Luis Suárez Miramontes: Jeśli robiliby mi to, co robią Busquetsowi, rozważyłbym odejście

Łukasz Lewtak

23 listopada 2019, 17:00

Cadena SER, Marca

38 komentarzy

Fot. Getty Images

Były znakomity piłkarz FC Barcelony w latach 50. Luis Suárez Miramontes krótko przeanalizował mecz Barçy z Leganés dla programu "Carrusel Deportivo" w radiu Cadena SER, odnosząc się przede wszystkim do gry i sytuacji Sergio Busquetsa.

- Najważniejsze z dzisiejszego meczu jest to, że tracimy Sergio Busquetsa. Sprawiają, że stopniowo spisuje się coraz gorzej. Obecny Busquets jest zmieniany albo w ogóle nie gra, on nie ma nic wspólnego z naszym Sergio. Płaci za to mentalnie. Nie jest szczęśliwy, nie jest zadowolony. W jego grze nie widać radości ani wolności.

- Jeśli w moich czasach robiliby mi to, co robią teraz Busquetsowi, porozmawiałbym z trenerem i rozważyłbym odejście. Zawodnik gra przez dziesięć lat na wysokim poziomie, a traktują go jak nowicjusza... Tak nie można.

Przypomnijmy, że Sergio Busquets został zastąpiony przez Ivana Rakiticia w 57. minucie meczu Barcelony z Leganés. Na konferencji prasowej po zakończeniu spotkania Ernesto Valverde argumentował, że podjął taką decyzję głównie z powodu żółtej kartki, jaką pomocnik otrzymał w pierwszej połowie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Busquets od 10 lat gra, ale nie na wysokim poziomie. Oczywiście to wielki talent, ale od kilku lat gra co najwyżej przeciętnie, z bardzo dobrymi momentami. I nie powinien grać dlatego, że jest długo. Jeśli chce występować, to musi prezentować się na boisku lepiej, niż inni. A druga sprawa jest taka, że system Valverde zupełnie go wykastrował i jego ostatnie dwa lata są właściwie do wyrzucenia. A będzie tylko gorzej.

Zrobił wiele dla Barcy, ale powinien być wyłącznie rezerwowym, bo nie chcę jego odejścia. Niestety czas mija.

Dziadek, co ty gadasz.

Można jeśli zawodnik grający 10 lat na najwyższym poziomie nie może oszukać zegara biologicznego i trzeba go ściągać albo dawać kogoś innego do podstawowej 11.

Ale przecież on momentami gra jak nowicjusz, więc o co chodzi?

Fiu fiu Rivaldo ma konkurecje.

Nie ma co ukrywać, że jego forma daleka jest od optymalnej i to już od dawna. Jednak zmiana na Rakietę, który formę też ma jaką ma, nie wniosła nic i była bezcelowa.

Busquets przstal grac w pilke nozna dokladnie w tym momencie kiedy dostal nowy kontrakt. Jesli ciagle granie nie pomaga mu,niech idzie na trybuny na 3-4 kolejki,wtedy mu sie zechce wlaczyc mozg

Biedny Busquets...Tak mało zarabia, biedny Busques...A tak na poważnie to niestety najlepsze lata ma sobą. Zresztą Sergio nie skarży się na to że gra mniej.

Zostaje zmieniany bo gra słabo. Za nazwisko ma grać i uznania?

W takim razie mam nadzieję, że Busi rozważy odejście. Sugeruję transfer do drużyny oldbojów
konto usunięte

Większość kibiców doskonale pamięta jak dużo radości dał nam Sergio. To był w tamtych czasach niesamowity piłkarz i najlepszy defensywny pomocnik. Jednakże latka lecą a Busquets przestał być tak ważnym piłkarzem dla drużyny. Obecnie obserwujemy jeszcze wolniejszego piłkarza który ma coraz mniej wyraźny wpływ na defensywę oraz ofensywę. Tak jak przyszedł niedawno czas na Andresa tak też wydaje mi się, że po tym sezonie będziemy mówić, że czas na Busiego. Lepiej tego nie przeciągać bo tylko będzie to szkodziło jemu i drużynie.

wielki szacunek dla busiego za wszystkie te lata ale czas mija Don Andres też przecież mógł grać dalej u nas ale on widział że już nie daje tyle drużynie ile by chciał dlatego myślę że tak jak busi jak i np pigue powinni przemyśleć to jak grają i albo zająć sie czymś innym albo poszukać klubu gdzie są mniejsze oczekiwania

Jestem wielkim fanem Busquetsa ale na pewno nie gra 10 lat na wysokim poziomie, oczywiście w jego skali talentu.

Jakby gral dobrze nikt by go nie krytykowal na ta chwile gra bardzo slabo. Barca to za duzy klub zeby gracze grali za zaslugi albo za to ze mieli forme 2 lata temu.

Pewnie dać mu grać od dechy do dechy, a De Jonga sprzedać, na co on komu xd

Wow. Nie wiedziałem, że żyje.
edit. Słodkim niedopowiedzieniem pozostawię fakt, czy chodzi mi o starego Luisa Suareza, czy Busiego ;p

Valverde stworzył wybitny system, w którym nie potrafi odnaleźć się Busquets. Coś nieprawdopodobnego, mózg Barcelony Guardioli oraz Enrique, jest teraz graczem niepotrzebnym.

Gra katastrofalne i sabotuje drużynę. Jest zmieniany i gra mniej z tego powodu, a ten Pan pisze, że robią mu krzywdę tym? xd

To niech odejdzie. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść

No nie wiem to może niech gra lepiej? :D Zasługuje na 0 minut, dostaje 57 i narzekanie? Bez jaj

Trzeba wiedziec kiedy zejsc ze sceny obecnie Busi jest sabotażysta gra katastrofalnie i czas się z nim pożegnać nie można grać za zasługi...