Oceny za trzy punkty w starciu z Celtą na Camp Nou

Ściah

10 listopada 2019, 11:53

122 komentarze

Personifikacja stylu gry Barcelony Valverde. Fot. Getty Images

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

4:1

Herb FC Barcelona

RC Celta Vigo

CEL

• Lionel Messi 23' (k.), 45', 48'
  • Sergio Busquets 85'
  • 42' Lucas Olaza 

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Czekamy również na wasze merytoryczne argumenty, które mogą przyczynić się do zmiany ocen zawodników - pod warunkami zawartymi w regulaminie. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Publikujący: ściah

Pomocniczy: Challenger, Gaspar, Eoren, wpwelement

• Gol
  • Asysta
  • Gol sam.
  • Ocena redakcji
  • Ocena czytelników

Marc-André ter Stegen

90

• 5
  • 6

Poprawny występ Marca i tylko poprawny. Wydaje się, że przy golu dla Celty był trochę źle ustawiony i nie zdążył do niezbyt precyzyjnego uderzenia Olaza. Z drugiej strony zaliczył kilka niezłych interwencji na początku drugiej połowy. Parady w końcówce nie bierzemy pod uwagę - był spalony. Finalnie nota wyjściowa.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 6
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
27 74% 0 4 0 4

Nélson Semedo

23

• -
  • 5

Grał jedynie 20 minut akurat w okresie dominacji Celty na boisku. Zmieniony z powodu odniesionej kontuzji. To zbyt mało na wystawienie jakiejkolwiek oceny.

Ofensywa
0 0 0 0 1 1
Współpraca i defensywa
16 94% 0 0 1 1

Gerard Piqué

90

• 4
  • 6

Pique w każdym spotkaniu potwierdza, że nie zasługuje na pierwszy skład. W tym meczu grał na alibi, notując tylko cztery wybicia. Zero odbiorów, zero przewidywań zagrań. Jest wolny, wycofany i do tego słabo wygląda przy wyprowadzaniu piłki. Jedno oczko poniżej wyjściowej.

Ofensywa
0 0 0 0 0 6
Współpraca i defensywa
59 90% 0 3 0 4

Samuel Umtiti

90

• 5
  • 6

Bardziej konkretny niż Pique. Zdarzało mu się grać na wyprzedzenie, próbować zaatakować rywala pressingiem, nie pozwolić mu na odwrócenie się. Z drugiej strony był średnio skuteczny w tych zabiegach. Aż pięć razy faulował w tym raz groźnie tuż przed polem karnym. Nota wyjściowa.

Ofensywa
0 0 2 0 1 3
Współpraca i defensywa
40 92% 0 2 5 7

Junior Firpo

90

• 6
  • 6

W defensywie bez większych zastrzeżeń. W ataku wyglądał całkiem nieźle. Wywalczył rzut karny otwierający wynik spotkania, a potem bardzo dużo uczestniczył w grze, notując 93 kontakty z piłką. Dał wszelkie argumenty Valverde, żeby postawić na niego w kolejnym meczu.

Ofensywa
0 0 1 0 1 4
Współpraca i defensywa
75 96% 1 2 2 2

Frenkie de Jong

90

• 7
  • 7

Gość wyjęty z innej bajki. Robi na boisku wszystko. Z Celtą rozgrywał, przerywał akcje rywali, napędzał te Barcelony dryblingami. Raz powinien dostać podanie zwrotne od Leo i pewnie miałby nawet gola na koncie. Kolejny bardzo dobry mecz do kolekcji. Nie da się go nie chwalić.

Ofensywa
0 0 2 0 1 3
Współpraca i defensywa
64 95% 0 1 4 3

Sergi Roberto

90

• 5
  • 6

Przeciętny występ na notę wyjściową. Zero zagrożenia pod bramką Rubena Blanco, a w defensywie również bez żadnych fajerwerków. Ot element kiepsko działającej barcelońskiej układanki. Na razie widać dużą stagnację w jego rozwoju piłkarskim.

