Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

3 grudnia 2019, 06:30

28 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Messix" - Leo zdobył swoją szóstą Złotą Piłkę, którą dołączył do nagrody The Best i Złotego Buta w historycznym roku. "To, co czuję do Barçy, wykracza poza kontrakt". 

"Piłka nożna ma tylko jednego Boga" - Leo Messi został jedynym piłkarzem w historii z sześcioma Złotymi Piłkami. "Moje uczucia do Barcelony wykraczają poza jakikolwiek dokument czy podpis. To zaszczyt być tutaj".

L'Esportiu również poświęca okładkę Leo Messiemu i jego szóstej Złotej Piłce. Nikt w historii nie zdobył ich więcej. Megan Rapinoe, która nie mogła wziąć udziału w gali, najlepszą piłkarką. Espanyol planuje przeznaczyć 10 milionów euro na wzmocnienia zimą. López-Arostegui: "marzę o przyszłości Penyi z wychowankami". Piłka ręczna: świetne wyniki Barcelony w Lidze Mistrzów, zespół jest liderem. 

"Do historii" - Messi z szóstą Złotą Piłką. "Zbliża się moment zakończenia kariery" - powiedział. Van Dijk drugi, CR7 trzeci. Rapinoe najlepszą piłkarką, Alisson bramkarzem, a De Ligt zawodnikiem do 21. roku życia. Walia zabrania Bale'owi grać w golfa podczas EURO, trener nie chce, by narażał on zdrowie. Tebas rezygnuje ze stanowiska, by znów wziąć udział w wyborach. Hamilton flirtuje z Ferrari.

"M6ssi" - Argentyńczyk pisze historię, zdobywając szóstą Złotą Piłkę. "Nigdy nie przestałem marzyć i cieszyć się grą tak jak wtedy, gdy byłem dzieckiem". "Zdaję sobie sprawę z mojego wieku, wiem, że zbiża się moment zakończenia kariery". Walia pozbawia Bale'a golfa. Federacja zabrania piłkarzom gry w golfa podczas EURO w celu uniknięcia urazów. Tebas rezygnuje ze stanowiska, by ponownie wziąć udział w wyborach. Jego kadencja kończyła się w październiku 2020 roku. 

"Wyjątkowy" - pisze dziś L'Equipe o Leo Messim.

"Mes6" - dzisiejsza okładka France Football.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetne okładki, szacunek także dla madryckich gazet. Messi jesteś najlepszy teraz lecisz po 7 złotą piłkę ;)

Gratki dla Messiego ale nie był bym sobą gdybym nie wbił szpili pewnemu narcyzowi
grającemu z nr.7...
Otóż zamiast być wczoraj tam gdzie pojawili się wszyscy najlepsi on pojechał do Mediolanu aby odebrać puchar sołtysa i nawet tam siedział obrażony w aucie a na scenie pojawił się tylko w momencie gdy go wyczytali.

Strasznie toksyczny gość.

Messeven loading......

@sevs lepiej mądrze wydać 10 mln niż chvjowo 300 mln...

@sevs uuuu ile ty masz lat ? 12 ?

No to dzisiaj kolejki we wszystkich aptekach po maść na ból dupy xd
Leo gratulacje królu :)

Cały Świat wie Król jest jeden !

Było wiadomo już w niedziele, że Messi dostanie Złotą Piłkę. Inaczej, by brody nie zgolił...

Tak półżartem to jedynie madryckie gazety zacytowały wypowiedź Leo o zbliżającym się końcu kariery - wiadomo, że w pewnych kręgach czeka się na ten moment niczym na pierwszą gwiazdkę ;)

Przyjemnie zobaczyć Messiego znowu na tronie :)

@JacaBarca wybacz ale jest taki jeden durny naród co jakiegoś Roberta przed Messim stawia

@Bernard777 bez rozgrzewki można sobie zrobić niezła krzywdę. Golf jest bardziej wymagający niż się wydaje.

@Jacob94 nie tylko chodzi 9 kręgosłup. Dochodzi do zapalen w obrębie stawu lokciowego (łokieć golfisty), przecieciaznie w stawach barkowych co prowadzi do zapalen w tym obrębie stawu. Również mogą być zapalenia w stawie nadgarstkowym. To są tyle te które są najbardziej popularne, łącznie z tym co sam napisałes.

Obyśmy jeszcze długo cieszyli się z gry naszego cracka. Życzę Leo żeby na zakończenie kariery mógł pochwalić się najwyższą ilością bramek w LM i żeby poprowadził reprezentację do zdobycia ważnego trofeum. Oczywiscie nie licząc sukcesów w Barcelonie.
Po prostu GOAT.

* * * G O A T * * *

@Wojteks osobiscie wolę Mundo:)

@Pustelnik Został zniszczony przez własne ego. Nie wie kiedy ze sceny zejść. W Juve został przemielony przez innego małego Argentyńczyka, jego bramki są w 80% z karnego. Miło że już nie pojawia się na galach ZP, za wysokie progi dla niego, o wiele wiele lepszy nasz rodak Lewy

@sevs daj 10 ,milioner

@Pustelnik przestań się mazac. Rok temu Leo też nie pojechał. Hipokryta

@Bernard777 Głównie (z tego co słyszałem) chodzi o kręgosłup który podczas mocnych uderzeń można nadwyrężyć. Ale ekspertem od golfa nie jestem, nigdy nie widziałem nawet jednych pełnych zawodów.

To już wiem czemu Tabas zrezygnował

Uhuhuu,Espanyol szasta kasą.Całe 10 mln na wzmocnienia.Szacun.

Nie wiedziałem że podczas gry w golfa można złapać kontuzję :)Ciekawe tylko jaką?

Messi GOAT!
Oby pograł jak najdłużej, boję się że mogę nie zdążyć obejrzeć go na żywo... :(

4 razy rok po roku ,6 do kolekcji nikt już tego nie pobije gratulacje dla Leo.
Tym razem Marca z najlepszą pierwszą stroną.

@lukas10 najwyższej zamówią na Allegro

MESSIX - dobre :) Gratulacje