Oficjalnie: Jordiemu Albie odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego uda

Dariusz Maruszczak

6 listopada 2019, 07:43

FCBarcelona.cat

31 komentarzy

Fot. Getty Images

We wczorajszym meczu Barcelony ze Slavią Praga Jordi Alba musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu urazu mięśnia uda. Klub poinformował, że lewemu obrońcy odnowiła się ostatnia kontuzja.

Jordiego Albę w przerwie konfrontacji ze Slavią zmienił Sergi Roberto, a po zakończeniu spotkania 30-latek przeszedł badania medyczne, które potwierdziły nawrót dolegliwości związanych z mięśniem dwugłowym lewego uda. Przypomnijmy, że podobny uraz odniesiony w rywalizacji z Borussią Dortmund kosztował Hiszpana miesiąc absencji. Barça nie podała, kiedy zawodnik będzie mógł wrócić do gry, a postępy w leczeniu mają wyznaczyć jego dostępność.

Dziennik AS podaje, że Jordi Alba nie będzie mógł występować przez co najmniej trzy tygodnie. To oznacza, że lewy obrońca nie zagra w meczu z Celtą, nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii i nie wystąpi w starciu z Leganés po przerwie na spotkania drużyn narodowych. Celem ma być powrót Alby na pojedynek z Borussią 27 listopada.

Jordi Alba
Jordi Alba
  • Typ kontuzji: Uraz mięśnia dwugłowego uda w lewej nodze
  • Data odniesienia kontuzji: 05.11.2019
  • Przewidywany czas powrotu: Nieokreślony

Kontuzja

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oo to szansa na lewej dla Semedo

Przygotowania fizycznego ciąg dalszy

Sergi Roberto Lubi to!
Szkoda, że nie mamy w kadrze drugiego LO i Semedo musi grać na lewej stronie
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

Do wszystkich optymistów co liczą na firpo: na lewej będzie grał Semedo na prawej Roberto. Organizuje zapisy na zamach w Barcelonie . Cel Ernesto Valverde.

Spoko, Semedo Cie zastąpi. A Firpo dalej będzie patrzył na zespół z ławki. W czerwcu będziemy znów szukać „następcy Alby”

@ukaszz rakitic i Vidal podstawowi? Ogladasz w ogole mecze?

Masz Valverde za swoje... bo nie wiem jak inaczej mam to ująć... Mieć nominalnego, młodego z dużym potencjałem lewego obrońce i robić taki ferment!Fuuu... Nie mogę już patrzeć na tego gościa na ławce.

Za dużo grał Firpo i dlatego ta kontuzja przez brak rytmu meczowego

@LuisSalvano Dla nich wszystkie mecze są trudne...

Fripo i tak nie pogra xd

Jeszcze tylko Busi i podstawowy skład odmlodzony.

@Coutinho007 nie oddałbym nikomu tej satysfakcji .

Haha pozdrawiam kibiców którzy mówili że Suarez, Alba i Messi muszą dużo grać żeby łapać rytm po kontuzji

@smieszek Trzeba po Jurka Millera zadzwonić albo Szakala.

@DamianPSV Bo to nie jest jego brocha tylko innych pracownikow sztabu szkoleniowego... az tak ciezko zrozumiec co jest napisane ? Zacznijcie sie uczyc czytania ze zrozumieniem bo to jest powoli katastrofa...

Ważne, że na trudne mecze już wróci. Niech wypoczywa i regeneruje się na dalszą część sezonu.

Czyli Sergi prawa Semedo lewa idealnie...

To okazja dla zmiennika czyli Junior Firpo nasz nowy obiecujący transfer coś pogra.... a nie czekaj Valverde :(

@Tomek54321 "az tak ciezko zrozumiec co jest napisane ? Zacznijcie sie uczyc czytania ze zrozumieniem bo to jest powoli katastrofa..." Czy ja napisałem że to jego wina? Przytaczam tylko jego sens wypowiedzi odnośnie przygotowania fizycznego. A Barcelona nie jest jedynym zespołem, który uczestniczy w tego typu tournee, ale jedynym który nie wykorzystuje potencjału drużyny. Rozumiem że to nie to samo co siedzieć dwa miesiące w ośrodku i się przygotować, ale jak tak wygląda początek sezonu to jak będzie wyglądał koniec? Będą z kijkami do nordic walking biegać? Przy odpowiednim wykorzystaniu czasu nawet na tournee można zbudować trochę formy. Co robili w czasie kiedy nie grali meczy o pietruszkę? Bo chyba nie pracowali nad przygotowaniem fizycznym... W tym przypadku akurat tournee nie przeszkadzało. Owszem, mogli odczuwać zmęczenie podróżami, ale na takim poziomie regeneracja po podróży, nawet ze zmianami czasu, to kwestia dni, góra tygodnia. A tutaj obserwujemy zmęczenie na początku (sic!) sezonu! Ernesto Valverde może mieć wywalone na przygotowanie fizyczne, ale przygotowanie fizyczne nie ma wywalone na drużynę ;)

@Sienkiewko ooo to to. "Jak wazny jezt sezon przygotowawczy" a gdzie nasi byli jak byl sezon przygotowawczy ? Odpowiedz brzmi w samolocie. Bo nasz (musialbym przeklnac) zarzad wymyslil sobie 2 tournee na krancach swiata... i to wina Valdka ze jest slabe przygotowanie fizyczne ?

@Tomek54321 Nawet jeśli "to nie jest jego brocha" to tym stwierdzeniem potwierdził jakim jest "fachowcem". Wszyscy trąbią jak ważny jest sezon przygotowawczy, że przygotowanie fizyczne to podstawa rozegrania pełnego sezonu bez kontuzji i odpowiednie rozłożenie sił na cały sezon. Ernesto tak nie uważa.
Podobno się Alex Ferguson nigdy nie trenował zespołu, miał od tego trenera, a sam był na każdym treningu i obserwował graczy. Tworzył taktykę i potrafił ich zmotywować do gry. Ernesto ma podobnie ale chyba tylko w FIFA Ultimate.

Nieźle ich przygotowali do sezonu

Trzeba ściągnąć nowego PO jako zmiennik Roberto bo Semedo trafi na lewą obronę

Ajajajaj, liczyłem na nieco inny artykuł główny...

Spoko, mamy Firpo może go zastąpić:)

Przynajmniej on nie będzie pajacowal do tego Suarez na ławie zobaczymy co z tych nowych transferów zacznie grać

Niestety wraca nasz koszmar... kontuzje czołowych zawodników. Jedyny plus to przerwa na reprezentację i skupienie się na rehabilitacji.

Alba, Pique, Busquets, Rakitic, Vidal, Messi, Suarez. W jaki niby sposób mamy do końca sezonu walczyć z najwyzszą intensywnoscią na trzech frontach, jeśli 7 podstawowych zawodników jest powyżej 30 lat i poza Pique każdy dodatkowo gra w kadrze narodowej.

To dziwne że jest tyle kontuzji zawodnicy kopia się po czole. Grają jakby im się nie chciało biegać a trener mówi na konferencji że nie przywiązuje uwagi do przygotowania fizycznego...

U każdego innego rozsądnego trenera wczoraj w ogóle by nie zagrał, choćby z ostrożnosci. Pomyśleć, że będzie trzeba kaleczyć oczy jeszcze tyle miesięcy

I tu wychodzi brak przygotowania motorycznego, praktycznie każdy łapie kontuzje.