Leo Messi poprawił skuteczność strzelania rzutów wolnych o niemal 6%

Julia Cicha

10 listopada 2019, 11:00

AS

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Leo Messi zanotował wczoraj kolejny świetny występ, strzelając hat-tricka dzięki dwóm bramkom z rzutów wolnych i jednej z rzutu karnego. Dziennik AS wylicza dziś, jak poprawiały się statystyki Argentyńczyka.

W tym sezonie zawodnik strzelił już osiem goli w siedmiu meczach, w których zagrał. To podobna tendencja do tej z poprzedniego sezonu, kiedy to zakończył rozgrywki z 36 trafieniami w 34 pojedynkach. Messi zanotował również swój 52. hat-trick w karierze. Wczoraj trzykrotnie trafił ze stojącej piłki, co w LaLidze nie miało miejsca od 2012 roku. Wtedy dokonał tego nie kto inny jak Leo.

Mister Chip informuje, że do sezonu 2014/15 Messi strzelił 12 goli z rzutów wolnych na 174 próby. Od tamtej pory również spróbował 174 razy, ale udało mu się aż 22 razy. Pokazuje to wzrost skuteczności z 6,9 do 12,6%. Argentyńczyk zamienia teraz wolne na bramki niemal dwa razy częściej. W ostatnich pięciu sezonach napastnik zdobył w sumie 29 goli z wolnych, czyli więcej niż takie kluby jak Juventus (27), Real (23) czy Roma (21). W ostatnim ćwierćwieczu w LaLidze Messi strzelił 33 bramki z wolnych, Cristiano 19, Roberto Carlos 16, a Ronaldinho 15.

Podczas pierwszego treningu w trakcie presezonu zawodnik doznał kontuzji, przez którą nie zagrał z Athletikiem, Valencią, Osasuną i Betisem. Później trzeba było poczekać na jego powrót do formy, ale teraz Leo strzelał już w pięciu kolejkach z rzędu i zaczął zagrażać Benzemie w klasyfikacji Pichichi. Wczoraj Argentyńczyk w ostatnich minutach spotkania próbował nawet podarować bramkę Griezmannowi, ale Francuz nie trafił do siatki. Teraz Messi poleci na zgrupowanie reprezentacji Argentyny po trzech miesiącach sankcji spowodowanej jego słowami po odpadnięciu z Copa América. Kibicom Barçy pozostaje trzymać kciuki, by wrócił do Barcelony zdrowy i w pełni sił.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Błąd w tytule. Jeśli to to nie procent, a punktów procentowych, ewentualnie można napisać, że poprawił o 83%.

Jeśli porównujemy dwa wyniki procentowe, to różnica pomiędzy nimi to punkty procentowe, stąd poprawiając z 6% skuteczności na 12% skuteczność, skuteczność została podwojona, a więc jest to 100% większa skuteczność.
« Powrót do wszystkich komentarzy