Marca: Kluczowe aspekty pozytywnej reakcji Barcelony

Radek Koc

22 października 2019, 11:35

Marca

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona rozpoczęła bieżący sezon z wieloma problemami, ale ostatnie tygodnie pokazują, że sytuacja się unormowała. Zespół coraz bardziej przekonuje swoją grą i wynikami. Dziennik Marca wskazał na kluczowe aspekty pozytywnej reakcji Barçy. 

Lepszy start niż w zeszłym roku

Statystyki wyraźnie udowadniają, że postawa katalońskiej drużyny w pierwszych miesiącach tego sezonu jest lepsza niż w tym samym punkcie zeszłej kampanii. Tak jak w zeszłym roku Barcelona jest obecnie liderem tabeli Primera División, ale zgromadziła na swoim koncie jeden punkt więcej. Piłkarze Blaugrany zdobyli tyle samo bramek (23 gole) i stracili jedną bramkę mniej (10) niż w kampanii 2018/2019. 

Przetrwanie bez Messiego

Drużyna poradziła sobie bez swojego najlepszego piłkarza. Messi opuścił pięć spotkań ligowych i wziął udział tylko w czterech. Mimo absencji takiego kalibru Barça nie straciła dystansu do czołówki. Należy powiedzieć, że inni rywale nie potrafili wykorzystać takiej sytuacji i spróbować uciec na większy dystans punktowy. Messi powrócił już na boisko i w ostatnich dwóch spotkaniach zdobył dwie bramki oraz zanotował jedną asystę. Jego powrót ułatwił objęcie pozycji lidera w lidze i wzbudził strach u przeciwników. 

Coraz lepsza gra trio MSG

Mecz z Eibarem był małą próbką tego, co może zaoferować ofensywne trio Barcelony. Włodarze klubu wydali duże pieniądze, aby znaleźć właściwego kompana dla Messiego i Suáreza. Griezmann dysponuje potencjałem, aby stworzyć zabójczy tercet z dwoma latynoskimi zawodnikami. Wciąż muszą się ze sobą dotrzeć, ale ostatnie spotkania napawają coraz większym optymizmem. 

Odzyskana forma linii defensywnej 

Linia obrony Barçy odzyskała nie tylko wysoką skuteczność na placu gry. Ta formacja nie mogła liczyć na wszystkich graczy z powodu kontuzji, które trapiły graczy już od jakiegoś czasu. Jeśli wyłączyć Sergiego Roberto, którego Valverde chciał w tym sezonie wystawiać w pomocy, dostępni są wreszcie wszyscy obrońcy znajdujący się w kadrze. Umtiti i Alba powrócili na boisko w meczu z Eibarem. W ostatnich czterech spotkaniach Barcelona straciła tylko jednego gola w pojedynku z włoskim Interem. 

Mnogość rozwiązań

Jest bardzo prawdopodobne, że Ernesto Valverde dysponuje najlepszą kadrą, od kiedy objął stanowisko trenera Barcelony. Załoga została zbudowana w taki sposób, że Txingurri może obecnie szukać bardzo wielu rozwiązań na boisku i nie martwić się ewentualnymi absencjami. 

Większa skuteczność

Barcelona miała na starcie sezonu problemy, aby strzelać gole w najważniejszych momentach. Brakowało zdecydowania pod bramką przeciwnika. Sytuacja zaczęła powoli wracać do normy dzięki coraz lepszej dyspozycji Suáreza, ponownym pojawieniu się Messiego i dobrej postawy drugorzędnych aktorów. Barça zdobyła jedenaście bramek w ostatnich czterech meczach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dwa mecze temu: „najgorszy start ligowy w historii...”. Ależ ten wiatr zwiewa...

Wciąż Barça bardzo uzależniona od Leo, pozytywny aspect to dwóch młodych zawodników zevszkółki, a nie z rynku szaleńców.

Panowie dla mnie prawdziwym testem będzie wyjazdowy mecz z Interem. Jeśli nie wygraja tego to chyba już nigdy nie wygrają w LM na wyjeździe. Przydał by się lomot i odzyskanie wiary w siebie w grze na wyjazdach

Hm...ze niby jest tak swietnie? Początek sezonu bardzo słaby, porażki i gra naprawdę słaba. Teraz owszem jest lepiej, trudno zaprzeczyć. Niemniej to dopiero październik a przez ostatnie dwa sezony ekipa Valverde największe klopsy serwowała nam w końcówce sezonu wiec doprawdy nie podniecam sie hiszpańskimi gazetami. Pożyjemy zobaczymy, choc progres w stosunku do otwarcia sezonu dostrzegam i doceniam.

""""" Messi opuścił pięć spotkań ligowych i wziął udział tylko w czterech""""" I ostatnie 4 wygrali.... Chyba to przypadek :-)

widze ze gazety tez popadaja w skrajonosci.

I serio rok temu mielismy pkt mniej na tym etapie? Trudno mi sobie wyobrazic po tym co nasi potracili w pierwszych meczach. Chociaz rok temu Pique dawal tam popis gry w obronie i kluczowe podania do przeciwnikow:)

ale o co wam chodzi z tym narzekaniami, czy Valverde się zmienił - chyba odrobinę tak zaczął stawiać na młodzież - de jong, arthur, semedo też częściej gra i szanse dostał fati, perez,

czy nasze trio z przodu może grać jeszcze lepiej- tak potrzeba czasu na zgaranie ale są symptomy że może być ok

jedynie martwi sytuacja aleni, ale postęp w jego zachowaniu jest

To chyba odpowiednia pora, żeby przedłużyć kontrakt z trenerem, po co czekać do wiosny..

Tak tak 3 0 z eibarem to powód do optymizmu.

Ja patrzę na grę a nie na statystyki...
Po jednym dobrym,wyjazdowym meczu z drużyną z dolnej półki (z całym szacunkiem dla Eibaru) wyciągane są wnioski na wyrost.
Pożyjemy,zobaczymy.
Już tyle przeżyłem rozczarowań z Valverde u sterów że na byle bajer się złapać nie dam.

Czy nie jest jeszcze za wcześnie na taki hurraoptymizm? Media w tym sezonie wyjątkowo szybko lubią zmieniać zdanie.
Real przez 3 tygodnie był na fali wznoszącej i ogłoszono koniec kryzysu, aż tu nagle przyszła porażka z Mallorcą, dziś mecz o być, albo nie być w LM i już media zwalniają ZZ. U nas jeden mecz wystarczył, żeby gazety pisały o "coraz lepszej grze MSG", gdzie Griezmann jeszcze tydzień temu był określany niewypałem transferowym, bo nie było dla niego miejsca na boisku.
Jestem dobrej myśli, ale żeby analizować pozytywną reakcję drużyny na istniejące problemy to może najpierw należy się upewnić, że taka reakcja nastąpiła?

Boje się że zostanie na kolejny sezon :( :(

Najlepszy aspekt to ten, że Valverde zaczął czytać fcbarca.com

Mam nadzieję że się mylę ale skończy się to jak rok czy daw lata temu.

Valverde na prezydenta !

Maszyna ruszyła