Sport: Neymar odmawia przedłużenia kontraktu z Paris Saint-Germain [Aktualizacja]

Dariusz Maruszczak

18 listopada 2019, 13:00

Sport

222 komentarze

Fot. Getty Images

• Jak podaje dziennik Sport, Barcelona wciąż nie wyklucza kupna Neymara
  • Brazylijczyk ciągle jest zainteresowany powrotem na Camp Nou i odrzuca propozycje przedłużenia kontraktu z PSG
  • Ewentualny koszt sprowadzenia 27-latka może wynieść 180 milionów euro

Sport informuje, że w sprawie Neymara nic nie zostało zamknięte, choć Barcelona nie wykonywała żadnych ruchów od letniego okienka transferowego. Klub wie, że PSG nie pozbędzie się Brazylijczyka w środku sezonu i trzeba będzie poczekać z tym tematem do lipca. Według katalońskiego dziennika Neymar wciąż chce wrócić na Camp Nou i może zwrócić się do FIFA w celu ustanowienia rekompensaty finansowej, która pozwoliłaby mu odejść z paryskiej drużyny. Sport uważa, że może to być kwota w okolicach 180 milionów euro, i przypomina, że Barça oferowała latem PSG 150 milionów (z czego 20 milionów z kieszeni Neymara), sprzedaż Rakiticia i wypożyczenie Todibo.

Za i przeciw

Sport podaje, że transfer Neymara miałby całkiem spore poparcie w Barcelonie, ponieważ dałby drużynie skok jakościowy. Sam dyrektor sportowy Éric Abidal wyznał, że Barça nigdy nie wykluczała sprowadzenia Brazylijczyka. Z kolei według Mundo Deportivo Barcelona jest podzielona w tej sprawie. Niektórzy zastanawiają się, czy w większym stopniu nie byłby potrzebny środkowy napastnik z uwagi na wiek Luisa Suáreza. Transfer Neymara spowodowałby również, że wielki talent Ansu Fati miałby znacznie mniejsze szanse na grę. Wątpliwości budzi koszt sprowadzenia 27-latka i jego zarobki w połączeniu z problemami zdrowotnymi i rozrywkowym stylem życia.

Jak donosi Mundo Deportivo, entuzjastami kupna Neymara byli w zarządzie FC Barcelony tylko Josep Maria Bartomeu i Javier Bordas. Gdyby powrót Neymara okazał się wpadką, byłby to wielki problem w kontekście wygrania wyborów w 2021 roku przez kandydata obecnych władz klubu. Czynników w tej transakcji jest jeszcze więcej. Barcelona musi sprawdzić, jaki poziom będzie prezentował Neymar w trakcie sezonu. Nie można zapominać, że w 2020 roku planowane jest przedłużenie kontraktu z Messim. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że kupno Neymara oznacza mniej okazji do gry nie tylko dla Fatiego, ale też Ousmane’a Dembélé, Antoine’a Griezmanna czy Suáreza. Dodatkowo zmiana na stanowisku trenerskim też może mieć swoje znaczenie. Sport podaje, że klub ma zdecydować na początku roku, czy wznowić operację. Brazylijczyk nie zmienił zdania co do chęci powrotu na Camp Nou, a podstawą porozumienia z Barceloną byłyby warunki kontraktu z jego ostatniego sezonu w Dumie Katalonii.

Odmowa przedłużenia współpracy z PSG

Jak podaje Sport, Neymar odmawia przedłużenia kontraktu z PSG do 2025 roku. Negocjacje rozpoczęły się już w poprzednim sezonie przed burzliwym latem, podczas którego piłkarz chciał wrócić na Camp Nou, co spowodowało wściekłość francuskiego klubu. Napięcie między obiema stronami trwało bardzo długo, ale w końcu sytuacja się unormowała, a PSG wznowiło rozmowy w sprawie prolongaty umowy obowiązującej do 2022 roku. Brazylijczyk nie chce jednak dłużej zostawać w zespole paryżan i trudno będzie obu stronom dojść do jakiegokolwiek porozumienia.

