Na kłopoty Leo Messi

Eoren

9 listopada 2019, 19:46

392 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

4:1

Herb FC Barcelona

RC Celta Vigo

CEL

• Lionel Messi 23' (k.), 45', 48'
  • Sergio Busquets 85'
  • 42' Lucas Olaza 

Po wysokim zwycięstwie Realu Madryt (4:0 z Eibarem) Barcelona nie miała wyjścia. Musiała wygrać, żeby obronić pozycję lidera. Mecz z Celtą Vigo, w ramach 13. kolejki LaLigi, był też okazją do rehabilitacji przed publicznością po bezbarwnym spotkaniu ze Slavią Praga i porażce z Levante.

Początek nie wróżył większej różnicy wobec tego, co drużyna Ernesto Valverde zaprezentowała w stolicy Czech. Mimo przewagi w posiadaniu piłki Barcelona nie przejmowała kontroli nad grą i nie radziła sobie z pressingiem przeciwników. Przełom nastąpił w 22. minucie, gdy po akcji Firpo Aidoo odbił pikę ręką w obrębie szesnastki. Do rzutu karnego stawił się Leo Messi, który bezbłędnie pokonał Rubena.

Jeszcze przed wykonaniem jedenastki plac gry opuścił Nélson Semedo, którego zmienił Sergio Busquets. Portugalczyk doznał urazu mięśniowego w prawej nodze.

Cała pierwsza połowa kręciła się wokół postaci Argentyńczyka – zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym kontekście. Niecałych dwadzieścia minut później to jego (dość kontrowersyjny) faul na Cheikhu odgwizdał arbiter, dyktując rzut wolny na rzecz gości. Iago Aspas markował próbę wykonania stałego fragmentu gry, a zamiast niego futbolówkę do siatki Barcelony wpakował Olaza.

Co Messi daje, Messi odbiera. Tuż przed końcem pierwszej połowy po faulu Frana Bertrana na Arthurze rzut wolny dla Barçy wykonywał właśnie Argentyńczyk. Jego strzał zdjął pajęczynę z rogu siatki Rubena i Barcelona mogła zejść na przerwę z komfortem jednobramkowego prowadzenia.

Po przerwie boisko opuścił Fati na rzecz Dembélé. Francuz szybko dal się zauważyć. Już w pierwszej minucie drugiej odsłony gry efektownie ograł rywali; jednak ta akcja nie przyniosła efektów – piłka po jego strzale powędrowała tuż nad poprzeczką bramki.

Nie potrzeba było wiele czasu by Messi znów o sobie przypomniał. W 48. minucie ponownie został egzekutorem rzutu wolnego, przy którym Ruben nie miał nic do powiedzenia. Tym samym napastnik Barçy skompletował hat-trick, w którym każde trafienie zdobył ze stałego fragmentu gry.

Po długim etapie sennej gry Messi mógł znów podwyższyć wynik. W 72. minucie Dembélé posłał w pole karne świetne płaskie podanie, jednak Argentyńczykowi zabrakło dosłownie centymetrów, by móc je odebrać i skierować do siatki.

Im bliżej końca spotkania, tym większą przewagę notowali gospodarze. Tym, który podniósł wynik na 4:1, okazał się… Sergio Busquets. De Jong przetransportował piłkę w okolicę pola karnego, Dembélé dograł do Messiego z lewej strony, a ten wycofał podanie na wolne pole gdzie niepilnowany czekał już Katalończyk. Busi ułożył sobie piłkę na nodze i bezbłędnie przyłożył.

Dzięki zwycięstwu nad Celtą Barcelona utrzymała się na pozycji lidera LaLigi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

De Jong na pewno pracuje nad kondycją indywidualnie. Końcówka meczu, większość składu wyczerpana, a Frenkie zalicza kolejny sprint z piłką przy nodze przez środek boiska. Brawo.

Piekło zamarzło Busi strzelił gola -dobre to było.

Ten Dzban Dembele powinien grac predzej. Juz w meczu ze Sparta zaczal agresywnie odbierac pilke, co wczesniej sie nie zdarzalo. Nie mam watpliwosci ze to on a nie Griezmann powinien grac na LS. Szkoda ze nie ma szansy by gral na PS, bo tam podoba mi sie bardziej.

