Sport: Éric Abidal spotkał się w Brazylii z przedstawicielem pomocnika Cruzeiro

Dariusz Maruszczak

31 października 2019, 10:45

Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Sport, dyrektor sportowy FC Barcelony Éric Abidal spotkał się z przedstawicielem pomocnika Cruzeiro Edersona.

Francuz był wczoraj w ośrodku treningowym klubu z Belo Horizonte, gdzie zainicjował kontakty z przedstawicielami brazylijskiej drużyny i miał okazję do obserwacji kilku młodych zawodników. Abidal miał też spotkać się z Césarem Godoyem, reprezentantem defensywnego pomocnika Cruzeiro Edersona. W mediach społecznościowych pojawiło się nawet zdjęcie tej dwójki razem z André Curym.

Podczas konferencji prasowej przed meczem z Botafogo Ederson wyznał jednak, że nic nie wie na temat zainteresowania Barcelony i jest w 100% skoncentrowany na Cruzeiro. – Do tej pory moi reprezentanci nie powiedzieli mi nic o tej sytuacji. Dlatego nie ma za bardzo o czym rozmawiać, dopóki mi czegoś nie powiedzą. Jeśli to prawda, cieszę się z tego uznania. To nie jest jednak dobry moment, żeby zastanawiać się nad odejściem. Muszę być w 100% skoncentrowany na Cruzeiro. Chcę pomóc klubowi, który dał mi wiele możliwości.

Ederson stał się w tym sezonie podstawowym zawodnikiem Cruzeiro, dla którego rozegrał jedenaście meczów jako środkowy lub defensywny pomocnik i strzelił jednego gola. Jak podaje Sport, Cruzeiro ma 50% praw do 20-latka, podczas gdy 40% należy do Deportivo Brasil. Kontrakt Edersona obowiązuje do 2023 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Jak podaje Sport, Cruzeiro ma 50% praw do 20-latka, podczas gdy 40% należy do Deportivo Brasil. " Kto ma te 10%?

Przypomina mi się pewien Brazylijczyk :)

A ja bym ściągnął w miejsce Sergio młodego pomocnika Brescii Tonaliego. Nazywany jest we Włoszech nowym Pirlo. Mamy De Jona i Arthura to idealnie klepali by w środku boiska. Do tego dojdzie młodu Puig i coś za kilka lat może z tego być.

Był dobry Rodrygo do wyciągnięcia to odpuścili … Lepiej postawić na kogoś z La Masii

Dla mnie to jest niepojęte, zamiast szukać środkowego napastnika to oni obserwują kolejnego pomocnika.
Zawodników do środka pola szukajmy w szkółce bo to przecież pomoc była bijacym sercem, odzwierciedleniem DNA Barcy.