Arturo Vidal: Nie jestem zadowolony z mojej obecnej sytuacji w Barcelonie

Julia Cicha

29 października 2019, 18:30

Sport

38 komentarzy

Fot. Getty Images

Arturo Vidal przyznał w wywiadzie udzielonym chilijskiemu El Mercurio, że nie jest szczęśliwy ani zadowolony, ponieważ nie jest zawodnikiem pierwszego składu Barcelony. Pomocnik zdaje sobie również sprawę, że gra Barçy nie jest na takim poziomie, jakiego się oczekuje.

− Nie jestem zadowolony, nie jestem szczęśliwy, ale staram się odwrócić tę sytuację i wywalczyć sobie miejsce w wyjściowej jedenastce. W trakcie całej mojej kariery grałem w pierwszym składzie, teraz się nie udało, ale jestem spokojny, bo wiem, że to nadejdzie. To decyzje trenera, ja chcę tylko pomagać – powiedział Vidal.

− Mecz ze Slavią był trudny. Nie gramy tak dobrze, jak się oczekuje. Barcelona jest najlepsza na świecie i kiedy tracimy gole w każdym spotkaniu, ludzie zaczynają mówić, a sami zawodnicy czują się dziwnie, bo są przyzwyczajeni do wygrywania. Nie wiem, co powiedział Piqué po meczu, bo byłem zły z powodu tego, co się stało, i chciałem się uspokoić – dodał pomocnik.

− Zainteresowanie Interu? To sprawia, że przypominam sobie piękne rzeczy, które przeżyłem z Conte. Skok jakościowy, dzięki któremu stałem się jednym z najlepszych, odbył się dzięki jego pomocy. W piłce nożnej bardzo ważne jest zaufanie, a kiedy prestiżowy trener ci zaufa, bardzo się poprawiasz – zakończył Chilijczyk.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W tym sezonie bym nie puszczal go za zadne pieniadze a wystawialbym go w pierwszym skladzie Ba!!! zaczynalbym ustalanie od niego, najlepszy pilkarz Barcy z poczatku sezonu, dopoki nie sprowadzimy zawodnika o podobnym profilu,(wlasciwie malo to mozliwe bo kto tak broni tyle biega i jeszcze potrafi wykanczac akcje) to nie powinnismy go sprzedac

jakiś czas temu w artykule o arturo pisałem że również potrafi wejśc w pole karne kiedy trzeba i zdobyc bramkę , dziś znowu to pokazał to jest atut którego kompletnie nie ma busquets

Jak Inter da 30 mln to bym go puścił on już młodszy nie będzie za pół roku będzie miał 33 lata więc aby kwota którą na niego wydaliśmy by się wróciła.

Trzeba było dzisiaj do bramki kopnąć z 10 metrów, a nie podawać do przeciwnika, to by był może zadowolony XD

Vidal udawania za każdym razem, kiedy tylko może zagrać, że zasługuje na pierwszy skład, jednak czasami trener może mieć dla niego zadania specjalnie na drugą połowę. Powinien jednak częściej wychodzić w pierwszym składzie.

W samo sedno Panie Vidal ..
" a kiedy prestiżowy trener ci zaufa, bardzo się poprawiasz "

Busquets powinien grzać ławę od zeszłego sezonu

A ten dalej swoje... zaczekaj w spokoju chociaż do następnego meczu ✋

Conte prestiżowy? Większy prestiż ma miłośnik cierpienia w futbolu, który wiecznie kuca.

Przy tej dyspozycji Busiego to Vidal ma szansę na pierwszy skład aczkolwiek to pilkarz o zupełnie innym profilu. Wizji trenera chyba bardziej leży profil Busiego.

Dużo waleczniejszy, szybszy i bardziej zaangażowany jest mistrz świata z 2010 roku więc Arturo niech się nie dziwi że grzeje ławkę.niech wygra mistrza świata to będzie godzien gry.

Z całym szacunkiem dla Vidala, ponieważ jest zawzięty i ambitny lecz czysto piłkarsko jest niżej od innych pomocników, którzy grają więcej w tym momencie. Jest przydatny jako piłkarz "zadaniowy" aby wejść z ławki i podnieść poziom zaangażowania oraz agresji w odbiorze o piłkę. Jeżeli chce jednak być głównym elementem układanki zespołu, to niestety tutaj progi są dla niego za wysoko.

Ostatnie zdanie to pstryczek w nos Valverde:)

gdzie on tutaj narzeka? każdy piłkarz z ambicjami nie byłby zadowolony siedząc na ławce. Niektórzy chyba by woleli żeby kłamał i mówił jak to świetnie patrzy się z ławki na grających kolegów, którzy przecież świetnie sobie bez niego radzą, więc po co miałby chcieć grać :)
konto usunięte

Chyba mrugnął do Conte jak i samego Interu. Myślę, że obecna sytuacja nie będzie dla Arturo komfortowa i w końcu opuści Barcelonę. Trochę szkoda bo daje nam sporo ale nie widzę go na dłuższą metę w pierwszym składzie.

Spokojnie byku pograsz sobie jeszcze, sezon jest długi :D

Niech skończy narzekać. On serii myśli że jest umiejetnosciami lepszy od De Jonga albo Arthura? Jak go lubie tak mnie denerwuje jego ciągłe proszenie się w mediach o miejsce w składzie

Nie martw się Arturo dzisiaj 1 skład pewne info

de Jong
Vidal - Arthur

Tak powinien wyglądać nasz podstawowy środek pola. Busquets to od 3 lat nie licząc paru meczy profanacja Busquetsa z sezonów 2009-2016