COPE: Grudniowe El Clásico może odbyć się między 13:00 a 17:00

Dariusz Maruszczak

8 listopada 2019, 10:46

Cope, Mundo Deportivo

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowano w programie „El Partidazo de COPE”, tegoroczne El Clásico może odbyć się między 13:00 a 17:00.

Prezes LaLigi Javier Tebas wyjaśnił wczoraj, że jego organizacja wciąż decyduje o godzinie rozegrania meczu Barcelony z Realem Madryt, ponieważ nie chce, aby El Clásico kolidowało ze spotkaniami Pucharu Króla. Przypomnijmy, że w sporze o ustalenie daty przeniesienia tej rywalizacji z października jednym z argumentów LaLigi na niekorzyść daty wskazanej przez kluby i zaakceptowanej przez RFEF miało być właśnie nakładanie się na konfrontacje w Copa del Rey.

Dlatego też w programie „El Partidazo de COPE” podano, że pojedynek może zostać rozegrany między 13:00 a 17:00. Nie spowodowałoby to nakładania się na siebie starć, a ponadto będzie to również czas dogodny dla krajów azjatyckich. Dbanie o ten rynek jest jednym z celów LaLigi, a przypomnijmy, że początkowo El Clásico miało odbyć się 26 października o 13:00. Wtedy jednak mecz zostałby rozegrany w sobotę, a nie w środku tygodnia. W programie poinformowano, że spotkanie Barcelony z Realem Madryt na pewno nie odbędzie się o 21:00.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A co tam. Niech puszcza jak skoki w Japoni... O 8 rano i wszyscy zadowoleni... A nie czekaj nawet FIS nie jest taki glupi i zawody robi o tej porze w weekend a nie w tygodniu :D

w takim wypadku niech grają o 13, ale mam nadzieje, że oglądalnośc będzie tak niska, że Tebas sie zesra. Co to za poroniony pomysł, by grać taki mecz o 13 w środe?
Mam nadzieje, ze piłkarze jakoś to zbojkotują, bo to oplucie w strone prawdziwych fanów Realu i Barcelony, a także samych piłkarzy.

@monsterrize a czym się zajmujesz, że w środku tygodnia o 13 siedzisz w domu? Większość ludzi nie będzie miała jak obejrzeć tego meczu.

Najlepiej o 9 rano.... Kpina z Kibiców!

Jeżeli mecz odbędzie się w środę o godzinie np 16, to będzie to naprawdę żenujące i ciężko to w ogóle w jakiś racjonalny sposób skomentować. Po prostu kpina...

@Tridente2015 nie jestem pewien czy chodzi tutaj o Azjatow czy o durny spór LaLiga z RFEF, które zachowują się jak 5 letnie dzieci.

Nie dość że w środku tygodnia to jeszcze dzienna pora meczu ... Jak tak się stanie to są skończonymi idiotami !!!

@Azi Ja w środę pracuje do 17, więc mogliby najwcześniej o 18 :D Ale i tak uważa, że puszczenie tego wcześniej niż o 20 to debilna decyzja.

Jajca jakies???? Normalnie o 20, a nie jakies 13...

Oni naprawdę zwariowali!

@gurales Mam podobnie 13:00 dobra godzina

No i git, niech grają o 13. Akurat odeśpię nockę w pracy i o 18 znowu do pracy :D

Kasa Misiu. Rynek azjatycki ważniejszy od domowych kibiców, zreszta nic nowego, tak sie dzieje juz od kilku lat.

Jeżeli to ma być w środę to ok bo pracuje z domu ;D

@pero1983 dlatego za wczasu wziołem sobie wolne.

O godzinie 13 to większość ludzi jest w pracy

Może nie w temacie, ale chyba ktoś kolejny raz zapomniał o dodaniu meczów do typowania w lidze typerów...

Czyli przy pustych trybunach.

13:00 fajna godzina w sumie nie będzie blokowało wieczoru, mi tam się podoba.

@Marcel99 W czym europejscy kibice są lepsi od kibiców z Azji? To że kasa popłynie to jedno, ale to nie dlatego że lepiej rosną drzewa oglądając mecz, ale dlatego że jest tam cała masa ludzi którzy ten mecz też chcą zobaczyć.

Ja tam lubie jak jest wczesniej

@Nope Nie, nie ciężko, pieniądze od skośnookich są ważniejsze niż miejscowi kibice, koniec, kropka. Tak wygląda współczesna "piłka".

@Marcel99 O jakich fanach mówisz, kto dzisiaj się przejmuje jakimiś kibicami? Nawet jeśli będzie niska oglądalność to ważne żeby kasa z Azji się zgadzała. To jest biznes, jak chcesz sport to oglądaj A klasę. Tzw. Ekstraklasy nie polecam bo może się to źle skończyć.

spoko, może być o 13. I tak się tego oglądać nie da, będzie mniej nerwów.

Dajcie 13 w środę, i niech zobaczą jak będzie się grało przy pustych trybunach. Ale Azjaci są ważniejsi :D

Uważam że zrobia na złość wszystkim i karza grać o 13

18 i było by najlepiej :)