Emerson: Chcę być podstawowym graczem Barçy i zapisać się w historii tego klubu

Radek Koc

9 listopada 2019, 20:35

Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Emerson de Souza został kupiony przez Barcelonę na początku tego roku i natychmiast wypożyczono go do Betisu, w którym ma obecnie pewne miejsce na prawej obronie. Brazylijczyk może już niedługo zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Brazylii, a jego wielkim celem jest gra w zespole Blaugrany.

Przebieg kariery: Zacząłem grać w piłkę w wieku 16 czy 17 lat. Już po trzech latach prawdziwego grania występuję w Betisie i należę do Barcelony. Dostałem również powołanie do reprezentacji Brazylii. To coś niewiarygodnego, z innego świata. 

Reprezentacja Brazylii: Kiedy zostałem powołany do kadry Brazylii U-20, nie mogłem w to uwierzyć. Spełniło się moje marzenie. Teraz czuję to samo. Jestem jednak dużo lepiej przygotowany niż przy tamtej okazji. Chcę przyjechać na zgrupowanie i dać z siebie wszystko. 

Aklimatyzacja: Moja aklimatyzacja w Hiszpanii przebiega znakomicie. Nie tylko jeśli chodzi o futbol. Jedzenie, język i generalnie wszystko. Hiszpania przypomina mi w niektórych aspektach moją ojczystą Brazylię: letnie ciepło i podobny język. Jedyną "złą" rzeczą tutaj jest brak moich kuzynów i przyjaciół, którzy pozostali w Brazylii. 

Hiszpański futbol: Tutaj w Hiszpanii futbol jest szybszy. Kiedy jesteś w posiadaniu piłki, nie masz zbyt dużo czasu na zastanawianie się. Wolna przestrzeń zostaje bardzo szybko zamknięta. Na początku było trochę ciężko. To jednak nie trwało zbyt długo. Obecnie czuję się dobrze przystosowany do europejskiego stylu gry. Ewolucja była stała i moi koledzy mówią mi, że bardzo się rozwinąłem. 

Plany na przyszłość: Moja kariera dopiero się rozpoczyna. Chcę wygrać Ligę Mistrzów i mistrzostwa świata. Chcę się zapisać w historii z Betisem. To klub z wielką tradycją, cudownymi kibicami i niesamowitą atmosferą. Myślę też jednak o dołączeniu do Barcelony. Chcę przekonać ją do mojego futbolu i wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie. Należy jednak spokojnie poczekać. Ciężko pracuję, aby nie przegapić właściwej szansy. Moim marzeniem jest napisanie historii w barwach Barcelony. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chłopie pracuj dalej a otrzymasz to na co zasługujesz szczerze życzę mu powodzenia i trzymam za niego kciuki :)

No to pracuj dalej w Betisie i zapraszamy :D

Zabrać po sezonie jak nie chcą dać szansy Wague