Marca: Atlético dołącza do grona klubów zainteresowanych Ivanem Rakiticiem [Aktualizacja]

Dariusz Maruszczak

30 października 2019, 12:30

Marca

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Marca, Atlético Madryt dołączyło do grona klubów zainteresowanych sprowadzeniem Ivana Rakiticia.

Według informacji madryckiej gazety przedstawiciele Rojiblancos już kilka tygodni temu kontaktowali się z otoczeniem Chorwata, ponieważ interesują się jego sytuacją. Marca przypomina też, że Rakitić już bywał na celowniku Atlético. Miguel Ángel Gil dwukrotnie chciał go sprowadzić, najpierw, gdy pomocnik grał w Schalke, a później, gdy występował już w Sevilli. W drugim z wymienionych okresów było naprawdę blisko, żeby Chorwat trafił do Madrytu, ale ostatecznie zdecydował się on na transfer do Barcelony.

Marca podaje, że tym razem Rakitić byłby bardzo zainteresowany przeniesieniem się do stolicy Hiszpanii. Przeprowadzenie operacji stanowiłoby jednak poważne wyzwanie, ponieważ 31-latka zamierza sprowadzić Inter, który ma środki na kupno zawodnika i utrzymuje codzienny kontakt z jego bratem i zarazem agentem Dejanem. Mimo to Atlético nie traci z oczu Rakiticia, który pasowałby do systemu Diego Simeone.

Chorwat mógł odejść z Barcelony już latem, ale ostatecznie zdecydował się na pozostanie w klubie i walkę o miejsce w składzie. Mała liczba szans na grę powoduje jednak, że Rakitić może opuścić Camp Nou już w styczniu. Chętnych na usługi pomocnika nie brakuje, a według ostatnich doniesień Barça chciałaby otrzymać za jego transfer 35 milionów euro.

Aktualizacja

13:41 Mundo Deportivo donosi, że Atlético zaprzeczyło informacjom Marki co do rzekomego zainteresowania madryckiego klubu kupnem Ivana Rakiticia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

35mln za Rakitica to promocja.

Wcale się nie dziwię,Chorwat jest ogarnięty taktycznie i pracowity,poza tym zawsze zachowuje zimną krew.Gdybym miał jakąkolwiek moc decyzyjną, zostawiłbym Chorwata i odesłał Sergio.

Jak do Atletico to tylko za gruby hajs, plus pozew za kontakty z piłkarzem a najlepiej do nich wcale, po co wzmacniać rywala, kutafonixy cholerne

Jak się ATLETICO KONTAKTOWAŁO z Rakiticiem to szybko pozewik na 100 mln ;)

Szkoda mi Ivana

35 mln za Rakiticia...pomyśleć, że jeszcze rok temu mógł odejść do PSG za dużo większe pieniądze :(

Wczoraj nasz genialny trenejro powinien Alene wpuścić do gry a nie Ivana. Gorzej od niego by na pewno nie zagrał a przynajmniej by się chłopak ogrywał a nie drewniany Rakitić. Po wejściu w soim stylu całkowicie spowolnił grę, zero kreatywności i masa niecelnych podań. Szkoda Ivana bo fajny gość z niego ale trzeba wiedzieć kiedy odejść a facet odkąd gra w pomocy pod odejściu Xaviego i Iniesty prezentuje sie lekko ujmując słabo. Poziom jego gry z zeszłego sezonu szkoda komentować. Powinien być pierwszym do "odstrzału" w czasie zeszłego, letniego okienka. Leo jak widać nie tylko trenerowi i prezydentowi ratuje tyłki swoją grą ale i niektórym zawodnikom.

Rozumiem, że ma iść do Atletico w ramach świetnych relacji między klubami, najlepiej oczywiście na wypożyczenie dwuletnie z nieobowiązkowym wykupem. Jak chcą mieć u siebie Chorwata niech najpierw oddadzą 15 mln.

Villa poszedł do nich za 2 miliony, to Rakitic za ile? Milion?

Lepiej go sprzedać poza Hiszpanię, nie ma co wzmacniać rywali zwłaszcza, że chętnych nie brakuje.

Jak dla niego to świetny kierunek :)

Zdecydowanie dałbym mu zostać w klubie do końca kontraktu, chyba że sam wyrazi chęć odejścia (na sensownych warunkach).

Powinno się za jego i Vidala krzyczeć po 50mln, w dzisiejszych czasach

Jak wpłacą 15 milinów za pierwokup, wtedy można usiąść do negocjacji.