Luis Suárez: Będzie lepiej dla wszystkich, jeśli Barça sprowadzi mi konkurenta

Radek Koc

14 listopada 2019, 10:02

Ovación

59 komentarzy

Fot. Getty Images

Luis Suárez przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Urugwaju i przygotowuje się do meczów towarzyskich z Węgrami i Argentyną. W wywiadzie dla Ovación napastnik Barcelony opowiada o planach na przyszłość. 

- Mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku? Mam nadzieję, że będę mógł tam wystąpić. W zasadzie to jestem tego pewny. 

- Czy w 2022 roku będę jeszcze zawodnikiem Barcelony? Wymagania w tym klubie są niewiarygodnie wielkie. Tutaj co trzy dni musisz podejść do egzaminu i nie ma żadnego odpoczynku. Nie przebaczają ci nawet jednego złego meczu. Nie jest łatwo przyjść do takiego klubu jak Barcelona, zaadaptować się i wywalczyć miejsce w składzie. Trzeba docenić fakt, że gram w tym zespole od pięciu lat i radzę sobie z presją. Zawsze staram się odpowiadać w ten sam sposób. 

- To, że Barcelona szuka i chce sprowadzić innego piłkarza grającego na pozycji numer "9", nie jest niczym dziwnym. Taka jest piłkarska rzeczywistość. 

- Powiedziałem to już jakiś czas temu, że przyjdzie taki moment, w którym mój wiek nie pozwoli mi na grę na takim poziomie, jakiego wymaga Barcelona. Natomiast póki jestem w stanie i mam siłę, niech klub sprowadzi konkurenta na moją pozycję, tak będzie o wiele lepiej. Dla mnie będzie lepiej, ponieważ zmusi mnie do wysiłku. Dla klubu też będzie lepiej, ponieważ wzrośnie rywalizacja. Wreszcie będzie lepiej dla przyszłości zespołu. Barça będzie mogła skorzystać z pomocy wielkich graczy w składzie i dobrze przygotować tego nowego napastnika. 

- Moja ostatnia kontuzja nie była poważna i pozwoliła na szybki powrót do gry. Są ludzie, którzy wiedzą więcej niż moi klubowi lekarze. Powiedziano o urazie, który w rzeczywistości nie istniał. Pomylono go z moją poprzednią kontuzją. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli Antek na prawa obrone...

Czyli wiadomo było, że Gryzmann na skrzydło XD

Szacunek za te słowa,widać że nie boi się rywalizacji :)

Uważam, ze dobrze gada. Motywacja jest w konkurencji. Messi tez wiecznie grał nie będzie.

" sprowadzenie nowego pilkarza zmusi mnie do wysiłku bo w obecnej chwili mam wy*jebane I tak będę grał w 1 " tak to rozumiem

Luis sam widzi,że nie daje rady i pewnie chciałby odpocząć nie raz,nie dwa.Chociaż "konkurent" to mocne słowo.Gdzie tu znaleźć kogoś,kto przypominałby Suareza choćby sprzed 2 sezonów? I niech mu nawet do głowy nie przyjdzie odchodzić do jakiegoś MLS,człowiek potrzebny jest wciąż Barcelonie.Nawet jeśli kopie się po czole,to czasem potrzeba pół sytuacji na strzelenie gola ( czasem 10 nie wystarczy-to też prawda).
W każdym razie szacunek na zawsze.

"Sprowadźcie mi konkurenta, bo i tak to ja będę grał choćby nie wiadomo kto przyszedł. Powiem Leo, że ten nowy coś złego mówił na jego temat to mu Leo podawał nie będzie. Jestem spokojny"

Jeśli on będzie w takim tempie pikował w dół to w 2022 może już być na emeryturze a nie MŚ.

Szacunek el Pistolero za podejście! Widać, że zależy mu na ciężkiej pracy oraz na klubie i jego przyszłości :)

Podoba mi się jego.podejscie. Jeden z bardziej ambitnych zawodników jakich znam taki Puyol tylko że ataku

zamieniłbym słowo konkurenta na następcę... :)

Po prostu trzeba sprowadzić grajka do którego Messi będzie chciał podawać..

Suarez to wielki pilkarz. Uwielbiam go za jego ambicje, zaangazowanie, walkę do upadłego. Za gole to rzecz oczywista. Niemniej taki sposób gry jaki prezentuje Suarez w połączeniu z jego powoli dosc zaawansowanym piłkarsko wiekiem skutkuje kontuzjami czy tez fizycznym wypaleniem. Tego uniknąć sie po prostu w tym wypadku nie da. Przy całej mojej sympatii do niego uwazam, ze pora na ściągnięcie następcy a nie "rywala" do składu. Biorąc pod uwagę aktualne możliwości finansowe Barcy nie ma szans na ściągnięcie za duże pieniądze klasowej 9 ktora rywalizowalaby z Suarezem. Na to nas nie stać. Rozsądnym byłoby sprzedać / zakończyć kontrakty Suareza plus kilku innych zawodnikow ( Alenia, Rakitic, moze i zabieganego biznesami Pique) i za uzyskane/ oszczędzone środki ściągnąć klasowa 9.

...i Messi nie będzie podawał do tego konkurenta ;)

Ale zrobili sobie przerwę na Anfield I w Rzymie

Sprzedać paru grajków z trenerem w pakiecie. Ściągnąć Lautaro aby zapanował balans w składzie

No to Messi musi zagadać na kadrze z Panem Lautaro :)

Suarez wie jak mało kto, że wiara we własne umiejętności i możliwości to absolutne podwaliny udanej kariery sportowej.

Ciekawe. Czyli nawet piłkarze nie widzą w Antoine zawodnika na szpice. Oznaczałoby to, że na treningach jest przymierzany tylko do pozycji skrzydłowych albo że gdy na nich gra na 9 to mu nie idzie. W każdym razie to jest jasny komunikat od Suareza, że Grieziego na czele ataku widywać nie będziemy... A przynajmniej nie póki co

Uwielbiam go, jemu ambicji gry nigdy nie odmowie i miłości do tych barw, ale niestety, trzeba konkurenta, takim nie był, nie jest i nie będzie Griezmann, liczę na Lautaro jeśli nadal będzie utrzymywać taki dystans.

Luisku, Tobie już teraz wiek nie pozwala na na grę na takim poziomie, jakiego wymaga Barcelona.

Pierdu, pierdu. Gada dobrze, ale wie że chyba tylko Agüero mógłby go wygryźć ze składu.

A opłacisz pensje Lautaro? :D

Ale ludzie Griezmann to nie "9".

W dużym skrócie: "Griezmann może mi buty czyścić".

I tak znając zarząd sprowadzi się jeszcze jakiegoś skrzydłowego i pomocnika a napastnika sprowadza jak Suarez już nie będzie mógł biegać o własnych siłach

Strzał w kolano Griezmannowi.