Oscar García: Bez Messiego ten mecz byłby zupełnie inny, mielibyśmy nawet szanse na zwycięstwo

Łukasz Lewtak

9 listopada 2019, 23:37

Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

W swoim debiucie w roli trenera Celty Vigo Oscar García przegrał na Camp Nou z Barceloną 1:4. Po meczu szkoleniowiec był jednak dumny z postawy swoich zawodników, a także chwalił Leo Messiego.

- Wiedzieliśmy, że utrzymanie rytmu w pierwszej połowie będzie nas kosztować. Chcieliśmy wyjść odważnie i wygrać. Rozegraliśmy dobrą pierwszą połowę. W drugiej drużyna odczuwała zmęczenie fizyczne. Rywale strzelili nam trzy gole ze stojącej piłki. Jestem bardzo dumny z pracy wykonanej przez moich piłkarzy.

- Niestety widziałem wiele goli Messiego. Można kontrolować przebieg meczu, a jego jedna akcja przesądza o wyniku. Jego nie da się kontrolować. Ma bardzo wysoką skuteczność przy rzutach wolnych, a nie da się uniknąć fauli w tej strefie. Bez Messiego ten mecz byłby zupełnie inny, mielibyśmy nawet szanse na zwycięstwo. Jego obecność wpływa jednak na wszystko - sposób bronienia się, przejścia... Mimo to dobrze go kontrolowaliśmy, ale stojącej piłki nie da się już kontrolować.

- Nasi ważni zawodnicy byli kontuzjowani. Chcieliśmy zamknąć korytarze w środkowej strefie i przekazywać piłkę do napastników. W drugiej połowie kilka razy wchodziliśmy w pole karne. Messi jednak sam zmienia mecz.

- Odczucia po meczu na Camp Nou są bardzo piękne. Jeśli miałbym wybrać idealne miejsce na trenerski debiut, to byłoby właśnie tutaj. To dla mnie bardzo wyjątkowe miejsce. Mimo wyniku zawsze będę wspominał to spotkanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niestety to prawda

Celta zagrała bardzo dobry mecz i gdyby nie te stałe fragmenty gry ciężko było by nam to wygrać

Zobaczymy jak to dalej ogarnie, ale na razie praktycznie cały mecZ Celta wiedziała co ma robić i w miarę im to wychodziło. Fajny obrazek po meczu, podszedł do swoich piłkarzy, pocieszył ich i pogratulował zaangażowania.

gość ma sporo racjii , my nie zagraliśmy świetnie jako drużyna ale messi wiadomo.... znokautował sam celtę

Celta od dawna nie grała tak dobrze. Powodzenia Oscar w Hiszpanii ponownie!

A bez bramkarza, to w ogole ho ho by byl wynik dla was.