• Jose Campana 61'
  • Borja Mayoral 63'
  • Nemanja Radoja 68'
  • 38' (k.) Lionel Messi

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Czekamy również na wasze merytoryczne argumenty, które mogą przyczynić się do zmiany ocen zawodników - pod warunkami zawartymi w regulaminie. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Publikujący: BaroPodertos

Pomocniczy: Challenger

90

• 3
  • 3

Marc jest graczem, który w pojedynkę potrafi stawić czoła przeciwnikowi. Niestety był to jeden z tych meczów, w którym zła gra drużyny udzieliła się wszystkim. Trzy raz wyciągał piłkę z siatki. Przy 1. i 3. golu nie miał zbyt wiele do powiedzenia, natomiast piłkę po uderzeniu Mayorala miał już na rękawicy a mimo to nie udało mu się sparować jej do boku. Z interwencji wartych odnotowania, można wspomnieć o dobrym wypiąstkowaniu piłki po jednej z wrzutek, jednak to tylko tyle.

0 0 0 0 0 4
28 86% 0 6 0 1

90

• 4
  • 3

Słaby mecz w wykonaniu Hiszpana. Zaczął nieźle - najpierw udział w składnej akcji, która pozwoliła szybko przedostać się pod bramkę rywala, a chwilę później dojście do strzału głową, który koniec końców był niecelny. Niestety z upływem czasu zaczął gasnąć. W defensywie był jednym z lepszych graczy w tym meczu, ale to wcale nie oznacza, że był piłkarzem chociażby godnym pochwały. Nie zawsze nadążał za tempem, jakie narzucili gospodarze i niekiedy brakowało mu większej bezpośredniości. Mimo wszystko, był jednym z dwóch graczy z linii obrony z największą liczbą odbiorów (6), za co nota w górę.

0 0 0 0 3 4
75 95% 1 1 2 6

90

• 2
  • 2

Kompromitująco. Pomijając już m.in. złe wyjścia do przodu w celu próby odebrania piłki, to fakty są takie, że miał duży udział przy dwóch straconych golach - przy pierwszym źle wybił piłkę do przodu i nie zdążył wrócić z kryciem, a przy drugim był zbyt daleko ustawiony od rywala, co najpierw umożliwiło podanie, a chwilę później oddanie strzału. Dramat.

0 0 0 0 0 12
90 87% 0 4 2 5

90

• 3
  • 3

Często latał od zawodnika do zawodnika, starając się łatać dziury w obronie, niestety to nie pomogło. Zanotował kilka udanych interwencji, jak np. zablokowanie strzału rywala wślizgiem w polu karnym. Do tego uzbierał 6 odbiorów, jednak niekiedy w wyraźny sposób przegrywał pojedynki z rywalami, czy to przy linii końcowej, czy bocznej.

0 0 0 0 0 6
71 92% 0 3 1 6

90

• 4
  • 3

Portugalczyk coraz częściej wystawiany jest z lewej strony i wydaje się, że ma to pozytywne odbicie na jego udziale w grze do przodu. Z pewnością jest częściej pod grą, przez co mógł nam zaprezentować niezłe zrozumienie z kolegami. Czasami mógłby podejmować szybciej decyzje, np. przy podaniu, po którym Griezmann oddał strzał. Brawa za odczytanie intencji Grizza w 38. minucie, zdecydowane wejście w pole karne i wywalczenie rzutu karnego. W defensywie był raczej "cichą myszką", która ani niczego nie zepsuła, ani nie wyszła przed szereg.

0 0 0 0 1 5
65 95% 0 2 1 1

Frenkie de Jong

90

• 5
  • 4

Z trójki pomocników był zawodnikiem, któremu najwięcej wychodziło. Potrafił obsłużyć kolegów solidnym podaniem, zanotował 4 udane dryblingi, a do tego nieźle pracował w defensywie, choć niekiedy ustawienie mogło być lepsze, np. przy bramce na 1:2. Gdyby zawęził przestrzeń między sobą a Pique, być może udałoby się przeciąć podanie, a tak obaj stali zbyt szeroko. Ale to tylko gdybanie, które wcale nie musiałoby mieć przełożenia boiskową rzeczywistość.