Sport zauważa również, że przedłużenie współpracy z Neymarem może być utrudnione w związku z Finansowym Fair Play. PSG chce bowiem również zatrzymać Kyliana Mbappe. Niewykluczone, że klub będzie zmuszony do postawienia na jednego z nich. Brazylijczyk wciąż ma ogromną wartość sportową i marketingową, ale chce opuścić Parc des Princes. Jego roczna pensja wynosi 30 milionów euro netto, a tyle samo PSG proponuje obecnie Mbappe. To jednak Neymar byłby droższy w utrzymaniu, z uwagi na wyższe koszty związane z opodatkowaniem zawodnika spoza Unii Europejskiej. Kataloński dziennik uważa, że mistrzom Francji łatwiej byłoby przekonać 20-latka do pozostania w klubie, a ponadto ten piłkarz ma przed sobą większe perspektywy. Sport przypomina też, że w ostatnim wywiadzie dla Le Parisien dyrektor sportowy PSG Leónardo wyznał, że Mbappe musi być głównym aktorem drużyny. W przypadku młodszego z graczy problemem dla klubu z Paryża jest zainteresowanie ze strony Realu Madryt.

PSG musi działać, żeby zatrzymać swoje gwiazdy, a w kolejce do przedłużenia umowy czekają też Marquinhos, Thiago Silva czy Thomas Meunier. Warto przypomnieć, że całkiem niedawno kontrakt podpisał Marco Verratti. Paryski klub stoi przed niełatwym zadaniem, zwłaszcza że Neymar nie zmienił zdania i wciąż myśli o powrocie do Barcelony.

Aktualizacja

23:00 Sport wbrew swoim wcześniejszym doniesieniom podaje, że Neymar wciąż nie otrzymał oferty przedłużenia kontraktu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moi zdaniem Neymar jest nam nie potrzebny kupić kogoś innego jest pełno zawodników na rynku wybrać młodszego zdolniejsze go albo poczekać jak rozwinie się ansu
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

Psg niczym łagry :)

NEVER-ENDING STORYYYYYYYYY NANANA NANA NANA

Dlaczego nic nie piszecie o Marcinie Bułce? Też jest piłkarzem P$G, w dodatku Polakiem więc jak już poświęcacie tyle miejsca klubowi z Paryża to można by napisać co u niego słychać.

Ile można już?...ten temat był wałkowany ze sto razy!!!..
...CZEGO REDAKCJA NIE ROZUMIE!!!???
...żygam tym całym Neymarem i jego ojczulkiem!!!...buuuuu

Ja tam wolę częściej pauzującego z powodu kontuzji Neymara niż Antosia. Neymar rozumie styl gry Barcy, czuje grę.. Ja tam czekam na Ciebie Neymar! oczywiście za rozsądne pieniądze :)

hahahah - jak już widzę neymar, a potem aktualizacja to mam już bekę na maksa - taaaaaaaaaaak - na pewno neymar nie będzie chciał pieniążków od szejków i przyjdzie jako wesoły 30stolatek braylisjki do Barcelony i zostanie nowym Messim i zdobędzie 20 złotych piłek z rzędu ...szkoda że póki co to więcej jeździ po szpitalach niż po stadionach i chyba prędzej kupi go jakiś szpital niż klub - no kurde serio?!

Neymar w Barcelonie. Sezon 2 xD

Jeśli będzie miał przyjść to widzę tylko jedną opcję. Wymiana za Grizmanna, i mamy deal.

Haha sami sobie przeczą.

Uważam, że Neymar bardzo dużo dał Barcelonie, czy jest w stanie dać chociażby tyle samo obecnie bądź w przyszłości? Myślę, że jest to pytanie, które wielu z nas sobie zadaje.. Na pewno sporo się od jego transferu do PSG zmieniło, zarówno w klubie, jak i u samego zawodnika. Osobiście uważam, że traktowanie Neymara jako leku na całe obecne zło w Barcelonie może być zdradliwe.. Osobiście wolałbym żeby do tego transferu nie doszło, jednocześnie rozumiem jednak entuzjazm jego zwolenników. Zobaczymy co nam przyniesie przyszłość, oby wszystko skończyło się korzystnie dla Barcelony.

