Jordi Cruyff: Zawsze wiedziałem, że nie dorównam mojemu ojcu

Radek Koc

14 listopada 2019, 14:30

Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Aktualny trener Chongqing Lifan i były piłkarz Barcelony Jordi Cruyff udzielił wypowiedzi, w której opowiedział o znaczeniu ojca Johana i wyzwaniach stojących przed każdym trenerem piłkarskim.

- Od małego wiedziałem, że nigdy nie dorównam mojemu ojcu. On był jednym z "wybrańców". 

- Inauguracja Estadi Johan Cruyff była niezapomnianym momentem, jedynym w swoim rodzaju. Mogę jedynie wyrazić słowa wdzięczności za te wszystkie oznaki podziwu, estymy i szacunku. 

- Katalonia zajmuje obecnie pierwszoplanowe miejsce na arenie międzynarodowej. Po części stało się tak dzięki sportowym sukcesom Barcelony na przestrzeni ostatnich 25 lat. 

Cruyff podzielił się również spostrzeżeniami dotyczącymi zawodu trenera: - Kiedy wyjeżdżasz za granicę, musisz umieć się przystosować do nowej kultury, metodologii pracy, języka i zwyczajów. Właśnie te elementy definiują mnie jako trenera. 

- W dzisiejszych czasach szuka się natychmiastowych rezultatów, brakuje cierpliwości względem trenerów. Szkoleniowcy, którzy zaczynają swoją przygodę z tym zawodem, powinni słuchać, rozważać i kroczyć swoją własną drogą. Porażki nie muszą być złe. Trzeba wkładać dużo wysiłku i wyciągać wnioski ze wszystkiego. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jakoś tak to jest że bardzo często dzieci nie dorównują osiągnięciom rodziców którzy do czegoś doszli. Nie wiem, może nie mają w sobie tej potrzeby wyrwania się z biedy czy przeciętności. Akurat Jordi nie ma się czego wstydzić.

Zawód - syn ;p

Jordi , to forum piłkarskie , gdzie z tą polityką? ;-)