0 0 4 0 3 10
69 87% 1 2 0 1

Arturo Vidal

64

• 4
  • 3

Nie był to udany mecz Chilijczyka. Nieźle pracował w odbiorze, choć momentami zbyt wysokie wyjścia do przodu powodowały przestrzenie na boisku, z których rywale z chęcią korzystali. W grze do przodu nie wyróżnił się kreatywnością. Był po prostu zawodnikiem, który przyjmował piłkę i w prosty sposób podawał ją dalej.

0 0 0 1 0 9
35 77% 0 2 2 5

Arthur Melo

66

• 4
  • 3

Słaby mecz Brazylijczyka. Brawa za podanie do Semedo, który później wywalczył rzut karny, ale poza tym nic więcej wartego odnotowania nie pokazał. Arthur jest zawodnikiem, który ma predyspozycje do tego, by dyktować tempo gry, jednak w tym meczu nic takiego nie miało miejsca, bo tempo gry dyktowali gospodarze. Warto zwrócić uwagę, że przy pierwszej bramce dla Levante Brazylijczyk, nie mając nikogo pod kryciem, był najbliżej strzelca gola. Wspólnie z Semedo podjęli się powrotu do obrony, ale była to zbyt wolna reakcja na tak dynamiczną akcję, jaką zaserwował wszystkim Pique.

0 0 1 0 0 3
48 96% 0 4 2 2

90

• 5
  • 5

Pomimo spuszczania co jakiś czas głowy, chcąc nie chcąc, zrobił dla drużyny najwięcej. Jak zawsze jako jedyny miał pomysł na przeprowadzenie sensowniejszej akcji, strzelił jedynego gola dla drużyny, potrafił zagrać z Griezmannem na jeden kontakt i zanotował 3 kluczowe podania. Absolutnie nie był to zadowalający mecz w wykonaniu Leo, jednak nie zszedł on poniżej poziomu dobrego smaku, co niektórzy zrobili niemal po wejściu na boisko.

5 3 2 0 1 6
55 93% 3 6 0 1

41

• 3
  • 3

Spędził 41 minut na placu gry, choć te ostatnie chwile to było już tylko oczekiwanie na zejście. Oddał 1 celny strzał, zanotował 1 udany drybling i poza tym nie wyróżnił się niczym pozytywnym. To mało, więc nota również słaba.

1 1 1 0 1 1
11 91% 0 0 1 0

Antoine Griezmann

90

• 4
  • 3

Słabe spotkanie w wykonaniu Francuza. Pomimo rozegrania całego meczu, oddał tyle samo strzałów co Suarez (choć to uderzenie było niezłe). Brawa za przytomne przepuszczenie piłki do Semedo w 38. minucie, to było kluczowe w całej tej akcji. Poza kilkoma akcjami z Leo nic więcej w ofensywie mu nie wychodziło, co przełożyło się na dużą liczbę strat (12). Czym się jednak wyróżniał? Mimo że nie wychodziło, to harował w defensywie jak wół. U wielu w drużynie cecha niespotykana.

1 1 0 2 0 12
38 69% 0 0 0 4

Carles Pérez

49

• 3
  • 3

Zmienił kontuzjowanego Suareza pod koniec pierwszej połowy i tyle było go tak naprawdę widać. Naprawdę nie da się nic o nim napisać, takie to było wejście. Świeżak w drużynie - z jednej strony ciężko cokolwiek wymagać, z drugiej natomiast nie po to dostaje szansę, by tylko dać zapomnieć o sobie kibicom, mimo pobytu na boisku.

0 0 0 2 0 5
34 88% 0 1 0 1

26

• 2
  • 2

Zła interwencja skutkująca utratą bramki zaledwie 4 minuty po wejściu na boisko czy podanie piłki w prostej sytuacji do rywala, który mógł ruszyć z kontratakiem - czy może być coś bardziej kompromitującego? Oczywiście, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem pomeczowym.