Messi nie grał w H.... czasu A już jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Norma.

I znów to samo, dobry wynik broni Valverde, cud że ten gościu ma Messiego który broni mu posady, jako zespół moim zdaniem Barca była wczoraj słabsza od Celty, mało było klarownych sytuacji wypracowanych poprzez jakąś ładną składną akcje, znów podanie do Leo i oczekiwanie na to co zrobi

Już nie chcę myśleć co będzie jak Messi odejdzie?...staniemy sie takim Realem bez Ronaldo!

Przepraszam wczoraj nie oglądałem. Nie do końca rozumiem ten opis. Mam rozumieć że Messi strzelił karnego i dwa gole z rzutów wolnych?

Trzeba byc idiotą zeby cieszyc sie z tej wygranej. W nastepnym.meczu wolne siedziec nie bedą tak jak wczoraj...

Należy przypuszczać, że najlepsza forma pojawi się w najważniejszym momencie sezonu co jest bardzo prawdopodobne.

Messi wygrał mecz rzutami wolnymi, niestety to tyle naszej gry więc ciężko jest się cieszyć widząc totalne zagubienie Valverde.

De Jong w tym momencie góruje nad wszystkimi poza Messim. Gość jest mega mocny w rozegraniu,nie boi się pojedynków jest bardzo młody. Dajmy mu się rozwijać. Idealny transfer, typowy piłkarz. Dawno nie było u nas takiego zakupu.

Niesamowite ma te wolne Messi . Nie przypominam sobie by ktoś inny w tak krótkim odstępie czasu strzelił dwa gole z rzutu wolnego . Po jego drugim golu z wolnego a trzecim w całym meczu byłem gotowy wyjść z pokoju i długo z niego nie wracać , po prostu szok co ten facet robi . Na plus również De Jong i Arthur na minus natomiast Grizmman który od kilku meczu gra gorzej od Coutinho , Francuz ewidentnie jest ciałem obcym w tej drużynie .

Mecz meczem, ale jak oglądam Semedo, Firpo lib Dembele nie patrząc na numer koszulki często zastanawiam się kto jest kto gdy zmienia pozycje w czasie akcji... Wygląd, ruch oraz szybkość podobna :P można się pomylić. Ogólnie mecz na plus, ale jeszcze dużo do poprawy ;)

Dwa wolne, dobitka i z karnego, pozamienialismy się na łby z drużyną Zidane'a.

Messi wycofał do Busquetsa przy 4:1? Widzę dobrze oglądane xD

Druga polowa o wiele lepsza. Warto odnotowac fajnybwystep Firpo. Dobre wejscie Dembele. Jak na moje to gora 1 glupia strata wynikajaca z nonszalacji. Reszta to po prostu proby ciagniecia do przodu. Co jak to ale jak chcesz zeby akcja szla do przodu to dajesz pilke Messiemu albo Dembele ewentualnie FdJ.

Ciesze sie ze moglem ten mecz ogladac z trybun. De Jong jest kapitalny on jest wszedzie.

Mało z was wierzy, że obecne kłopoty są przejściowe i odnajdziemy właściwą drogę i szczyt formy przyjdzie we właściwym momencie. Wiem jego posunięcia kadrowe wyglądają na szalone... Ale może tam jest metoda...

Nie ma się co cieszyć , bo kiedy Messi będzie miał gorszy dzień czy będzie miał krycie 2-3 zawodników jak często to bywa w Lidze Mistrzów to nie ma zespołu , On jest genialny , ale czasami też zdarza się Jemu słabszy mecz i nie ma komu wziąć ciężaru gry , a wszystko to przez tego trenera , bo nie potrafi trafić do reszty zawodników . W innych klubach grają świetnie ( Coutinho , Dembele , Griezmann) chociażby , przychodzą tutaj i Valverde psuje ich . Nie to co Klopp , w drugą stronę , z tylu średnich zawodników wyciągnął tyle , że są maszynami do wygrywania .

