Ernesto Valverde: W wyrównanych spotkaniach z dobrymi rywalami możliwość liczenia na Leo zawsze jest zaletą

Julia Cicha

1 grudnia 2019, 23:39

Marca

32 komentarze

Fot. Getty Images

Po meczu z Atlético Ernesto Valverde podkreślił na konferencji prasowej znaczenie zdobycia trzech punktów.

Kluczowa wygrana: Wygraliśmy, to niezwykle ważne punkty. Na Wanda Metropolitano się cierpi. Najważniejsze jest zwycięstwo.

Analiza: Oczekiwaliśmy takiego początku Atlético. Przez pierwsze 20 minut rywale krzywdzili nas w każdej akcji ofensywnej. Z upływem czasu zaczęliśmy bardziej kontrolować grę i wtedy oba zespoły miały swoje szanse. W drugiej połowie byliśmy nieco lepsi.

Ter Stegen: Na boisku znajdowało się dwóch bramkarzy, którzy umieją czynić cuda i często popisują się świetnymi paradami.

Odczucia: Wszystko mi się podobało. Mecz trzeba oceniać jako całość. Na początku cierpieliśmy, ale zdobyliśmy trzy punkty i nie będziemy myśleć o tym, co złe.

Messi: W wyrównanych spotkaniach z dobrymi rywalami możliwość liczenia na Leo zawsze jest zaletą.

Piqué: Myślę, że ma się dobrze. Mógł dokończyć mecz, ale było lepiej nie ryzykować.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Krytyka Valverde jest tak samo na miejscu jak obwinianie szamana, ze deszcz spadl... Barcelony sprzed 10 lat juz nie ma i poki co nie bedzie. Poziom się wyrównał w europejskiej pilce i nie ma druzyn, ktore tak wyraznie dominuja. Grono zacnych hejterow Valverde podnieca sie Liverpoolem, a czy może ktoś laskawie napisze cos o ich pieknej grze w ostatniej kolejce LM!?

W tym sezonie na 90% wygramy LM i ogólnie potrójną koronę, tak to widzę. Tylko ciekawe gdzie wtedy będą wszyscy hejterzy trenera - a nie, będą hejtować że w złym stylu :D

Czy nikt nie widział jak Barcelona przejęła inicjatywę w drugiej połowie?
Przecież przerwa była kluczowa. Wskazówki w szatni pozwoliły nam wygrać.
Zastanawia mnie tylko który piłkarz obmyślił ten dobry plan taktyczny na drugą połowę. Mogli by to ujawnić bo to będzie dobry trener. Lepszy niż EV.

Dobry, emocjonujący mecz! Wszyscy wieszają psy na Ernesto gdy drużyna przegra, gdy wygra mecz na trudnym terenie i z bdb przeciwnikiem też wieszają psy na trenerze, co jest z wami ludzie?

Najgorsze jest to ,ze ty w każdym meczu liczysz na geniusz Messiego i tylko dzięki niemu jesteś nadal trenerem Barcy ...

Szkoda, że na ciebie nie można nigdy liczyć, Ernesto.

ale się trafił nieudacznik na ostatnie lata Leo w Barcy,zamiast to wykorzystać to...ostatnia LM w 2015...

Najgorsze jest to, że on otwarcie się przyznaje do uzależnienia od gry Leo, bo sam pomysłu nie ma jak przychodzą mecze z trudnymi rywalami :(

A ja powiem tak,nie jestem ani jakimś zwolennikiem ani przeciwnikiem Valverde ,trenować zespół może ktoś inny..Ale dzisiaj i lało i jest przeciwnik z którym nie ma raczej pięknej gry. Tylko ostra walka zakończona kartkami.W tym meczu chodziło o 3 pkt.Real w deszczu też miał ogromne problemy aby wygrać mecz.Myśmy mieli trudniejszą ekipe.Takimi meczami wygrywa się ligę. Teraz to Real ma trudniejszy rozkład jazdy do końca roku.Dlatego dziś nie winiłbym za styl Valverde.

Kurna, to jest trener taki na zespół 5-7 miejsca. Swoje zrobić, LM czy wyższa pozycja, jest już ponad stan. Dobrych zawodników nie umie prowadzić, a bazuje na paru instrukcjach i błysku tego co wniosą od siebie.
Nie ma żadnego planu na mecze, nie kontroluje ich.

O następny opowiada o cierpieniach... Barca to klub który ma cieszyć się grą w piłkę, a przy okazji dostarczać radość kibicom! a Valdek z natchnionej drużyny zrobił zakon ascetów i teraz bredzi, że tak ma być!

Szkoda, ze ty tylko liczysz na Leo.

Gdyby nie Messi to byś nie miał z czego żyć xD

Naprawdę z jego słów, mógłbym wywnioskować, ze prowadzi jakies Bilbao lub cos tego typu drużynę.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Miej jaja i podaj się do dymisji ...