Rivaldo: Jeżeli Ernesto Valverde nie wygra z Barceloną Ligi Mistrzów, nowym szkoleniowcem powinien zostać Ronald Koeman

Ela Rudnicka

8 listopada 2019, 09:00

AS

64 komentarze

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony Rivaldo wypowiedział się na kilka tematów związanych z klubem.

Valverde, Liga Mistrzów, nowy trener: Jeśli Valverde nie uda się misja zwycięstwa w Lidze Mistrzów, to będzie moment na zmianę szkoleniowca. Koeman byłby świetną opcją.

- Barcelona nie może skarżyć się na kontuzje, ma wspaniały skład. Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód. Nie można być zależnym od zawodników.

- Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód i wziąć odpowiedzialność, żeby móc robić różnicę na boisku.

- Valverde nie musi podejmować ryzyka z kontuzjowanymi piłkarzami, którzy muszą odpocząć albo dojść do zdrowia. Musi wierzyć w pozostałych zawodników.

Griezmann i Messi: Grałem w piłkę i wiem, że gracze zawsze rozmawiają w szatni. To z czasem zwiększy ich wzajemne zaufanie.

- Jednym z głównych problemów Griezmanna jest fakt, że przeszedł do Barcelony z klubu, w którym to on był punktem odniesienia, był decydujący w kluczowych momentach, a teraz wydaje się dość nieśmiały, być może za bardzo szanuje Messiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak zmarnowac najlepsze lata Messiego zatrudniajac takiego nieudacznika na lawke trenerska..i co najgorsze nie opamietac sie przez 2 lata. Brawo Bartomeu.

Zdumiewające z jaką łatwością przychodzi tu wszystkim wyśmiewanie takiej legendy jak Rivaldo. Jak trzaskał przewrotki i kręcił krawaty lewą nogą, to wszyscy skakali z radości. Teraz facet po prostu cyklicznie odpowiada na zadawane mu pytania, dzieli się swoja opinią (jak prawie wszyscy na tej stronie - zwłaszcza po porażkach), i jest wyśmiewany, nazywany Gmochem itp. Równie zdumiewający jest fakt, że do tej zabawy przyłączyła sie redakcja, która chyba celowo podpina jedno i to samo zdjęcie do wypowiedzi Rivaldo. Ludzie widząc tą fotografie z automatu chyba nastawiają się na krytykę, bez względu na to co sam Rivaldo powie.

Redakcjo - prosze nie obrzydzajcie nam wizerunku jakby nie patrzeć legendy tego klubu ciągłymi jego wypocinami. Wygląda na to, ze ja nie macie pomyslu na artykul, to wrzucacie wywiad z Rivaldo.

A ten Rivaldo to wykupił jakiś roczny pakiet na udzielanie wywiadów? Co on nie ma co w życiu robić? Zapraszam do mnie, robota wokół domu znajdzie się szybko

@Yoshi94 "Barcelona nie może skarżyć się na kontuzje, ma wspaniały skład. Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód. Nie można być zależnym od zawodników."

Wskaż mi gdzie tu się myli lub gada głupoty ?

"Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód i wziąć odpowiedzialność, żeby móc robić różnicę na boisku."

Następne głupie stwierdzenie ?

"Valverde nie musi podejmować ryzyka z kontuzjowanymi piłkarzami, którzy muszą odpocząć albo dojść do zdrowia. Musi wierzyć w pozostałych zawodników."

.....

Kurde każde jego zdanie w tych wypowiedziach jest zrównoważone i mądre.

A ty piszesz że to poziom Januszy z La-Rambli.

Z tym zwolnieniem EV jak nie zdobędzie za 3 podejściem LM też ma sens w końcu presja robi się nie do zniesienia i jest już baaardzo niezdrowa, a nawiązując do ostatnich słów Koemana jak najbardziej wypowiedź na miejscu.

@hugz Właśnie mnie to rusza i boli najbardziej... Ostatnie lata gry najlepszego piłkarza globu a oni mają klapki na oczach i nie widzą co się dzieje, że to sam Messi ciągnie ten wózek! No dodatek rozważana jest kandydatura człowieka który nic wielkiego nie osiągnął, a z Evertonu wyleciał z hukiem albo człowieka z River Plate, z całym szacunkiem do niego ale większość usłyszała o nim kilka dni temu.

Radzę przeczytać wszystkim bo jak pojawi się kolejna część wywiadów z Rivaldo to nie będziecie wiedzieć o co chodzi.

O Rivaldo kope lat xd

@Yoshi94 A co śmiesznego powiedział teraz ?