Wynik dobry niż gra. Stałe fragmenty przeważyły. Oglądając mecze Barcelony w tym sezonie zaobserwowałem że większość bramek zdobyte zostały po akcjach indywidualnych poszczególnych zawodnikach a mało jest akcji drużynowych. Poprzednich latach gra opierała się na akcjach zespołowych że miło było aż popatrzyć. Każdy chciał piłkę i każdy pokazywał się na pozycjach i było dużo wariatów do rozegrania fajnej akcji. Teraz jest jest wielki chaos.

Wynik oczywiście totalnie oderwany od rzeczywistości. Graliśmy słabo i bez pomysłu. Gdyby nie niewytłumaczalny i chyba niemożliwy do powtórzenia talent Messiego to nie wiem czy byśmy wygrali. Jedyne co dzisiaj wyglądało w miarę sensownie to obrona ale to chyba też dlatego że przeciwnik kiepski jakościowo. Słaby mecz Arthura, wydaje mi się że nie robi on oczekiwanych postępów. Jest poprawny w przyjęciu i potrafi przytrzymać piłkę ale nie ma tego ostatniego podania które tworzyłoby okazje. Oczywiście jak każdy piłkarz ze składu powinien dostać jeszcze sezon u innego trenera ale chyba trzeba się rozglądać za poważnym konkurentem na tej pozycji.

Niestety nie widziałem meczu czyli karny, wolny, wolny i senna gra? Znaczy idzie lepsze

Niezłe spotkanie Sergio zwieńczone golem,natomiast De Jongiem jestem zachwycony coraz bardziej,z meczu na mecz..Przegląd pola,gra z pierwszej piłki,czy gra bez piłki-sama przyjemność oglądać.Szkoda,że u reszty gra bez piłki kuleje,mało się szuka pozycji,stad te akcje rozgrywane są wolno.
Tak przez chwilę pomyślałem,gdyby Dembele miał rozum De Jonga czy Busiego,zdrowie Ivana,to Leo miałby kompana idealnego do ataku,choć dziś i tak sie źle nie pokazał.Taki trochę jeździec bez głowy ,po wejściu bardzo chciał zaznaczyć swoją obecność i mało mu sie nie udało.Potencjał widać,ale trzeba jeszcze umieć z niego korzystać i mieć kogoś,kto nim pokieruje.Byłoby szkoda talentu chłopaka.

ten mecz był tragiczny.

Problem polega na tym że taki mecz tylko mydli oczy i opóźnia zwolnienie Valverde.
Sam wynik wygląda nieźle, ale taka gra pozwoli na max ćwierćfinał w LM i po raz kolejny odpadnięcie w kompromitujących okolicznościach, oraz co może w przypadku Barcelony jeszcz gorsze... po grze bez żadnego stylu i błysku.... ;(

A pamiętajmy że "kadencja" Messiego nie będzie trwała wiecznie, każdy rok bez wygranej LM z takim zawodnikiem w składzie to rok stracony !!!

W kilku sytuacjach de jong pokazał wszystkim jak powinna grać Barcelona.. Fajnie przyspieszył z piłką do przodu, nie boi się.. Naprawdę świetny piłkarz i ciężko to stwierdzić ale u nas się w tym momencie marnuje.. Pewnie głównie za sprawą trenera.. Marzy mi się cały czas Wenger

Trzy bramki że stałych fragmentów.. Tak wygląda gra Barcelony..

Jeszcze jedną ważna rzecz trzeba dziś powiedzieć - Valverde przy wyborze pierwszej "11" znów dał ciała. Postawienie na Roberto na ŚPD oraz Fatim od początku to aburd.
Fati jest świetnym chłopakiem, ale powinien dostawać po 30-40 minut, a nie wychodzić po 2 niewygranych meczach z rzędu w podstawowym składzie...

Messi i De Jong dziś najlepsi. Arthur momentami też bardzo dobrze. Umtiti rówież bardzo pozytywnie. Dembele bardzo dobra zmiana. Firpo też dawał radę.
Z pozytywów to tyle. Druga połowa znacznie lepsza niż pierwsza ale to tylko Celta Vigo i ciężko powiedzieć ile w tym naszej zasługi a ile ich niedoskonałości.

Mydlenie oczu ... jest zle i powiedzmy to szczerze ...

Messi, Arthur, de Jong na tym samym poziomie, dziś Busi dołączył poziomem i generalnie tyle zespołu w zespole.