0 0 1 0 0 3
30 90% 1 2 0 0

Anssumane Fati

24

• 5
  • 3

Pokazał w swoich poprzednich meczach, że potrafi dać coś od siebie nawet, gdy sytuacja jest trudna. Zanotował kilka dryblingów, oddał niezły strzał, ale summa summarum nie było to nic znaczącego. Ciężko jednak spodziewać się, że wejście 17-latka odmieni losy meczu, gdy pozostali bardziej doświadczeni zawodnicy nie potrafili tego zrobić. Zero zarzutów do Ansu, bo nie był niczemu winny tego dnia, stąd też pozostaje nota wyjściowa.

2 1 2 0 0 5
11 91% 0 0 2 0

Barca wygrywa 5:0 wszyscy ocena powyzej 4. Barca przegrywa wszyscy ocena mniejsza badz rowna 4 oprocz Messiego. Akurat wszyscy zawodnicy maja taka sama forme w zaleznoci od wyniku...

Noty zasłużone, ale fotel lidera po tej kolejce już dużo mniej...

Przykre. Noty w pełni "zasłużone ".

Busquets po raz kolejny potwierdza że jego miejsce jest na ławce a Pique powinien mu towarzyszyć

Wszyscy, poza Semedo i ew. Messim powinni dostać maksymalnie 2. Przecież oni tylko stali i dodatkowo robili pod siebie.

Oj tam narzekacie przecież wygrała drużyna grająca w birdiwo granatowym trykicie xp

Ocena musi być jedna dla zarządu trenera i zawodników "0".Zawodnicy dreptaja i graja przeciw trenerowi, trener udaje, że to ogarnia, a zarząd udaje, że wszystko jest w porzadku.Jeden wielki dramat.Zmiany we wszystkich strukturach są nieuniknione, narazie jednak nie widać światełka w tunelu , a wręcz wydaje się, że wszystkim taki stan rzeczy odpowiada ... poza kibicami dla których główno pozostaje gównem nawet w ładnym opakowaniu!

Po co nam Wague i Firpo jak i tak gra tylko Semedo i Roberto?

Oglądając mecz z Levante byłem mile zaskoczony tym że piłkarze noszący wielkie nazwiska i kosztujący wielkie pieniądze przegrywają siurdakami o których nikt o nich nie wie i nikt o nich nie słyszał piłkarskim świecie. Nikt nie jest doskonały i w dzisiejszych czasach każdy może wygrać z każdym. Ale takiemu klubowi jak Barcelona przegrać bez stylu to nie wypada. Wstyd na cały świat. Oceny muszą być słabe bo zagrali jak amatorzy. Po takich meczach nie powinno być zawodnika meczu bo każdy zagrał słabo nie bez znaczenia czy nazywa się Messi czy Suarez tylko trener meczu. Gra i styl Barcelony nie zmieni się bo Zarząd do tego nie dąży. Jakby chciał wyciągnąć wnioski z poprzedniego sezonu w którym doznali kompromitującej porażki z Liverpoolem w Lidze Mistrzów to by trenera Valverde sami spakowali i wysłali go na bezludną wyspę aby tam zamieszkał. Ja życzę aby bieżącym sezonie Barcelona została na lodzie bo może wtedy zarząd się zastanowi nad swoimi decyzjami.

Oceny ogólnie pokrywają się wmiarę z moimi spostrzeżeniami. Co bym zmienił. de Jong - jednak ocena niżej, chaos w drugiej połowie to w dużej mierze jego wina, tylko jedna pozytywna akcja w obronie w całym meczu. Ansu ocena niżej - nie dał nic zeposłowi oprócz strat i zmarnowania sytuacji. Messi - ocena wyżej - każdy inny raczej by dostał 6 - pewnie wykorzystany karny, druga bramka nieuznana, bliski trzeciej w zamieszaniu podbramkowym gdzie mógł strzelic bramke leżąc na boisku, do tego 3 kluczowe podania w tym świetne do Griezmana z którego powinna być bramka, fajnie rozrzucał piłkę i współpracował z zawodnikami. I jak na niego tylko 6 strat. W skali Leo to przecietność ale w skali reszty świata to dobry występ.

