Rivaldo: Jeżeli Ernesto Valverde nie wygra z Barceloną Ligi Mistrzów, nowym szkoleniowcem powinien zostać Ronald Koeman

Ela Rudnicka

8 listopada 2019, 09:00

AS

64 komentarze

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony Rivaldo wypowiedział się na kilka tematów związanych z klubem.

Valverde, Liga Mistrzów, nowy trener: Jeśli Valverde nie uda się misja zwycięstwa w Lidze Mistrzów, to będzie moment na zmianę szkoleniowca. Koeman byłby świetną opcją.

- Barcelona nie może skarżyć się na kontuzje, ma wspaniały skład. Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód. Nie można być zależnym od zawodników.

- Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód i wziąć odpowiedzialność, żeby móc robić różnicę na boisku.

- Valverde nie musi podejmować ryzyka z kontuzjowanymi piłkarzami, którzy muszą odpocząć albo dojść do zdrowia. Musi wierzyć w pozostałych zawodników.

Griezmann i Messi: Grałem w piłkę i wiem, że gracze zawsze rozmawiają w szatni. To z czasem zwiększy ich wzajemne zaufanie.

- Jednym z głównych problemów Griezmanna jest fakt, że przeszedł do Barcelony z klubu, w którym to on był punktem odniesienia, był decydujący w kluczowych momentach, a teraz wydaje się dość nieśmiały, być może za bardzo szanuje Messiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powinni Dax kogoś kto w końcu odejdzie od tej filozofii bo to już jak widać nic nam nie daje od 2/3 lat każdy nas ciśnie

@pJona Cokolwiek filozofia ma wspólnego z piłą nożną, "od 2/3" lat do czynienia mamy w Barcelonie z pokoleniem zawodników, które wygrało już w tym otoczeniu wszystko, co mogło (np. w 2015 roku zdobyli niemal wszystkie możliwe trofea). Ci zawodnicy nie wiedzą, co dalej robić. Udowadniają ogromne możliwości, czasem biorą się w garść i miażdżą rywala, lecz wydaje mi się, że tylko i wyłącznie dla endorfin i może dla kibiców. Jeśli nie zaczną stawiać trofeów na 1. miejscu, to nie wygrają takich rozgrywek jak Liga Mistrzów. Wydaje się, że żeby ją teraz wygrać, trzeba być na wyższym poziomie niż tryumfatorzy tych rozgrywek przed kilku laty, trzeba się po prostu rozwijać, a Barca stoi w miejscu (transfery to temat na osobną, jeszcze dłuższą dyskusję).
« Powrót do wszystkich komentarzy