Valverde: Gra nie była błyskotliwa, ale trzeba wygrywać takie mecze, jesteśmy zadowoleni

Łukasz Lewtak

23 listopada 2019, 15:48

91 komentarzy

Po wyjazdowym zwycięstwie Barcelony z Leganés 2:1 Ernesto Valverde odpowiedział na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej oraz w wywiadach dla Barça TV i Movistaru.

Jakie znaczenie ma to zwyciętwo?

Jest bardzo ważne, ponieważ mecz bardzo źle się dla nas ułożył. Boisko było w fatalnym stanie, wiał silny wiatr, a rywale mocno się cofnęli. Nie chcę, żeby to brzmiało jak wymówka, ponieważ dużo nas kosztowało tworzenie okazji. Byliśmy jednak w stanie wygrać dzięki temu, że naciskaliśmy i szukaliśmy swoich szans po stałych fragmentach. Mimo wszystko był to skomplikowany mecz. Wiem, że gra nie była błyskotliwa, ale trzeba wygrywać takie mecze. Jesteśmy zadowoleni.

Czy takie mecze są ważne dla mentalności drużyny?

Wiem, że w tym sezonie spada na nas mocna krytyka, ale w wielu meczach musimy gonić wynik. Drużyna naciskała na przeciwnika, wiedząc, że to trudny mecz i trudny dzień. Musimy się poprawić w niektórych elementach i odwrócić niekorzystny trend. Jednak zespół idzie do przodu i tego się trzymam. Na końcu zdobyliśmy trzy punkty.

Było napięcie przy golu na 2:1...

Widziałem, że liniowy podniósł chorągiewkę, i myślałem, że był spalony, ale szybko spojrzałem na Leo i Luisa, którzy mówili sędziemu, że piłka odbiła się od przeciwika. Myślę, że dla arbitra głównego było to jasne, ponieważ uznał bramkę. Wiedziałem, że jeśli wygramy, to po stałym fragmencie lub po jakimś dośrodkowaniu, ponieważ przebicie się w grze pozycyjnej było prawie niemożliwe.

Wygrywacie ostatnie mecze dzięki stałym fragmentom.

Trzeba było uważać na rywali, ponieważ oni są bardzo groźni w grze w powietrzu. Jednak mimo wszystko to nam się udało. Chciałbym strzelić dwa gole po akcjach, ale wszystkie bramki liczą się tak samo.

W jakich nastrojach podejdziecie do meczu w Lidze Mistrzów po dzisiejszych wydarzeniach?

Myślę, że w dobrych. Dwa sezony temu wygraliśmy 3:0 i odczucia nie były dobre. A w ubiegłym roku przegraliśmy. Rywale mają swoje zasługi. Doceniają każdy punkt i dzisiejszy test był dla nas ważny i trudny. Trzeba wygrywać na każdym stadionie i umieć grać w takich spotkaniach.

Widzisz jakiś wspólny element w tych meczach, które wam nie wychodzą na wyjeździe?

Już o tym mówiłem. Nie mamy dobrego początku, ponieważ przegraliśmy trzy spotkania. Oczywiście to dla nas bolesne. Dziś trzeba było grać i wygrać. Są powody do tego, żeby myśleć, że byliśmy strasznie słabi. Jednak z drugiej strony byliśmy w stanie zareagować i wyjść z tego. Zostańmy przy tym, co dobre.

Suárez i Umtiti zakończyli mecz z urazami?

Wstępnie mają się dobrze, nie doskwierają im żadne konkretne dolegliwości.

Dlaczego zmieniłeś Busquetsa przed 60. minutą?

Głównie przez to, że miał już żółtą kartkę. Musieliśmy przejść do przodu, a on gra na strategicznej pozycji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

„...ale w wielu meczach musimy gonić wynik.” Biedny Ernesto, cóż on jako trener może poradzić na tą jawną niesprawiedliwość, że jeszcze przed rozpoczęciem meczu jest 0:1 w plecy...

