Ernesto Valverde: Z Messim wszystko jest możliwe

9 listopada 2019, 23:55

AS

25 komentarzy

Na konferencji prasowej po meczu z Celtą Vigo na Camp Nou (4:1) Ernesto Valverde był pytany m.in. o Leo Messiego oraz Antoine'a Griezmanna.

Potrzebowaliście takiego zwycięstwa.

Tak. Po porażce przydaje się zwycięstwo, szczególnie w takim klubie jak nasz. Za nami bolesna porażka, a dziś byliśmy w stanie wygrać. Na początku nie graliśmy w zbyt wysokim rytmie, ale później, w drugiej połowie, spisywaliśmy się już lepiej.

Celta na was naciskała.

Celta stosowała wysoki pressing już za kadencji Escriby, jednak tym razem zagrała trzema stoperami. Pilnowała naszych napastników ręka w rękę. Trzeba było stale naciskać, ponieważ już wcześniej grała przeciwko nam w taki sposób.

Nie podobała ci się gra Sergiego Roberto w środku pola?

Rzeczywiście Sergi rozpoczął mecz w drugiej linii, to jedna z możliwości. Grał na pozycji defensywnego pomocnika. Podoba mi się, spisuje się dobrze. Jednak zmieniłem jego pozycję ze względu na kontuzję Nélsona Semedo i wejście Sergio Busquetsa.

Czy drużyna z Busquetsem była lepiej zorganizowana?

Nie wiem. Być może tak. Jednak wydarzeń z pierwszej połowy nie przypisuję do taktyki, ale do niskiego rytmu. Nie graliśmy płynnie na połowie rywala, jednak później spisywaliśmy się coraz lepiej.

Wolicie już, kiedy Messi wykonuje rzut wolny, a nie rzut karny?

Prawie. Z Messim wszystko jest możliwe. Wiemy, że przeciwnicy zawsze uważają, aby nie popełniać fauli, a dla nas to dobre.

Jaki to był mecz twoim zdaniem?

Oprócz tego, że zdobył trzy gole, Leo bardzo angażuje się w grę, interpretuje ją i wie, że czasami zespół nie gra płynnie, ponieważ nam czegoś brakuje. Wtedy Leo schodzi i stwarza odpowiednie warunki do oblokowania sytuacji. Idealnie interpretuje grę.

Ile macie cierpliwości do Griezmanna?

Zawsze jesteśmy cierpliwi. Wobec wszystkich, nie tylko wobec Griezmanna.

Ale macie więcej możliwości.

Tak i je wykorzystujemy. Jest wiele meczów. Zawsze trzeba odpowiednio zarządzać kadrą.

Z Messim wszytsko jest mozliwe, nawet wygrywac trofea z betonem na lawce.