Ofensywa
0 0 0 0 2 7
Współpraca i defensywa
89 94% 0 0 2 3

Arthur Melo

90

• 7
  • 7

Typowy występ w stylu Xaviego. Poza napędzeniem akcji i wywalczeniem rzutu wolnego praktycznie bez cyfr w ofensywie. W defensywie również zero. Statystykami nie da się jednak objąć przytrzymywania piłki, dobrego jej rozrzucania i przyspieszania akcji grą wzajemną na małej przestrzeni. To Arthur robił w tym meczu świetnie.

Ofensywa
0 0 1 0 5 5
Współpraca i defensywa
78 95% 0 1 1 0

Zawodnik meczu wg Redakcji i Czytelników FCBarca.com

Lionel Messi

90

• Gol
  • Gol
  • Gol
  • 9
  • 9

Znów sam wygrał mecz Valverde i Bartomeu. To dlatego może liczyć na dożywotnie kontrakty i horrendalne pensje. Bez Leo obecnego zarządu w Barcelonie nie byłoby już od dawna, a o zatrudnieniu Ernesto nikt by nawet nie pomyślał. Wybawiciel dyletantów decydentów.

Ofensywa
5 5 2 0 0 11
Współpraca i defensywa
73 85% 2 2 1 0

Antoine Griezmann

73

• 3
  • 4

Jak skarpetka nie do pary. Praktycznie nie uczestniczył w grze, a kiedy już miał okazję na strzelenie gola w drugiej połowie, to ją zmarnował. Nie dał drużynie absolutnie nic wartościowego.

Ofensywa
2 1 0 0 1 4
Współpraca i defensywa
21 86% 0 2 0 1

Anssumane Fati

46

• 3
  • 4

Słabiutko. Rywale podwajali go i nie pozwalali na jakiekolwiek sensowne zagranie. Do tego nie szło mu w pojedynkach 1 na 1. Z drugiej strony nie sprzyjała mu apatia całego zespołu. Praktycznie nie uczestniczył w grze.

Ofensywa
0 0 0 0 1 8
Współpraca i defensywa
10 50% 0 1 0 0

Rezerwowi

Sergio Busquets

67

• Gol
  • 7
  • 6

Po jego wejściu na boisku i przesunięciu Roberto na prawą stronę nagle drużyna odzyskała posiadanie piłki. Nie popełniał głupich błędów, zanotował najwięcej bezpośrednich odbiorów w zespole (3). Gol podwyższa mu notę o jedno oczko. Bardzo dobrze. Zamknął delikatnie usta hejterom, ale do pełnego zakopania ich w jaskini Busi potrzebuje znacznie więcej takich meczów.

Ofensywa
1 1 0 0 0 8
Współpraca i defensywa
74 89% 0 0 2 5

Ousmane Dembélé

44

• 6
  • 6

Niezłe wejście. Sporo uczestniczył w kreacji. Zaliczył aż 57 kontaktów z piłką przez całą drugą połowę. Bardzo dobrze pokazał się w indywidualnej akcji, po której minimalnie przestrzelił. Dygresją poza oceną jest fakt, że w trzecim sezonie w Barcelonie chłopak powinien napędzać grę drużyny regularnie. Zamiast tego wciąż jest graczem rotacji.

Ofensywa
1 0 4 1 0 11
Współpraca i defensywa
43 86% 1 2 0 0

Luis Suárez

17

• 5
  • 5

Wszedł na murawę przy praktycznie rozstrzygniętym spotkaniu i poza akcją z dryblingiem i niecelnym strzałem nie pokazał niczego ciekawego. Jak zwykle połowa jego zagrań była niecelna.

Ofensywa
1 0 1 0 0 6
Współpraca i defensywa
11 55% 0 0 0 0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja po każdym meczu wystawiał bym notę końcową naszemu trenejro co o tym sądzicie ?