Frenkie za wysoko, druga połowa kryminał, lubię go ale to jest jeden z winowajców tego jak wyglądała druga połowa. Wyglądał tak jakby w przerwie walnął z dwie małpki i popił harnasiem

Frenkie za wysoko. Po przerwie mu kompletnie odcielo prad.

Busquets wchodzi na boisko i swoją grą przypomina przestraszonego chłopaka. Żaden z zawodników nie potrafi wziąć ciężar gry na siebie, podania ja do Ciebie, a Ty do mnie pokazują jak ten zespół nie ma charyzmy i pomysłu, żadnego pomysłu. Jak uda nam się zdobyć mistrza Hiszpanii, to będzie sukces w tak słabej w tej pierwszej połowie sezonu lidze.

Ansu przez to że ma 17 lat to za każdym razem ma chyba notę w górę na start od redakcji, a nie tak to powinno wyglądać.

Zgadzam się z ocenami, w szczególności Fatiego i Busquetsa - pomeczowa wypowiedź Sergio to jawne robienie z nas debili.

Dziwny mecz bo do formacji pomocy nie mam wiele do zarzucenia, obrona trochę we mgle, szczególnie Pique u Roberto. Atak po japońsku - jako tako, a dostajemy 3-1 od Levante?! W czym problem, skoro nasi zawodnicy mają umiejętności by zamknąć mecz w pół godziny a my go przegrywamy. Moim zdaniem problem siedzi w głowie, w projekcie tak naszpikowanym gwiazdami żaden taktyk nie jest potrzebny - tu potrzeba motywatora jak Klopp. Tu leży problem, ale jeszcze pół roku (oby)

Ansu zmarnował setkę z 2 metrów z głowy

Błagam, wprowadźcie możliwość oceniania trenera za mecz, tzn jego taktyki (albo jej braku), wystawionego składu, przeprowadzonych zmian i reakcji na wydarzenia boiskowe. Najchętniej prosiłbym też z możliwością dawania ocen ujemnych, ale bez przesady... wystarczy możliwość wystawienia noty dla trenera.

Griezmann 4 - ok. Tylko jak to się ma do oceny 3 za występ ze Slavią, gdzie jeszcze bardziej pracował w defensywie?
Dodatkowo w Pradze nie popełniał błędów, jak to miało miejsce wczoraj, zwłaszcza w pierwszej części spotkania.

Arthur
"Brawa za podanie do Semedo, który później wywalczył rzut karny".
Griezman
"Brawa za przytomne przepuszczenie piłki do Semedo w 38. minucie, to było kluczowe w całej tej akcji".
Semedo
"Brawa za odczytanie intencji Grizza w 38. minucie".

Podanie było do Griezmana, tylko że Francuz wykazał sie sprytem i przepuścił piłkę, co sami napisaliście. O jedne brawa chyba za dużo.

Z ocen wynika, że Fati zagrał tak samo jak Messi. Czy być może nie zauważyłem, że strzelił bramkę i zanotował kilka kluczowych podań ? Miejmy litość nad sobą i innymi. Ale wygląda na to, że jego 24 min. to to samo co Messiego czy de Jonga 90 (pomimo ich również nie najlepszego występu)!!! No i zdecydowanie lepszy On (czyli Fati) był od pozostałej cześci drużyny. Oj chyba ktoś inny mecz oglądał. Dla mnie 2 względnie 3 za młodość i brak doświadczenia. Poza 5 dla Messiego oraz 4 dla Lengleta i ew. Vidala i Melo, no może jeszcze dla de Jonga, reszta między 1 a 3.