Aktualizacja podsumowuje wszystko.

Czyli odmówił zanim otrzymał propozycję. Żałosna gazeta

Znowu zaczyna się ta farsa A już myślałem że Fati zamknął ten temat na dobre

Dajcie już spokój z tym Neymarem...jak przejdzie to napiszcie!

Kto powinien poleciec? Dembele czy Griezmann w przypadku pozyskania Neymara?

Bez spięć , czyste gdybanie

Neymara, który nas tak cieszył swoją grą, już nie ma i nie będzie. Niech ten temat się skończy raz na zawsze. Złoty chłopczyk będzie siedział w złotej klatce.

to ostatni artykuł o neymarze w który kliknąłem. Nastęony będzie o przedłużeniu kontraktu albo o prezentacji version 2.0

Chwalcie łąki umajoneee..........

Jak bedzie chcial grac za pol darmo to niech przyjdzie.

Znowu, zaczyna się Moda na Neymara. Boże daj siłę żeby to wytrzymać hehe.

Ja pier..
Byla Moda na sukces jest i Moda na Neymara..
Aktualizacja.. odcinek nr 3300
Ludzie dajcie zyc :-):-)

https://www.youtube.com/watch?v=KMbJo64VE2Y , Niech wróci młody Dembele

Wymiana za griezmana lub dembele albo obu, i dodatkowo ściągnąć np lautaro Martineza jestem za

A tak s innej beczki, to Lionel sobie z jedenastu metruf puknoł hehe:)

Gdybym to ja decydował to bym mógł go wziąć za darmo po wygaszeniu kontraktu i z pensją nie większą niż 15mln euro netto( biorąc pod uwagę wysokie podatki w Hiszpanii).
Po co nam właściwie 27/28 latek za grube pieniądze, który pogra na najwyższym poziomie jeszcze z maks. 4 lata.
Osobiście uważam, że złoty okres swojej formy zaprzepaścił w PSG i nigdy już nie wróci na poziom z sezonu 14/15 .

No to do września gazety mają co robić.

Można mówić, że Neymar zdradził i że to jest opera mydlana, ale Neymar w Barcelonie, to był bardzo dobry zawodnik potrafił klepnąć Messiemu... XD, potrafił podać, wykończyć, był bardzo ważną częścią złotej drużyny Enrique.

Mówiąc już zupełnie poważnie, te spekulacje odnośnie Neymara będą truły szatnie. Bo będą się cały czas pojawiać nazwiska piłkarzy w kontekście wymiany z dopłatą. A to Rakitic, a to Dembele, Griezzman, Coutinho. Oni, nawet jeśli to będą bzdury, będą się nakręca czytając to.

Swoją drogą taka chęć powrotu do byłwgo klubu i ciągłe gadanie mediów o tym może zmusić do refleksji tych graczy, którzy zastanawiają się nad przejściem do szejków i dostanie większych pieniędzy czy jednak wybranie takiej marki jak Barca czy Real tylko z mniejszą pensją. Dla PSG jest to bardzo niekorzystne

Zamiast Neymara to próbować wyciągnąć Mbappe. Jedno i drugie graniczy z cudem ale można próbować

Perez już ma gorąco.

To zły pomysł, bardzo zły

Czytając kibiców opinie jestem bardzo zaskoczony podziałem zdania że są kibice za i przeciw przyjściem Neymara i jeszcze życzą sobie Mbappe. Ale skąd wziąść pieniądze na takich światowych piłkarzy. Zarząd powinien dogadać się z zarządem Psg i zamienić Messiego za Neymara i Mbappe. Oddała by swojego Króla a zyskała dwa Asy i by przy tym zyskała Ja bym wolał aby zajeli się sztabem trenerskim niż transferami. Jeszcze nie ma takich złych piłkarzy Barcelona umieją wygrać mecz i obronić tytuł. Kto by nie przyszedł to by stracił o połowe swoich zalet. Przykładem jest taki Griezmann który jest tłem Griezmanna z Atletico.