De Jong nawet 8 moglby dostac, jeszcze jakby gola wsadzil..

Widzę redakcja chce zejść na psy jak La Rambla. Jak macie tam kilku jasnowidzow którzy wiedzą co by było gdyby Leo nie było to niech mi na Priva podrzuca następne wyniki w lotku. Ja rozumiem wypowiadanie własnego zdania w komentarzach lub pod postacią felietonów, ale wycieczki personalne w ocenach meczowych?? Tragedia.
Zdjęcie?? To już totalna porażka. Żenada Level hard.

Świetne zdjęcie. W punkt.

Dembele na ławce kosztem Fatiego to jest jakieś kosmiczne nieporozumienie. To w poważnej piłce nie ma prawa bytu.

Konstruktywna krytyka na temat gry Busiego to nie od razu hejt :-). Chłop już od poprzedniego sezonu gra ryzykownie dla druzyny, nie nadąża i z tego powodu fauluje, często podaje w poprzek i do tyłu a mało kreuje grę. Po odejściu Iniesty jest zagubiony i nie bierze odpowiedzialności w trudnych meczach a wręcz przysparza kłopotów. Zero hejty. Fakty

Wszystko ok. Jeden przytyk. Ktoś strzela hat-tricka, w tym 2 z wolnych i to w decydujących momentach bramki. Mimo, że to Messi. Obowiązkowe 10!!!

Griezmann < 0 .

Brawo za kreatywność przy doborze grafiki. Żartuję. Ktoś się powinien dobrze zastanowić nad sobą.

Ja myślę że Ansu powinien na jakiś czas wrócić do Barcy B i tam trochę pograć bo ostatnie mecze nic nie wnosi

Dembele będący zawodnikiem rotacji to tylko kolejny kamyczek do ogródka Valverde.

Co do Busquetsa i zamykania ust hejterom... hm wiele osób widzi to jako wchodzącego z ławki... I teraz wszedł z ławki... moim zdaniem tak coraz częściej powinien wyglądać jego udział w pracy drużyny

Przy rzucie wolnym MATS stał praktycznie na środku bramki i interweniował w momencie w którym zobaczył piłkę. Nie ponosi żadnej winy przy tej bramce. Mógł obronić ten strzał tylko gdyby zaryzykował i poszedł w ciemno w ten róg. Jeżeli chodzi o parę stoperów to moim zdaniem oceny za niskie. Rywale nie stworzyli praktycznie żadnej groźnej sytuacji. Umtiti dla mnie podobna ocena co Pique, 5 fauli i żółta kartka gdy na raz zaatakował rywala po czym Celta miała groźny rzut wolny. Pique w meczu bez faulu co warto zaznaczyć bo na tej pozycji to nie jest takie proste z dużym spokojem w polu karnym.

Dobry mecz Busquetsa ale powinien wymienic sie ocenami z Dembele.

Dembele , Filipek i ten marny Gryzek za Neymara. Mówcie co chcecie ale mielibyśmy po 2015 roku przynajmniej jedna Ligę Mistrzów na koncie z nim w składzie , Bóg (Messi) przespacerował z Roma i Live ale wiadomo nie wszystkie mecze wygra . Neymar wziąłby ciężar gry na siebie i te mecze po wynikach u siebie byśmy wygrali . Przykład proszę bardzo : 2015 rok wygrywamy z Bayernem 3-0 potem w rewanżu jeden dla Bayernu i gdyby nie Neymar który wiebal dwa gole z niczego mogło być 2-0 i potem różnie w końcówce mogło być . Kolejny przykład PSG co zrobił ? Leo tego meczu wtedy sam by nie wygrał ale był Neymar . A teraz co ok Liverpool niech będzie wielki mecz , ale Roma to są jaja , w tych dwoch meczach Neymar albo by coś strzelił albo coś stworzyl Leo . Bo Leo jest Bogiem ale gdzie Bóg nie może to pośle Neymara i tak było .

