Sergio Busquets: Mamy przewagę w postaci najlepszego wykonawcy rzutów wolnych na świecie

Radek Koc

9 listopada 2019, 23:34

AS, Marca

3 komentarze

Fot. Getty Images

Sergio Busquets udzielił wywiadu tuż po końcowym gwizdku w meczu z Celtą Vigo. Defensywny pomocnik zarezerwował szczególnie miłe słowa dla Leo Messiego.

Kiedy po raz ostatni zdobyłeś gola? 

Dawno temu, ale moja bramka zostanie zapamiętana raczej jako zwykła anegdota. Najważniejsze było zwycięstwo drużyny. Przed meczem z Celtą zanotowaliśmy wpadkę w lidze i remis w Lidze Mistrzów, więc wygrana była ważna. Chcieliśmy utrzymać pierwszej miejsce w lidze i rozpocząć przerwę reprezentacyjną z większym spokojem. 

Za każdym razem, kiedy Messi podchodzi do wykonywania rzutu wolnego, czujecie, że padnie gol? 

Mamy tę przewagę, że możemy liczyć na najlepszego wykonawcę rzutów wolnych na świecie i najlepszego piłkarza w ogóle. Stopniowo doskonalił sztukę strzelania rzutów wolnych, a to nie jest takie łatwe. To duża przewaga i oby dalej tak uderzał. 

Było wam trochę ciężko na początku tego meczu.

Kiedy rywale atakowali nas jeden na jednego, byliśmy zmuszeni do pozbywania się piłki. To im dało większą pewność siebie. Potem po strzelonej bramce zaczęliśmy grać lepiej. Pomogły nam gole.

Twoje wejście uporządkowało grę zespołu. 

Myślę, że to była suma różnych rzeczy. Zaczęliśmy się czuć coraz bardziej swobodnie, piłkarze Celty zaczęli bardziej wątpić po straconej bramce. Udało nam się utrzymywać przy piłce i nasza gra wyglądała lepiej. 

Zwycięstwo może pomóc w pozbyciu się wątpliwości? 

Wiemy, w jakim miejscu się znajdujemy. Jesteśmy świadomi, że w przypadku braku zwycięstw wątpliwości narastają. Tym bardziej, jeśli nasza gra nie jest dobra. Presja jest tutaj ogromna, ponieważ jest to najlepszy klub na świecie. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Do tego macie przewage w postaci motywacji - ogromne pieniadze, obiekty - stadion oraz obiekty trenigowe i odnowy bilogicznej, sztab wykwalifikowanych trenerow itp. itd a wygrywacie bo macie cyborga w skladzie z setelitarnym naprowadzaniem na cel.

Sergio piszę to chyba pierwszy raz w tym sezonie, Tobie dziś też należą się gratulacje. Nie mam tu na myśli bramki, a dobrą grę w dzisiejszym meczu. Więcej takich, taki Busi jest nam potrzebny.