Mundo Deportivo: Ansu Fati skorzystał na braku udziału w mistrzostwach świata do lat 17

Łukasz Lewtak

17 listopada 2019, 19:00

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Ansu Fati nie został powołany do reprezentacji Hiszpanii na mistrzostwa świata do lat 17. Niektórzy mówili, że napastnik stracił znakomitą szansę na zdobycie doświadczenia na poziomie międzynarodowym. Mundo Deportivo pisze dziś jednak, że Fati zyskał przez brak wyjazdu na mundial.

Niektórzy wskazują, że w trakcie trwania mistrzostw świata do lat 17 Ansu Fati rozegrał w Barcelonie jedynie 157 minut. Mundo Deportivo zwraca jednak uwagę, że nie należy brać pod uwagę tylko czasu spędzonego na boisku w oficjalnych meczach. Niezwykle cenne dla Fatiego były bowiem treningi i przebywanie z pierwszym zespołem. Dzięki nim młody napastnik zyskał wiedzę, doświadczenie i pewność siebie.

W trakcie mundialu U-17 Ansu Fati odbył 21 treningów z pierwszą drużyną FC Barcelony. Na każdym z nich przez ponad 1,5 godziny ćwiczył i poprawiał swoje umiejętności u boku takich zawodników jak Leo Messi, Luis Suárez, Antoine Griezmann, Sergio Busquets, Gerard Piqué, Sergi Roberto czy Marc-André ter Stegen.

Ansu Fati był dostępny na siedem meczów Barcelony, wystąpił w czterech z nich (63 minuty z Realem Valladolid, 45 minut z Celtą Vigo, 25 minut ze Slavią Praga i 24 minuty z Levante). 17-latek udał się także w trzy podróże z pierwszym zespołem, w tym w jedną na spotkanie w Lidze Mistrzów.

Mundo Deportivo podkreśla, że być może podczas mistrzostw świata do lat 17 Ansu Fati rozegrałby więcej niż 157 minut, ale treningi z najlepszymi piłkarzami oraz udział w Lidze Mistrzów to wspaniała nauka, która na pewno opłaci się młodemu napastnikowi w przyszłości, kto wie, czy nie bardziej niż udział w mundialu U-17.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i gra w U-21, więc też doświadczenie miedzynarodowe

Nasza przyszłość na lewą flanke ;)
Fati da nam wiele radości i w obecnym sezonie, najważniejsze by się nie załamywał po słabszych meczach