Totalnie bez sensu jest gadanie, że bez Messiego nie byłoby tego czy siamtego. Jak pamiętam, to bez niego Barca potrafiła roznieść Real, a z nim odpaść z jakąś Chelsea bez trenera na ławce albo z Romą. W tym sezonie chyba bez niego zdążyła wrócić na fotel lidera, a na camp nou Griezmann zagrał tak, że gdyby miał brodę to by myśleli, że to Argentyńczyk.

Messi jest najlepszym piłkarzem w historii, ale takie gadanie 10-etniego fanboja chyba nie przystoi.

Messi, De Jong i długo długo nic. Gra wygląda dalej bardzo słabo i nie widać niczego na poprawę tego co się dzieje. Mamy jeszcze czas na zbudowanie drużyny która będzie radzić sobie bez Messiego, ale trzeba ogarnąć ten klub, jeśli nie, to bez Messiego będzie połowa tabeli.....

Moim zdaniem 7 dla de Jonga to za mało i powinno być minimum 8. Gość z jednej strony odbierał piłki a z drugiej napędzał większość akcji Barcelony. Do tego widać że jako jedyny jest wyśmienicie przygotowany fizycznie - rajd pod koniec meczu wyglądał jak by 5minut wcześniej wszedł na boisko! Cieszę się bo będzie grajek na lata. Martwi jednak styl i ogólnie bardzo wolna i przewidywalna gra całej drużyny :(

Akurat zdjecie mumii moglo by zostac zastapiane jakims nosferatu czy zombie bo Barca pod sterami bartka oraz ev jest obecnie takim żywym.trupem na ktorego.sie patrzec nie da.Po tych trzech latach zostana tylko.wielkie sumy transferowe, paskudna gra i brak perspektyw.

Cieszy mnie głównie nasz środek pola. Dwóch młodych utalentowanych zawodników w tym miejscu, którzy już stanowią o naszej sile w tej formacji. Nie wiem nawet, który na ten moment lepszy czy Arthur czy Frankie.

Brawo za odwazne podsumowanie "dokonan" biznesmena w tym sezonie.

Ciekawe i trafne zdjęcie. Oceny redakcji w punkt

Brawo dla redakcji za oceny. Najbardziej podoba mi sie to, ze ktos w koncu napisal prawde o Pique

Dowaliliście z tym zdjęciem, mocne iks de

Najbardziej podobało mi się to : wybawiciel dyletantów. Tylko tego bym nie skreślał, jak łaskawie uczyniła to Redakcja. Noty ok.

Busi ma swoje lata i potrzebuje wokół siebie ludzi,którzy z Barcelony już odeszli.Idę o zakład,że najbliższy mecz z drużyną grającą na większej intensywności,mocno pressującą,Sergio znów będzie wyglądał marnie.Nie mam problemu wziąć na klatę pomyłki,więc jeśli będzie inaczej,z pewnością uderzę się w pierś.

Ależ jest hejt na Valverde nie oszukuj my się gdyby nie przypadek z Liverpoolem zdobylibyśmy z tym trenerem wszystkie możliwe trofea podobnie rok przedtem. Ale niestety tym zaprzepaścił.wszystko trochę mi go szkoda. Co najlepsze w Barcelonie wcale nie chcą jego zwolnienia chodzi mi o kibiców. Tylko w Polsce :p

W ostatnim spotkaniu 25 minut wystarczyło by Ansu został zawodnikiem meczu w/g Redakcji.Dziś 20 minut to zbyt mało,by dokonać oceny Semedo...

Ty potrzeba nowego zarządu i trenera pozbyć się Rakiticia Roberto Suareza postawić Griezmanna na środek choć mówiłem że on niepotrzebnie przychodzi i to będzie kasa wydana w błoto o się sprawdza

Brawo dla Redakcji za załączone foto i krótki opis Leo.To mówi więcej jak kilka artykułów do kupy o sytuacji klubu.