Ta 5 dla Ansu to tak na zachętę chyba,cokolwiek miałoby to oznaczać.No i nie wiem,co De Jongowi tak wychodziło ? 10 strat,1 interwencja,Ivan po takim meczu miałby pałę jak "talala"

Semedo był najlepszym graczem Barcelony w tym meczu. Jedyny który oprócz Leo potrafił jakieś kluczowe podanie zagrać. Wywalczony karny. Dobry występ w obronie. Gdyby koledzy zagrali lepiej w obronie i w ataku to pewnie dostałby ocene min 6. Do tego nie uciekał sie do żałosnych faulów jak Roberto, Pique czy Lenglet. Nie wiem dlaczego ma oberwać za indolencje partnerów. Ocena 6 i gwiazdka dla niego

Odnotowałbym jeszcze u Arthura minusik za to, że mógł osłabić drużynę już na samym początku bezmyślnymi faulami. Arbiter miał prawo dać mu drugą żółtą kartkę i odesłać do szatni już w pierwszym kwadransie gry. Szczęście, że to się nie stało, bo w 10, aż trudno sobie wyobrazić ile bramek zaaplikowałoby nam Levante

Przy ocenie De Jonga zero informacji na temat jego głupich strat na początku drugiej połowy? Przecież to był pierwszy piłkarz który zaczął grać największą padakę od 45tej minuty

Porażkę można zaakceptować bo takowe się zdarzają ale nie brak jakiegokolwiek stylu...
Jeżeli tzw.trener nie wyciąga wniosków z takich lekcji,które dostaje praktycznie co wyjazd no to nie dziwota że kibice mają go po prostu dosyć.
Koleś tak wypatroszył Barcę z jej stylu że teraz nie dziwota jak któryś z grajków dostanie notę pięć i cieszy się z tego jak dzieciak z dropsa.

Po takim meczu naprawdę bardzo ciężko wybrać zawodnika meczu. Osobiście chyba nikomu bym tego "wyróżnienia" nie przyznał.

Przecież te oceny są za wysokie. Ter stegen 2 ł. De jong w drugiej połowie dużo niecelnych podań. Peraz nic nie wniósł więc co najwyżej 2. Ogólnie wszyscy powinni dostać 2. Ten zespół nic nie gra.

a dla trenera dałbym PAŁE za tak marne przygotowanie zawodników i taktyki w tym meczu !czekam aż go zwolnią i skończy sie ta żenująca gra bo chyba takim skladem gorzej grac sie nie da ehh

Po takim meczu nie powinno być czegoś takiego jak zawodnik meczu

,,W defensywie był raczej "cichą myszką", która ani niczego nie zepsuła, ani nie wyszła przed szereg''. + karny= 3 od użytkowników xD.

Będąc na meczu mogę stwierdzić, że najlepiej oglądało się De Jonga (szczególnie w pierwszej połowie). Semedo też całkiem dobrze wyglądał, ale ani Perez ani Ansu nie mieli z nim zgrania. Postawa większości zawodników była rozczarowująca, widać, że w tym momencie sezonu są źle przygotowani motorycznie. Mało kto ma siłę biegać i są powolni, spóźnieni (Pique był jednym z najgorszych pod tym względem). Ter Stegen mało dokładny w podaniach. Messi więcej człapał niż biegał i łatwo dawał się przepychać. Griez w ogóle jest niepotrzebny w tej drużynie póki co. Arthur był słaby w tym meczu. Ansu to chłopaczek i zagotował się po kilku nieudanych dryblingach - żółta kartka w pełni zasłużona. Ogólnie zespół był elektryczny i jak zaczęli czuć, że porażka się zbliża to mnożyły się głupie faule.

Szkoda,że nie ma oceny zero bo dla Pique wręcz idealna.

Ocena Ansu za wysoka. Najbardziej trafna ocena i opis Busiego

Oceny powyżej 2 za ten mecz to nieporozumienie

Jak czytam opis Semedo to mam wrazenie ze zasluzyl na note wyjsciowa za swoj wystep. Jesli nawet za malo go bylo w ofensywie to jednak wywalczyl karnego, co jest na plus i nie zawalil zadnej bramki. Nawet to ostatnie zdanie wiele mowi, dodajemy duzy plus za karnego (pol oceny w gore moze ciut wiecej) i jak nic wychodzi wyjsciowa.