Rivaldo: Jeżeli Ernesto Valverde nie wygra z Barceloną Ligi Mistrzów, nowym szkoleniowcem powinien zostać Ronald Koeman

Ela Rudnicka

8 listopada 2019, 09:00

AS

64 komentarze

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony Rivaldo wypowiedział się na kilka tematów związanych z klubem.

Valverde, Liga Mistrzów, nowy trener: Jeśli Valverde nie uda się misja zwycięstwa w Lidze Mistrzów, to będzie moment na zmianę szkoleniowca. Koeman byłby świetną opcją.

- Barcelona nie może skarżyć się na kontuzje, ma wspaniały skład. Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód. Nie można być zależnym od zawodników.

- Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód i wziąć odpowiedzialność, żeby móc robić różnicę na boisku.

- Valverde nie musi podejmować ryzyka z kontuzjowanymi piłkarzami, którzy muszą odpocząć albo dojść do zdrowia. Musi wierzyć w pozostałych zawodników.

Griezmann i Messi: Grałem w piłkę i wiem, że gracze zawsze rozmawiają w szatni. To z czasem zwiększy ich wzajemne zaufanie.

- Jednym z głównych problemów Griezmanna jest fakt, że przeszedł do Barcelony z klubu, w którym to on był punktem odniesienia, był decydujący w kluczowych momentach, a teraz wydaje się dość nieśmiały, być może za bardzo szanuje Messiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdumiewające z jaką łatwością przychodzi tu wszystkim wyśmiewanie takiej legendy jak Rivaldo. Jak trzaskał przewrotki i kręcił krawaty lewą nogą, to wszyscy skakali z radości. Teraz facet po prostu cyklicznie odpowiada na zadawane mu pytania, dzieli się swoja opinią (jak prawie wszyscy na tej stronie - zwłaszcza po porażkach), i jest wyśmiewany, nazywany Gmochem itp. Równie zdumiewający jest fakt, że do tej zabawy przyłączyła sie redakcja, która chyba celowo podpina jedno i to samo zdjęcie do wypowiedzi Rivaldo. Ludzie widząc tą fotografie z automatu chyba nastawiają się na krytykę, bez względu na to co sam Rivaldo powie.

@IwanRakitic jeśli coś jest śmieszne to ludzie się z tego śmieją, a Rivaldo sam się ośmiesza tymi częstymi wywiadami plotąc 3 po 3. Nikt nie wyśmiewa go za jego karierę piłkarską, oceniają go jako człowieka a nie piłkarza więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

@Yoshi94 A co śmiesznego powiedział teraz ?

@IwanRakitic Jak on tu grał to większość z obrażających go robiła w Pampersy...

@daro22 Myśę że obijali się między jajkami dopiero.

@sokot dla mnie wypowiedzi na poziomie Januszów z La Rambli.
Jeśli nie wygramy LM to trzeba zwolnić Valverde, czyli jak wygramy to trzeba go zostawić na stanowisku? Czyli sama gra się nie liczy? Gdyby byl legendą City to pewnie Pepa też by teraz chciał zwolnić mimo, że grają najlepszą piłkę w swojej historii, ale LM nie wygrali.
Kontuzje kluczowych piłkarzy się nie liczą, bo są rezerwowi? No ludzie, to grajmy co mecz innym składem, przecież to bez różnicy.

@IwanRakitic Ocena występów na boisku i ocena wypowiedzi to dwie różne rzeczy. Sam chyba przyznasz że jeśli facet teraz mówi o wygraniu LM przez Barcę to musiał nieźle odlecieć. Nie wmawiaj nikomu że jeśli ktoś był kiedyś wielkim piłkarzem to teraz jest nieomylny, a Twoja teza że redakcja ośmiesza zawodnika bo wstawia takie a nie inne zdjęcie jest całkiem z kosmosu.

@Yoshi94 "Barcelona nie może skarżyć się na kontuzje, ma wspaniały skład. Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód. Nie można być zależnym od zawodników."

Wskaż mi gdzie tu się myli lub gada głupoty ?

"Nowi piłkarze powinni zrobić krok naprzód i wziąć odpowiedzialność, żeby móc robić różnicę na boisku."

Następne głupie stwierdzenie ?

"Valverde nie musi podejmować ryzyka z kontuzjowanymi piłkarzami, którzy muszą odpocząć albo dojść do zdrowia. Musi wierzyć w pozostałych zawodników."

.....

Kurde każde jego zdanie w tych wypowiedziach jest zrównoważone i mądre.

A ty piszesz że to poziom Januszy z La-Rambli.

Z tym zwolnieniem EV jak nie zdobędzie za 3 podejściem LM też ma sens w końcu presja robi się nie do zniesienia i jest już baaardzo niezdrowa, a nawiązując do ostatnich słów Koemana jak najbardziej wypowiedź na miejscu.

@slayer Nie jestem zwolennikiem internetowych przepychanek ale z racji tego że sugerujesz że komuś coś WMAWIAM, czy też snuje jakieś kosmiczne teorie, to chętnie odpisze ;) Niżej kolega @sokot bardzo rzeczowo wyjaśnia, dlaczego negatywne ocenianie wypowiedzi Rivaldo można uznawać za złośliwe, wręcz głupie. Nie będę się więc powtarzał. Natomiast jeśli chodzi o wspomniane zdjęcie którego notorycznie używa któryś z redaktorów przy artykułach dotyczących Rivaldo, to byłbym skłonny Ci przyklasnąć, gdyby nie fakt że też prowadzę serwis w którym odpowiadam za sekcje sportową i wiem jak pewne rzeczy funkcjonują. Uznajmy jednak że masz racje, a dobranie innej grafiki to zbyt duży wysiłek. Przecież trzeba wpisać w Google "Rivaldo" i wejść w zakładkę grafika, a to nie lada wyczyn. Następnie pobrać zdjęcie i dostosować je do wymogów serwisu fcbarca, co również, nawet dla wprawnego admina, jest wielkim wyzwaniem - Ale co ja tam wiem. Być może to faktycznie zbyt wiele zachodu i lepiej użyć "setny" raz to samo zdjęcie, a moje przypuszczenia to "kosmos".

Tak czy siak - nie toczmy wojenek o takie głupoty. Łączy nas tu wszystkich BARCA. Komentarz pod artykułem napisałem tylko dlatego, że bardzo szanuje i cenie Rivaldo. W moim odczuciu, w ani jednym wywiadzie nie palnął głupoty która pozwalała by z niego szydzić i nazywać go prześmiewczo Gmochem czy Strejlauem (przewinął sie nawet Hajto...) Facet liznął piłki na najwyższym możliwym poziomie, zdobywał najważniejsze trofea, grał w wielkich klubach i w największych turniejach. W pewnym momencie najlepszy zawodnik świata. Z niejednego pieca chlebek jadł. Zna też realia Barcelońskiej szatni i wie jak pewne rzeczy mogą wyglądać od środka. Tym czasem na fcbarca trwa festiwal szydery, bo Rivaldo znów przemówił... No cóż. Ja bardzo sie ciesze że przemawia. Mnie jego pogląd na bieżące sprawy klubu bardzo interesuje i z tego miejsca chciałbym redakcji podziękować że to tłumaczą i wrzucają na stronę.
« Powrót do wszystkich komentarzy