Się wszyscy zdziwią jak forma przyjdzie na luty marzec a nie prędzej jak w poprzednich latach by w kwietniu maju nie być w jej szczycie...

z takim stylem gry to nie mamy szans nawet na 1/4 …

Im dalej w las tym bardziej jestem zdania że nowy trener nic nie zmieni. No chyba że efekt nowej miotły zadziała i na jakiś czas co niektórym zacznie się więcej chcieć. Niestety ale nasz zarząd rok w rok daje d..... od kilku sezonów widać jak Barcelonie brakuje wysokiej klasy bocznych obrońców, którzy przy stylu Barcelony są niezbędni . Alba niestety nie często ostatnio jest w formie do tego jest bardzo komtuzjogenny. Semedo jest solidnym grajkiem i niejednokrotnie się wyróżnia ale pod polem karnym przeciwnika jest jak dziecko we mgle. Roberto ominę z racji że z niego obronca jak łyżki łopata. I tyle. Reszta to slabiaki jak na Barcelonę. Oczywiście nasz zarząd zamiast wydawać kasę na te pozycje, szasta szmalem i szuka kolejnej 10 którą obecnie jest totalnie niepotrzebna. Z Messim w składzie kazda nowa dziesiątka będzie zbędna a co więcej taki piłkarz będzie tracił swoje walory. Antek to typ piłkarza który musi być na świeczniku i cala drużyna ma grać na niego a nie grać na skrzydle i szukać Messiego. Filipek podobnie, może nie ma tak generalskich cech jak Antek ale on musi mieć swobodę a nie spinac żeby dobrze podać Messiemu albo Suarezowi. Do tego dochodzi wiek naszej ofensywy. Messi i Suarez coraz miej grają presingiem. Messi nadrabia golami, podaniami, przeglądam pola itp ale Suarez czasami tak irytuje że głowa mała. W tym sezonie oprócz bramkarza i Messiego, najmniej można przyczepić się do De Jonga, a nawet trzeba chwalić..jedyny transfer który wyszedł na mega plus. Barcelonie potrzeba światowej klasy obrońców, nowego blyskotliwego napastnika sępa. Stop kolejnym gwiazdkom, mamy ich aż za nad to.

"Wiał silny wiatr". Czyli mamy winowajce XDDDD

Nauczyl sie tej samej gadki od 3lat... ja deje sobie 6m do 1,5roku czasu na odejscie tego poltalencia i trzymal bede kciuki na pojawienie sie trenera ktory przywroci ponowny blask tej druzynie. Czyli postaeic na mlodzierz naj to zrobil Lampard. Latwo nie bedzie znalezc ale nalezy poczekac. Mysle ze wielki Pique bedzie musial odejsc, wraz z Busim. Suarez jest dobry ale musi byc dobrze wykorzystany, jak to bylo z Cou... tyle ze tez wtedy odejsdzie.

Powiem tak. Trener jak wszyscy wiemy BEZNADZIEJA, ale to pół prawdy. Druga to to, że szatnia rządzą piłkarze tacy jak Rakitic, Messi, Piue, Busqets czy Suarez którzy wygrali już wszystko, a do tego ciągną grubą kasę
Więc po co charowac na treningach. Zadajemy sobie pytanie po co potrzebny był im Neymar, kolejny do pokera. By Barca na nowo odnosiła sukcesy z klubu musi odejść całą piatka wyżej wymienionych łącznie z Leo no i oczywiście musi przyjść nowy trener
Tak gruntowne zmiany winny nadejść jak najszybciej nawet kosztem jednego gorszego sezonu. Jak juz niektore mecze Barcy pokazaly istnieje zycie bez Messiego (chociazby mecz z Realem 4:0)

No cóż, tutaj juz nie ma co komentować. Wystarczy popatrzec jak wyglada gra a kto gra w przodzie i za ile-GriezmaNn,Suarez,Dembele-ponad 300baniek, +Frankie ponad 70 +Messi a gra wyglada jaakby to byli gracze w sumie za 30mln. Teraz w lm tyłek uratuje waldkowi Messi, w.lidze jest lider wiec meczarni ciag dalszy.

valduś , jak zwykle bronią cie wyniki , ale spokojnie ktoś nas jeszcze w tym sezonie boleśnie sprowadzi na ziemie....

Może chłop w szoku jest?

Kolejny piękny wywiad, na miejscu dziennikarzy przestałbym przychodzić żeby z nim rozmawiać cały czas ten sam monotonny bełkot o niczym

Zleje nas Borussia i Zleje nas Inter i może go wtedy wypierdo... Tego właśnie życzę i bardzo chce żeby tak się stalo

Boisko było w fatalnym stanie...hehe zagrał byś młotku na narodowym to mógł byś narzekać

Valverde: Gra nie była błyskotliwa nie Malarz gra była dramatyczna a ty nadal tu jesteś .Gdy widzę twoja twarz to zbiera mnie ... każdy wie na co

Wiał silny wiatr .... weśćie mnie trzymajcie bo nie wyrobie z nim !!!

