Poranny przegląd prasy FCBarca.com

10 listopada 2019, 07:31

26 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Jest geniuszem" - hat-trick Messiego ze stałych fragmentów gry dał Barcelonie wygraną i pozycję lidera w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Dwa piękne gole z wolnych, jeden z karnego oraz trafienie Busquetsa nagrodziły poprawę wizerunku. Referendum Atlético na Wanda. Benzema poprowadził goleadę Realu w deszczu. Cervera szaleje na punkcie braci Márquez. Dziś w grze jest połowa mistrzostwa Premier League.

"Messi, Messi i tylko Messi" - Barça pozostaje liderem LaLigi dzięki kolejnemu świetnemu występowi Argentyńczyka, który zdoby hat-trick ze stałych fragmentów gry (rzut karny i dwa wolne). Bartomeu potwierdza pozycję Valverde: "to idealny trener dla tej Barçy". Święto Realu na Ipurua. Machin wierzy w niespodziankę. Cervera oszalała na punkcie braci Márquez.

"Bardzo wdzięczni" - Messi utrzymał Barcelonę na pozycji lidera dzięki trzem bramkom ze stojącej piłki - dwóm rzutom wolnym i jednemu karnemu. Espanyol chce przenieść radość z wysokiej wygranej w Lidze Europy do ligi i spróbować sprawić niespodziankę na Wanda Metropolitano. MotoGP: duma Cervery. Baxi Manresa przegrało z Fuenlabradą. Rugby: Santboiana zremisowała w derbach w ostatniej chwili. Barça prowadziła już nawet 12 punktami, ale skończyło się wynikiem 32:32. Oprócz tego informacje o piłce wodnej.

"Biała burza" - Real rozpętał huragan dobrej gry i goli na Ipurua. Świetny występ podopiecznych Zidane'a w ich najlepszym meczu. Benzema wciąż strzela (dublet i Pichichi), pierwszy pokaz Hazarda, a Courtois ma już serię 533 minut bez straty gola. Trzy gole Messiego, by ukryć zły moment zespołu. Dziś derby Sewilli zbiegające się z wyborami w Hiszpanii. Nadal chce zdobyć jedyny wielki tytuł, którego mu brakuje - Masters.

"Wielki Real" - zespół rozegrał z Eibarem najlepszy mecz od powrotu Zidane'a. Benzema jest Pichichi, pierwszy magiczny wieczór Hazarda. "Barça jest Messim" - trzy gole Argentyńczyka, dwa z wolnych i jeden z karnego, przeciwko Celcie dają ulgę Ernesto Valverde. Simeone wprowadza zmiany z Trippierem, Herrerą i Vitolo. Atlético i Espanyol walczą z suszą punktową. Alonso na trzecim miejscu w Arabii w teście przed Rajdem Dakar.

To co gra Barca przy obecnym zarządzie to jest jeden wielki dramat. Mamy bramkarza klasy światowej, napad myślę że czołówka światowa, pomoc niewiele gorsza. Jedynie obrona ma trochę do nadrobienia, ale mimo wszystko mam wrażenie że gra takich zawodników powinna wyglądać zupełnie inaczej. Na murawie nic im się nie klei... Brak pomysłu na grę, już nawet nie pamiętam ile spotkań uratował sam Messi - wiadomo że jest najlepszy na świecie ale cała reszta również powinna coś sobą prezentować, polki co to w tym sezonie Messiemu pomaga jedynie Jong, który jeszcze nie stracił nawyków z Ajaxu, ale jak tak dalej pójdzie to Valdek i jego zniszczy...