Pep Guardiola: Kiedy zobaczyłem Messiego, wiedziałem, że wygramy wszystko

Julia Cicha

28 października 2019, 17:00

Catalunya Radio

23 komentarze

Fot. Getty Images

Trener Manchesteru City Pep Guardiola był gościem programu „Parlem de futbol” na antenie Catalunya Radio. Pełen program zostanie wyemitowany jutro wieczorem, ale już dziś opublikowano fragmenty wypowiedzi szkoleniowca dotyczące m.in. jego okresu w Barcelonie.

Kiedy Guardiola został trenerem Barçy, powiedziano mu, że w szkółce był „niezwykle dobry chłopak”. Chodziło oczywiście o Leo Messiego, „małego i nieśmiałego chłopca”. Pep przyznaje, że kiedy go zobaczył, zastanowił się czy to o nim mu opowiadano, ale już po presezonie szkoleniowiec pomyślał, że drużyna wygra wszystko. I tak właśnie się stało.

− Między jednym meczem a drugim nie było czasu, żeby się tym cieszyć, ze względu na odpowiedzialność, ale cieszyłem się samym procesem tworzenia zespołu. Zmiany, które przeprowadzaliśmy, działały, wszystko płynęło – powiedział Guardiola. – Zawodnicy wychodzili razem na kolacje, umieli pociągnąć zespół w trudnych momentach – dodał, zaznaczając, że cała szatnia była grupą przyjaciół.

Szkoleniowiec wyjaśnił również, dlaczego zdecydował się odejść: − to był naturalny proces, w życiu przychodzi moment, w którym coś się kończy. Wszyscy dużo się nauczyliśmy, nie rozstaliśmy się w gniewie, to było naturalne.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kariera trenerska Guardioli pokazuje, że jest wybitnym trenerem, że jego drużyny grają piękną piłkę lecz póki co poza Barceloną, ani z Bayernem ani z MC na arenie międzynarodowej nic w zasadzie nie osiągnął, pomimo że zwłaszcza MC gra rewelacyjnie (w ubiegłym sezonie zdobyli wszystko jeżeli chodzi o rozgrywki angielskie).
Rozumię Guardiolę mówiącego, że do Barcy w charakterze trenera już nie wróci. Nie wchodzi się bowiem dwa razy do tej samej wody (przykład Zidane). Guardiola ma też świadomość, że rozpoczynając swoja przygodę w Barcelonie trafił na wyjątkowych piłkarzy:
- najlepszego w historii Messiego,
- trzon reprezentacji Hiszpanii, która zdobyła Mistrzostwo Świata: Valdes, Puyol,Pique, Busqets, Inesta, Xavi, Villa, Pedro(po mistrzostwach trafił do Barcy).
Czy Guardiola mógłby liczyć przychodząc ponownie do Barcy trafi na piłkarzy o takim potencjale.
Przypomnę, że za 2010 r. (kiedy Hiszpania zdobyła złoty medal MŚ) w plebiscycie Złotej Piłki 3 pierwsze miejsca zajęli piłkarze Barcy, odpowiednio: Messi, Inesta, Xavi.
Nic dodać nic ująć

Pep z całą pewnością nie wróci do pierwszej kadry. Czekamy na niego w szkółce i niech stworzy nową generację :)

Myślicie że jak przyjdzie nowy trener i odrazu Barca wygrywać po 5-0.. Barcelone czekają zmiany, już powoli to następuje. Messi czy Suarez nie mają po 20lat, nowi gracze też nie zawsze dobrani idealnie.. Barcelona która siała postrach na boiskach to już historia oczywiście może to wrócić ale potrzeba czasu i sama zmiana trenera nie jest lekiem na wszystko..

Dobrze, ze Ernesto go przewyzsza.

Pep miałby teraz super drużynę. de jonga w środku i Arthura myśle że nawet z Dembele by wyciągnął to co najlepsze a przede wszystkim załapał by się na końcówkę kariery Messiego

Z obecną kadra Pep ponownie zdobył by wszystko mamy ogromny potencjał. Środek pola Arthur Vidal De Jong Busquets S. Roberto Rakitič przód Messi Suarez Griezmann Dembele Fati Perez można rotować ile się chce. Szkoda jedynie , że Nie mamy konkretnego zamiennika dla Alby no i prawa obrona do końca Nie jest zabezpieczona , ale można grać nawet 3-4-3 czy 3-5-2.

Ten rozdział jest zamknięty. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Pep zostawił tu dziedzictwo a powrót to zawsze ryzyko. O tym jak łatwo to zaprzepaścić niech świadczy przykład Zidana, który jeszcze pół roku temu był legendą, a dzisiaj szmatławce zastępują go Mourinho po 10 kolejkach.

Kibice piszą o jego powrocie. Jasne za Valverde każdy porządny trener mile widziany ale Pep kiedyś sie wypowiedział, ze do Barcy jako trener juz nie wróci. I niestety pewnie słowa dotrzyma.

Ależ mi go cholernie brakuje :(

Pep mam nadzieje, że za kilka lat wrócisz. Podbij jeszcze pół europy a potem wracaj :)
Komentarz usunięty przez użytkownika

Pep, proszę cię w imieniu wszystkich fanów Barcy: Wróćććććć!!!!!!!!!!!!

Kiedy zobaczyłem 0,7 wiedziałem że trzeźwy do domu nie wrócę.