Barça B ratuje punkt w ostatniej minucie meczu z Ebro

10 listopada 2019, 14:55

FCBarcelona.es

1 komentarz

Barça B zremisowała 1:1 z Ebro dzięki bramce Ronalda Araujo w ostatniej minucie meczu. Gospodarzy na początku drugiej połowy na prowadzenie wyprowadził Álvaro González po stałym fragmencie gry. Tym samym rezerwy Barcelony zdobyły punkty w piątym meczu z rzędu i są blisko miejsc dających grę w fazie play-off.

Podopieczni Garcíi Pimienty rozpoczęli, dominując nad rywalami i kreując groźne okazje bramkowe. Ludovit Reis uderzył głową na bramkę już po kwadransie meczu. Barça B grała zespołowo, a jej akcje napędzał Riqui Puig, który podawał m.in. do Guillema. Ten uderzył jednak niecelnie. W pierwszej połowie najlepszą szansę miał Kike Saverio, który stanął sam na sam z bramkarzem. Golkiper wyszedł z tej sytuacji zwycięsko i do przerwy mieliśmy remis.

Na początku drugiej połowy Juampa Barros strzelił z rzutu wolnego, a Iñaki Peña nie był w stanie złapać piłki, przez co sięgnął jej Álvaro González, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Później gracze Ebro zamknęli się i utrudniali grę Barcelonie. Walka toczyła się głównie w środku pola, gdzie dochodziło do wielu fauli. Szczęśliwie, w ostatniej akcji spotkania Ronald Araujo zdołał doprowadzić do wyrównania. Obrońca dopadł do martwej piłki w polu karnym i skierował ją do bramki. Barça B ma obecnie 20 punktów na koncie, a kolejny mecz rozegra z Cornellą za tydzień o godzinie 18.

Ebro - Barça B 1:1

Ebro: Loscos, Barreda, Espín, Aguza, Fran García, Álvaro González, Jesús Rubio (Lolo Garrido, min. 73), Juampa Barros, Tiago (Abel, min. 15), Víctor Andrés i Liam Ayad.

Barça B: Iñaki Peña, Morer (Collado, min. 73), Cuenca, Guillem, Riqui Puig, Saverio (Abel Ruiz, min. 68), Hiroki (Marqués, min. 86), Sarsanedas, Araujo, Akieme i Reis.

Sędzia: Recio Moreno ukarał żółtymi kartkami Juampę Barrosa, Barredę, Álvaro Gonzáleza, Loscosa, Hirokiego, Cuencę, Sarsanedasa i Reisa.

Gole: 1:0, Álvaro González (min. 49); 1:1, Araujo (min. 94).

Mecz ustawiła marna postawa Peny,który wypluł piłkę przed siebie i straciliśmy gola.
Na szczęście wyrównanie padło w ostatniej akcji kiedy to piłka odbiła się od słupka i dopadł do niej Araujo.
A gra naszych rezerw?
Podobnie jak pierwsza ekipa,więcej grają w poprzek niż do przodu i tak naprawdę to mamy atak bez zębów.