B - o - h - a - t - e - r

Najciekawsze jest to ze jak ten koles tu przyjdzie (choc jestem przeciwny z kilku powodow, tj. kontrakt, kontuzjogennosc, mentalnosc), mimo wszystko moze przywrocic rownowage w ataku na ktora czekamy i dac ponowna szanse na LM. To jest wielka decyzja, Griezman musialby odejsc, Fati i Dembele grzali by lawe... uh ciezka ciezka decyzja...
Zespolowi potrzeba jednak nowego trenera i zarzadu a nie Neymara wg mnie, ktorzy przywroca energie i blask zespolowi

Jednym slowem- zaczyna sie(sorry dwoma). Barca jest obecnie na dnie a kupno tego szkła juz dobije ten klub

Najciekawsze jest to, że gdyby grał ciągle u nas to w ogóle nie byłoby zainteresowania jego osobą a gdyby już coś się pojawiło to w kwotach poniżej 100mln.
A Barca jak zwykle upośledzona, najgorsze że piłkarze zaczynają się jeszcze wtrącać.

Wolałbym wydać te 180mln na trenera który by uporządkował ten burdel.

A ja bym widział tak, neymar do nas, griezmann do psg, suarez sprzedał i kupił Martinez z Interu i atak byśmy mieli i na zmianę by byl dembele i Ansu

Gdyby nie te kontuzje, ale on już może być zniszczony fizycznie.

Czyli pojawia się szansa na magię na Camp Nou...I to słynne sombrero. Neymar od dwóch lat mniej gra niż się leczy lub bawi. A my pod naciskiem kumpli że starszyzny drużyny będziemy oferować pół składu na wymianę. Zatem w myśl tego handlu żywym towarem proponuję 120 mln plus Griezzman za kulawego Neymara. Wreszcie milionerzy z Barcy będą mieli w szatni kumpla. Albo na trybunach jak znowu sie szklanka potłucze...

Styczeń coraz bliżej to i temat Neymara wraca. Niedługo znowu będzie dzień w dzień na okładkach

Letnia saga z Neymarem.... Krotka przerwa..... Kolejny wątek sagi.....zimowe okienko cd. Kolejna przerwa... Kwiecień...początek sagi II XD . Serial jak „Moda na sukces” ;)

Neymar... Yyy to on jeszcze gra w piłkę???

Trochę jak jakaś 17-to letnia dziewczynka która przez wywijanie pewną częścią ciała i jedną wpadkę skazana jest na bycie marginesem o.O w obydwóch przypadkach można zadawać sobie pytanie.. czemu to się tak potoczyło? Ney zostając w Barcy był by w tym momencie w zupełnie innym położeniu ;_; szkoda

Dawać Mbappe :D Eh o czym ja marzę.. ale na szczęście za marzenia się nie płaci :)

Ja tam chce bardzo powrotu neymara mozecie zaczac hejtowac

Oby nowy zarzad juz go nie chcial...

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody.
Więcej zaufania do Fatiego i Dembele.

brać Neya a Griezzmana na N a Suareza sprzedać i po problemie

Tylko i wylacznie Kylian Mbappe.

Sprzedać Dembele. I witamy spowrotem Neymara.

Mmmmm, 28 letni Neymar to jest właśnie ten zawodnik od którego można budować kadrę na lata

Transfer Neymara oznaczałby przedłużenie panującego chaosu w kadrze. Zaczynamy działać jak Real, bo nazwiska grają główne role. Potrzebujemy Lautaro. Mamy Fatiego, to po co nam Neymar.

Wracaj magiku ! ;)

Ci co chcą jego przyjścia chyba dalej żyją przeszłością. Neymar nie jest już tym samym graczem, a w dodatku jest non stop kontuzjowany. !80 mln za szklanke? Sami sobie odpowiedzcie.

Jak już to Mbappe się zainteresujmy, idealny następna Suareza ! A jeśli by się nie udało to chociaż podbijemy cenę Realowi.

Ależ on sobie zepsuł karierę.