Nie da się takiej gry oglądać, liczyłem, że przegramy, byłby dodatkowy argument, żeby wywalić starucha, mistrz w poskramianiu utalentowanych zawodników, tak przeciętnej piłki dawno nie oglądałem, nawet się przerzuciłem na polską ligę, bo poziom podobny. Anglicy nam odjechali, szybki dynamiczny football, piękne akcje, a tutaj anachroniczna gra, takiej piłki juz teraz się nie kreuje, to zabija widowisko i drogę do zwycięstwa, potrzeba płynności gry i zgrania poszczególnych zawodników i formacji ze sobą, czas kończyć te męczarnie.

Powiem tak:
Przeżyliśmy czasy Pepa
To teraz dla równowagi trzeba się męczyć z tym (i tu niech sobie każdy wstawi co tam chcę...)

" Boisko było w fatalnym stanie, wiał silny wiatr, a rywale mocno się cofnęli" ... i jeszcze świeciło słońce, a nie było ciepło i oni nie chcieli grać w piłkę, a bramkarz bronił wszystko.
Kiedy artykuł o słabych wymówkach trenera ?

Valverde zawsze być zadowolony ;-)

Panowie i Panie nie mogłem ogladac dziś meczu bo praco. Może mi ktoś wyjaśnić gdzie był Arthur ?

Każdy mówi ze jest lipa, a ten swoje. Najważniejsze ze gargamel jest zadowolony

A ten dalej swoje... Hańba i wstyd!

Od 3 lat jest to samo gadanie.... "musimy wygrywać takie mecze". I od 3 lat człowiek się męczy oglądając grę Barcy. Męczą się ze słabymi i dostają dosłownie wp... w meczach z lepszymi drużynami.

"Jesteśmy zadowoleni"... Po czym Pique w wywiadzie mówi o nie pokoju związanym z meczami wyjazdowymi, a Suarez narzeka na mało minut Busquetsa... Ale tak, wszyscy są zadowoleni z Valverde na czele. To już nie jest dyplomacja tylko robienie dobrej miny do złej gry :/

Takie wymęczone zwyciestwo zadowalałoby tylko w pojedynkach na trudnym terenie typu Atleti czy Sevilla a nie na Leganes.....
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

Ciągle to mydlenie oczu. Borussio Dortmund zlej ich!

Ale nie graliśmy z Atletico an wyjeździe tylko bardzo słabym leganes XD

Temu trenerowi podoba się nic nie robienie bo na to pozwala mu zarząd, a piłkarzom podoba się ten trener bo mogą robić co chcą i kiedy chcą... stąd mamy to co mamy czyli boiskowe wielkie NIC

Chciałbym żeby krytycy przypomnieli jakiś mecz barcy, w którym rywal broni 5 obrońcami i 4 pomocnikami (gra cała drużyna na swojej połowie), który był widowiskowy i miażdżąco zwycięski.
Dla ułatwienia - możecie podać mecz z czasów Rijkarda, Guardioli, Martino, Villanovy lub Enrique.
Czekam na propozycje.

Martwi mnie dyspozycja Griezmanna. Dembele gra kiche, ale przynajmniej czasem jest przy piłce.

Ten co pierd ... jak zawsze.

Gra nie była widowiskowa jak co mecz panie Valverde

Zadowolonym to można być tylko z wyniku, pewnie że takie mecze trzeba wygrywać, bo to z takimi drużynami wygrywa się mistrzostwo, jednak na tą chwilę to gramy piach, straszny piach. Oglądając takie spotkania to człowiek bardziej się męczy niż sami aktorzy widowiska

Pytania rodem z FIFA 20.

Mogą nawet wygrywać mecze po jednym celnym strzale 1-0, ale jak wygramy tryplet to będzie tutaj wrzawa jakiego to dobrego trenera nie mamy i że niech z nami jeszcze zostanie, tak będzie ja wam mówię. Po tryplet! Vamos Ernesto! VeB!

Boisko,jakie by nie było,to z tworzeniem okazji nie od dziś Barca ma problem.Ludzie oglądają mecze,a nie słuchają w radio i widzą co się dzieje.