Ostatnie słowo apropo Griezmanna w punkt i jest to punkt odniesienia do wszystkich gwiazd które troche u nas gasną (np Coutihnio). Fajnie by było jakby przychodzili i mieli charakter takiego Ibrahimovica ;) - wtedy to Messi musiałby się dostosować XD ... po komentarzach poniżej widzę że zaraz Rivaldo zostanie przerobiony na Tomasza Hajto :)

Dzięki Rivaldo za Twoje wywiady, dzieki nim dowiadujemy sie ciekawych smaczków nt piłki nożnej :D

I kolejny wywiad z naszym celebrytą :) dobrze że zrobili z nim wywiad bo już zatęskniłem za jego świetnymi przemyśleniami

Jest Polski Gmoch xD xD

Jesli nie pokonam 1 na 1 Lebrona Jamesa, nie dostane sie do NBA.

Przy całym szacunku dla Koemana, to jakie wielkie sukcesy ma on w piłce klubowej?

Rivaldo jeden z moich ulubionych piłkarzy z dzieciństwa, na marginesie pier......oli jak potłuczony.

@slayer Nie jestem zwolennikiem internetowych przepychanek ale z racji tego że sugerujesz że komuś coś WMAWIAM, czy też snuje jakieś kosmiczne teorie, to chętnie odpisze ;) Niżej kolega @sokot bardzo rzeczowo wyjaśnia, dlaczego negatywne ocenianie wypowiedzi Rivaldo można uznawać za złośliwe, wręcz głupie. Nie będę się więc powtarzał. Natomiast jeśli chodzi o wspomniane zdjęcie którego notorycznie używa któryś z redaktorów przy artykułach dotyczących Rivaldo, to byłbym skłonny Ci przyklasnąć, gdyby nie fakt że też prowadzę serwis w którym odpowiadam za sekcje sportową i wiem jak pewne rzeczy funkcjonują. Uznajmy jednak że masz racje, a dobranie innej grafiki to zbyt duży wysiłek. Przecież trzeba wpisać w Google "Rivaldo" i wejść w zakładkę grafika, a to nie lada wyczyn. Następnie pobrać zdjęcie i dostosować je do wymogów serwisu fcbarca, co również, nawet dla wprawnego admina, jest wielkim wyzwaniem - Ale co ja tam wiem. Być może to faktycznie zbyt wiele zachodu i lepiej użyć "setny" raz to samo zdjęcie, a moje przypuszczenia to "kosmos".

Tak czy siak - nie toczmy wojenek o takie głupoty. Łączy nas tu wszystkich BARCA. Komentarz pod artykułem napisałem tylko dlatego, że bardzo szanuje i cenie Rivaldo. W moim odczuciu, w ani jednym wywiadzie nie palnął głupoty która pozwalała by z niego szydzić i nazywać go prześmiewczo Gmochem czy Strejlauem (przewinął sie nawet Hajto...) Facet liznął piłki na najwyższym możliwym poziomie, zdobywał najważniejsze trofea, grał w wielkich klubach i w największych turniejach. W pewnym momencie najlepszy zawodnik świata. Z niejednego pieca chlebek jadł. Zna też realia Barcelońskiej szatni i wie jak pewne rzeczy mogą wyglądać od środka. Tym czasem na fcbarca trwa festiwal szydery, bo Rivaldo znów przemówił... No cóż. Ja bardzo sie ciesze że przemawia. Mnie jego pogląd na bieżące sprawy klubu bardzo interesuje i z tego miejsca chciałbym redakcji podziękować że to tłumaczą i wrzucają na stronę.

czy wygra czy nie wygra to i tak bedzie moment na zmiane trenera

@daro22 Myśę że obijali się między jajkami dopiero.

@IwanRakitic Jak on tu grał to większość z obrażających go robiła w Pampersy...

@luki828282 Obraz nędzy i rozpaczy

mam takie dziwne przeczucie źe jakby xaviego wrzucić odrazu na głęboką wodę to by wypaliło

@arkadik mam dokladnie te same odczucia

W sumie nie sprawdzałem, ale chyba zawsze jest to samo zdjęcie, prawda? ;)

Jak wyjdą z 1/8 to będzie sukces :-)

on jest jakimś znachorem?

Ogólnie caly czas Rivaldo co on wogole robi teraz non stop jego wypowiedzi o tym co się dzieję w klubie. Redakcjo wrzuccie Stoiczkowa lepiej bedzie weselej ;)

@IwanRakitic jeśli coś jest śmieszne to ludzie się z tego śmieją, a Rivaldo sam się ośmiesza tymi częstymi wywiadami plotąc 3 po 3. Nikt nie wyśmiewa go za jego karierę piłkarską, oceniają go jako człowieka a nie piłkarza więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

@hugz a mi się wydaję, że nie ugralibyśmy więcej z żadnym innym trenerem. Messi to Messi i jedno jego słowo i EV byłby poza Barcą, a jednak 3. sezon jest jej trenerem. Także coś tutaj musi być na rzeczy.

Panie Rivaldo za dużo oglądasz filmów fantastycznych że z tą siermięga możemy wygrać LM .Prędzej ja będę Papieżem niż Barca wygra z tą ofermą LM , jak można wygrać LM bez taktyki i pomysłu na grę i elementu zaskoczenia .Jak on wiecznie stoi przy murawie i myśli nie o grze tylko jaki obraz na malować .

