i sie oplacilo, bo jest juz jednym z lepszych PO na swiecie (wedlug mnie najlepszym). Dla mnie to obecnie najlepszy trener na swiecie, bez watpienia. Moze nawet najlepszy w tym wieku

Messi bezapelacyjnie najlepszy , ale co robi Ronaldo na 3 miejscu to ja nie wiem , przecież ten Mane to zjadł go na śniadanie w tym sezonie

Wichniarek i tak powie, że Lewy nie odstaje od Messiego i ogólnie skandal, że złota pilka trafila do niego.

Oj przydałby nam się van Dijk za Pique i Mane na lewe skrzydło. No i oczywiście Klopp na trenera

Dobrze mówi, może on jako nasz trener, od czerwca?

Klasa sama w sobie!

Szacunek dla tego trenera.

To naucz Arnolda pokory

Mądrego to aż miło posłuchać.

Jurgen bier Virgila i Arnolda i dawajta do Barcelony od nowego sezonu :)