Griezman po podaniu Messiego w sytuacji sam na sam strzela na oślep jak amator.. To jest mistrz świata i jeden z najlepszych piłkarzy tego turnieju? Co się stało z tym chłopakiem..

Widziałem jak na stadionie jedna osoba( chyba kibic barcelony na początku pierwszej połowy) machała białą chustą.

Arthur, Messi, Frankie....Nothing else Matters...

dupy nie urwali

Poproszę o wypowiedź kolegów, którzy krytykowali Messiego pod wczorajszym przeglądem prasy. Dzisiaj jest bardzo dobry moment, żeby zabłysnąć krytykując czlapanie i niepłacenie podatków.

Ja się nie dziwie że każdy narzeka na straty Dembele ale jak ma nie mieć jak dostanie piłkę to jest znany tylko na siebie bo nikt mu nie pokaże się na pozycję tylko wszyscy stoją i czekają na piłkę.

Barcelona jest jak ojciec alkoholik. Raz przyjdzie trzeźwy i rodzina myśli że teraz to jest tem moment że się zmienil i skończył pić. A na drugi dzień znów to samo. Tak nasza Barca. U siebie wynik jest(nie piszę o grze) a przyjdzie wyjazd...

Przydałoby się z 5-6 takich De Jongów w Barcelonie.Na różne pozycje,rzecz jasna.

Z tego co widze to wynik lepszy od gry... a jak tam Junior ogarnial temat za Albe??

Zabrać Messiego i pozostajemy z Arthurem i de Jongiem, którzy nie mieliby komu podać piłki. W tej chwili Dembele to jest jeden wielki chaos, Griezmann biega jak żyd po pustym sklepie, a Ansu jeszcze wiele brakuje do podstawowego składu.

Te rostawienie się zespołu przy wychodzeniu z pod bramki powoduję że często formacje grają za daleko od siebie.Trochę warto by to poprawić.
Czyli pierwsze połowa bieganie celty, w drugiej bateryjek brak.Gra na dużych przestrzeniach.

Argentyńczyk utrzymuje nas w grze, co będzie gdy w końcu go zabraknie? Biada nam!

Wolalbym 1:0 ale zeby ten mecz oglądało się z usniechem na twarzy, wynik wypracował Messi i to niestety jest już dość normalne

Przykre jest to, że od poczatku sezonu mówimy o jednostkach. Dziś można pochwalić kilku graczy, a zespół po raz kolejny nie istniał.

Messi, ekspert w pudrowaniu trupów :)

Tylko wynik jest ok. Nie wiele poza tym.

Jak najbardziej przychylam się do pochwał dla De Jonga. Oby się nie rozczarował Barcelona.

Gra De Jonga to miód malina

De Jong co dziś kasuje i rozgrywa to poezja

Rezultat dziś super, jest tylko jeden "mały" problem, z lepszym przeciwnikiem wynik będzie odwrotny. Nasza gra to kryminał, ale przecież 4:1 i Bartomeu skacze z radości, umacniamy sie na 1 miejscu i ktoś kto meczu nie oglądał pomyśli: No Barca 4:1 easy win :(

Druga połowa bardzo dobra, no i nawet chudy sie załapał na gola

Frenkie to niesamowite stworzenie

Busi strzelił bramę

Super jakby Dembeke strzelił bramkę dodałoby mu pewności.

Aż się boję myśleć, co będzie kiedy Messiego nie będzie. Dziś patrząc na grę Barcy bez Messiego Ci chłopcy nie zrobiliby nic. Przykre.

Denis nawet w marnej Celcie z ławki wchodzi tylko na 25 minut.antek wygląda na tej ławce jak zbity pies.

Ogólnie rzecz biorąc nie mogę oglądać meczu. Nasza gra faktycznie jest ciągle taka zła?

I pomyslec ze kiedys my takie akcje ogladalismy co 3 min. Przy takim podaniu nawet wow nie bylo bo to nie bylo nic wielkiego dla tamtej Barcy

Robercik-16
Messi - 8
Cr - 6
Sobiech- 2
Ja - 2 Zuzia i Pawełek

71 minuta. Dembele rozgrywa z Roberto, chce do przodu, a tam biegnie tylko Messi. RESZTA STOI W MIEJSCU. Przecież to jest kabaret.