,,Jeśli Valverde nie uda się misja zwycięstwa w Lidze Mistrzów, to będzie moment na zmianę szkoleniowca:" Co ty bredzisz? Ja mam nadzieje że już go przed 1/8 LM nie będzie !

Mój lewonożny ulubieniec zaczyna brzmieć jak Paulo Coelho :v Co za banały.

Za Koemana będzie to co z Valverde.. Zamienił stryjek siekierkę na kijek..

A można prosić jakieś uargumentowanie? Nie oceniam chce po prostu wiedziec

żadnego Koemana, broń Panie Boże

@Bisz Dlatego nowym szkoleniowcem powinien z9stac Koeman :)

@El dominatore i tak byś nie pokonał :D

@Messiah10 zgadza się, kilka dni temu też to zauważyłem :)

@pJona Cokolwiek filozofia ma wspólnego z piłą nożną, "od 2/3" lat do czynienia mamy w Barcelonie z pokoleniem zawodników, które wygrało już w tym otoczeniu wszystko, co mogło (np. w 2015 roku zdobyli niemal wszystkie możliwe trofea). Ci zawodnicy nie wiedzą, co dalej robić. Udowadniają ogromne możliwości, czasem biorą się w garść i miażdżą rywala, lecz wydaje mi się, że tylko i wyłącznie dla endorfin i może dla kibiców. Jeśli nie zaczną stawiać trofeów na 1. miejscu, to nie wygrają takich rozgrywek jak Liga Mistrzów. Wydaje się, że żeby ją teraz wygrać, trzeba być na wyższym poziomie niż tryumfatorzy tych rozgrywek przed kilku laty, trzeba się po prostu rozwijać, a Barca stoi w miejscu (transfery to temat na osobną, jeszcze dłuższą dyskusję).

Powinni Dax kogoś kto w końcu odejdzie od tej filozofii bo to już jak widać nic nam nie daje od 2/3 lat każdy nas ciśnie

Valverde z tą drużyną i takim podejściem
niczego nie wygra....

@masik86 Wenger od 2014 roku był słaby i nie ma co usprawiedliwiać go transferami. Ten trener się wypalił i nie powinien się zabierać za trenowanie Barcelony, ani żadnego większego klubu, mającego duże ambicje. Co najwyżej przejęcie jakiegoś małego klubu z Chin i dorobienie sobie do emerytury.

@LosiexNowy rzecznik Barcelony????

Wygrają tak jak ją wygrał Rivaldo w Barcelonie, czyli nie w tym życiu xD

Już teraz powinni zaklepać Erika ten Haga. I niezłą opcją był by Wenger niby cały czas był 4 ale zawsze pół składu mu sprzedali i musiał młodych ogrywać.

Ten to co drugi dzień udziela jakiegoś wywiadu.

Trzeba zacząć od tego że NIE WYGRAMY LIGI MISTRZÓW

To.co mówi Rivaldo zawsze jest na odwrót.
Druga rzecz miejmy nadzieję że valverde nie dotrwa do finału LM że co wy*ebia wcześniej

W sumie bym chciał by Rivaldo znów grał :D

@NaFazieHitman
zwyrolem.

@Flores Jak w ogóle dojdą do 1/8.

Może Rivaldo Tu byś spróbował?

@IwanRakitic Ocena występów na boisku i ocena wypowiedzi to dwie różne rzeczy. Sam chyba przyznasz że jeśli facet teraz mówi o wygraniu LM przez Barcę to musiał nieźle odlecieć. Nie wmawiaj nikomu że jeśli ktoś był kiedyś wielkim piłkarzem to teraz jest nieomylny, a Twoja teza że redakcja ośmiesza zawodnika bo wstawia takie a nie inne zdjęcie jest całkiem z kosmosu.

@sokot dla mnie wypowiedzi na poziomie Januszów z La Rambli.
Jeśli nie wygramy LM to trzeba zwolnić Valverde, czyli jak wygramy to trzeba go zostawić na stanowisku? Czyli sama gra się nie liczy? Gdyby byl legendą City to pewnie Pepa też by teraz chciał zwolnić mimo, że grają najlepszą piłkę w swojej historii, ale LM nie wygrali.
Kontuzje kluczowych piłkarzy się nie liczą, bo są rezerwowi? No ludzie, to grajmy co mecz innym składem, przecież to bez różnicy.

@Flores najpier w grupy ...

O, Rivaldo, dawno nie udzielał żadnego wywiadu. :)))

@cordoba Racja dać mu stołeczek ,Farby i pędzle i stojak do tła i może śmiało malować

Z taką grą to my nawet Ligi Europy, w której nas widzę nie wygramy

@luki828282 czasami kuca

Uuuuuu, shots fired