Czemu gdyby nie Messi nie pomyślano by o zatrudnieniu Valverde? Można nie lubić Ernesto, może się jego gra nie podobać, ale "na papierze" jego kandydatura na trenera była bardzo rozsądna, szczególnie po bardzo głośnym Lucho oraz różnych aferach, choćby tych związanych z Neymarem. Szczerze mówiąc nie wiem jakby brak Messiego miał sprawić, że zarząd wówczas nie pomyślałby "kurde przydałby się ktoś kto by to wszystko uspokoił". Czy redaktorzy mnie oświecą?

Fajnie ,gdyby były jeszcze czasy ile przebiegł cały zespół i poszczególni zawodnicy w meczu .W kontekście tego czy zespół walczy czy nie bo ostatnio sporo się mówi można by zobaczyć mniej więcej trend czy zespół fizycznie się poprawia.
Gdyby była ogólna statystyka meczy jako zespół też byłoby fajnie.Bo chyba tego nie ma.Oczywiscie jesli nie było by to kłopotliwe.
Czyli 12 zawodników jest na poziomie od 5 w górę Fati, Robeto i Pique pod kreską.
4 zawodników jest super formie rokujący jest Dembele czekam na bramkę aby psyvhicznie się wzmocnił.Zobaczymy co z Firpo dostał 6.Super liczę od 7.(choć jest Alba i Semedo).Oczywiście generalnie Ter Stegena też można zaliczyć do super graczy w formie.Co do Fatiego powinien grać całe mecze w Barcelonie B okrzepnąć i od czasu do czasu grać w drużynie podstawowejjsk wchodzi z ławki jest ok ale to za mało co gra.Więcej wtedy powinien grać Dembele bo jego forma idzie w górę.Griezman powinien do końca sezonu się ogarnąć jeśli chodzi o Pique to tu liczę że złapie formę jak rok temu.Umtiti niech zagra do końca sezonu bez kontuzji to można go poważnie brać po uwagę..

Dlaczego tylko Messi nie ma 10 ??????

Zdjęcie poprawiło mi humor, dzięki :) A co do ocen to chyba zgadzam się z każdą.

Mnie ta grafika nie bawi gdyż jest to " śmiertelna " prawda :(

Chyba sam nie wierzę że to napisze. Zgadzam się z ocenami redakcji ????

Hah Griezman znowu najsłabszy na boisku lubię to

Lionel Messi - 9 - ok, zasłużył 3 bramkami na tę notę.
Ale czy - "Wybawiciel dyletantów decydentów."? Problem w tym że budzi się do życia w niewłaściwych meczach. Tam gdzie decydują się losy LM Leo śpi. A decydenci dyletanci dalej trwają!
Akurat w meczu z Celtą nie powinno go być na boisku, a wygrać ten mecz powinni pozostali.
Jeżeli Barcelona już teraz nie obudzi się ze snu jakim otoczył ją Messi, to przebudzenie po jego odejściu może być bardzo kosztowne.

Nie jestem pewien czy przedstawienie stylu jako zdjęcie to personifikacja. Personifikacja to przecież nadanie cech ludzkich.

Pierwszy raz od dawna oceny według są bardzo dobre. Może małe różnice ze względu na interpretowanie różnych sytuacji, ale tak jak są jest całkiem spoko. Brawo do oceniających.

Oceny ok, ale czy gdyby tak jak Messi zagrał Dembele lub Ansu to czy nie dostaliby 10? Miało nie być oceniania za nazwisko :D

Kurde no ja jakoś kompletnie inaczej zapamiętałem to wejście Busiego. Może muszę to jeszcze raz obejrzeć w wolnej chwili.

Co tu się odściahowało xD

Antoine Griezmann aktualnie ZM, @ściah

Na zdjęciu powinien stać jeszcze Leo Messi i pudrować mu twarz.

piękne zdjęcie idealnie odzwierciedla styl który umiera albo to Valverde xD

Fotka dzisiaj wygrywa