Ernesto jesli forma bedzie na wiosne to powiem ze jestes super gosciem ! Po 2 sezonach odkryles ze nie warto grac dobrze na jesien. Super.
Jednak forma to jedno a styl to drugie.
Czy tak grajac obecnie nawet z forma zagramy dobrze takrycznie ?? itp.
Bo obecnie nie ma nic, ani formy, ani stylu ani taktyki.
Myslisz ze wszystko odpali ???
Oby
Jednak to bedzie cud Panie trenerze.
Obys byl cudotworca.
Wtedy napisze dobobrze o Tobie.
Na razie sory a patrzec sie nie da na ten zespol !
Moze chociaz bys juz odpalil ten styl i nue czekal do wiosny...
Bo mozemy przegapic kiedy Barca odpali. Wiesz wiosna to grille i inne ciekawe rzeczy. Bedzie ciezko pamiwtac o meczach bo juz teraz juz sie tak w kalendarz nie patrzy z uteskieniem meczu :(

Wywiady EV zawsze były mdłe, ale jak zaczęły się kłopoty z regularnością to chłop opowiada takie brednie że głowa mała, jak dla mnie to on już jest spalony psychicznie. bartomeu tą mentalność szatni Barcelony trzeba wypalać gorącym żelazem.

No jest wszystko w porządku, jest dobrze, dobrze robią, dobrze wszystko jest w porządku, jest git pozdrawiam całą nocną, wszystkich prawilnych chłopaków i niech sie to trzyma dobry przekaz leci.

Jesteśmy zadowoleni? Chyba tylko ty człowieku.

Niech ten gość już odejdzie. Parodia trenera na wysokim poziomie. Bo może i na średnim może być wybitny, ale to za mało na trenowanie Barcy.

Valverde jaki Ty jesteś żałosny. Wszyscy piłkarze po meczu mówią, ze to nie jest normalne, ze drużyna się tak meczy nie są zadowoleni a Ty dalej majaczysz, ze jest dobrze.

Zadowoleni to będą wszyscy, kiedy Valverde nie będzie już trenerem Blaugrany.

Tytuł podsumowywuje jego "prace" w tym klubie. Aktualnie wygrane to.tylko Messi,staly fragment itd. Tylko debil uwierzy w nagłe nawrocenie tej drzyzyny

Ernesto ma jeden problem - on mentalnie jest dalej trenerem Athleticu Bilbao. Tam wystarczy zdobywac punkty i probowac walczyć o udział w Pucharach. Tutaj trzeba wygrywać i przegrywać w stylu na wysokim poziomie. Nie licza sie tylko wyniki meczów ktore ogląda caly swiat a nie kilkadziesiąt razy mniej ludzi niz mecze Basków. Valverde po prostu nie wskoczył na wyzszy poziom w pierwszym, drugim nie zrobi to w żadnym sezonie w Barcelonie. Bo ma mentalność dobrego trenera a nie tego z najwyższej półki jakiej potrzebujemy w Barcelonie.

Faktem jest, ze Leganes postawiło „autobus”, ale zadowolenie po takim meczu? Grubo.

Ostatnia drużyna w tabeli, a my się męczymy jak nigdy. Brak jakiegokolwiek schematu w ofensywie, gole z przypadku i poleganie na Messim. Ciekawe, czy po tym meczu Mariusz był zadowolony z gry. Szkoda, że Barcelona nie zwalnia, w tym momencie wolałbym, żeby była do tego bardziej skora - jak włodarze Realu.

Dokladnie. Wszystko jest cacy. Tak trzymac! Po tryplet!!

Ale farcik że dostał ta kartkę Busqets bo tak to chyba by go nie zdjął

Bardzo proszę Zarząd F.C. Barcelona o pozostawienie tak znakomitego trenera na stałe. Do końca Zarządu albo Klubu. Dziś nie będę mógł zasnąć z podziwu jak pięknie gra nasza drużyna. Żadne słowa nie są w stanie przekazać jak jestem wdzięczny.
OMG. Tego się nie dało oglądać.

Po prostu XDDDDDD

"Wiedziałem, że jeśli wygramy, to po stałym fragmencie lub po jakimś dośrodkowaniu, ponieważ przebicie się w grze pozycyjnej było prawie niemożliwe."
Czytaj: nie mieliśmy pomysłu, więc liczyliśmy na farta.

............Rzygam.

Niech cię ten wiatr wywieje jak najdalej od klubu.

Jak oni są po takim meczu zadowoleni to ja nie mam pytań... Gdzie jest nasza Barcelona i kim jest ten człowiek, który udaje trenera?